Posedy a kazatelny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Posedy a kazatelny

Příspěvek od Andy »

Preferujete v honitbě ?elezné či dřevěné posedy a kazatelny? Jaké kontrukce používáte?
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

My stavíme všechny posedy a kazatelny všechno ze dřeva ale pokud máme z čeho tak ?elezné ?ebříky.Kazatelny stavíme klasiku na čtyřech nohách,dobře svázané příčnými trámy,no a posedy podle toho co se nám kde nabídne tvaem větvína stromu kde stavíme a pokud taková možnost není tak klasiku posed na stromu a podepřený dvěma nohama ale není to moc dobré protože strom ve větru pracuje a nohy jsou pevné a časem se to rozviklá.Měl jsem možnost lovit v Polsku v Karpatech na hranici s Ukrajinou ve více jak 20000ha. revíru a tam měli všude klasické kazatelny,veliké pro několik lovců s ochozem zvenčí dookola ale nelíbilo se mi že průzory byly všude vysoko takže jsem musel celou čekanou stát.Jinak to měli velice kvalitně uděláno z hoblovaných a falcovaných fo?ní takže na spoustu let.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak to jo. To je pěkné.

U nás je to všehochu?. Nějaké ?elezné ?ebříky a posedy jsme dostali výměnou za poplatkový lov. Ostatní si stavíme ze dřeva.

Minulý rok jsem postavil takovou pěknou kazatelnu mezi čtyřmi stromy... a pekne se to viklá. Vítr je potvora.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

My máme 2 ?elezné kazatelny v polích. Původně byla jen ?elezná kostra a na ní pak dřevěné oplá?tění, ale potom co je někdo 2x zapálil (jednou 15.5.) tak jsme je udělali plechové celé. Pak máme 5 dřevěných kazatelen v lese. Ty jsou hlavně na noční čekanou na prasata. ?ebříky máme jen dřevěné a ty jsou průběžně po honitbě. snažím se je umis?ovat na silné stromy a pokud to jde tak na duby. Na nich se celkem pěkně drží. Jednou jsem ?ebřík dal na borovici a ten se musel jednou za ¼ roku znovu přidělávat, takže od té doby se snažím najít nějaký příhodný dub.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Ahoj,
My stavíme všechno ze dřeva,máme v honitbě cca 1500ha asi čtyři kazatelny, pak pouze ?ebříky.Osobně preferuji ?ebřík,člověk tam lépe sly?í a také se daleko ti?eji přesunuje,pokud nepr?í,je to tro?ičku jiná čekaná než na kazatelně.
starší ?ebříky máme opřené o stromy,v posledních letech se zna?íme dělat ?ebříky s vlastní konstrukcí
postup při konstrukci:
Sestavíme na zemi ?ebřík, pak se pomocí ?oupání o strom zvedne. K sedátku se k oběma krajím natlučí stojny,které se zapřou třeba o patku dalšího stromu.těmito stojnamy se ?ebřík zpevní a stojí už pouze na stojnách a je odsazen 10cm od stromu,aby v případě větru nevrzal a moc se nehýbal.Stojny se musí ještě zavětrovat,zpravidla skřížením za stromem, kde se skříží další dvě vzpěry.
?ebřík se zpevní,že se upevní další vzpěry do patky stromu u kterého stojí.

Výhody: Strom může v pohodě růsti dál,pevná konstrukce,žádné hřebíky se nemusí tlouci do stromu.
Nevýhody: trošku více materiálu,ale ne o moc,aspoň tři lidé,kvůli zvednutí.

Pro představivost vkládám obrázek, celá konstrukce sice není vidět,protože stojny jsou schovany v porostu za posedem.

Obrázek[/i]
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Co si myslite o tech novych posedech,sedačkach na lezeni?
Host z rakouska si to k nam přivez na poplatkovy lov, sem celkem čuměl kam se všude dostal.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Kazatelna

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Letos o letních prázdninách jsme se pustili do stavby kazatelny,je lehce převozná.Dalo to dost práce,ale vysledek stojí za to.. :oops:

odkazy:

http://album.volny.cz/w.e.n.a/view.php? ... page=0#img

http://album.volny.cz/w.e.n.a/view.php? ... page=0#img

http://album.volny.cz/w.e.n.a/view.php? ... page=0#img

http://album.volny.cz/w.e.n.a/view.php? ... page=0#img
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ty jo... paradni pracicka! Kolik by stala takova nadhera? Pro zajimavost?
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Andy,ono to je takový složitější :oops: .Já vůbec nevím no kolik by to přišlo.¨My jsme material na výrobu brali kde se dalo :) ,nosný trubky od dědy,prkna od dědy,kola,náboje,žebřík ze sběrny,pak to co se naslo doma :) práce to bylo dost,tatínek pomahal,děda pomahal...Až se tam dostanu s fotákem tak to jeste vyfotím ze vnitř,tam to je teprve pořádnej luxus..oblo?ený kobercem,odklápecí okýnky a okenice..no to byla piplačka :D ..to co jsem kupoval nás nestálo víc , než 1200,- :) (barva,panty,sklo do oken,koberec a ?indel)..jinak všechno bylo doma nebo u známejch :D ....opravdu nevím na kolik by to přišlo kdybych to měl všechno kupovat..
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Známý také staví pojízdné kazatelny. používá k tomu normálně podvozek z vozíku. Má tam edy i závěs za auto a tím to může převá?et (teréní auto). Je to sice při převozu méně stabilní, ale nesmí se s tím divočit a vše je pak OK.
Jinak pevné kazatelny jsou ze dřeva, případně základna z leženářských trubek. Stabilní ?ebříky jsou také ze dřeva.
Jinak stevíme také převozné sedačky. Je to prakticky ?ebřík, který stojí sám o sobě be opory. Dají se tomu oddělat nohy, aby se to dalo lépe převá?et. Je to superna srnce a k poli kukuřice na prasata. Ty jsou kovové celé, krom prken na sezení a opěru zad.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Pekne kazatelny i dalsi foto...

Me se nejvic asi zamlouvala tahle
Obrázek

ale i tahle neni zla
Obrázek
hajnej007
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01.12.2006, 12:13
Bydliště: Litoměřicko

No, myslím

Příspěvek od hajnej007 »

?e máme všichni štěstí, že do našich honiteb nechodilo moc pracovníků stavebních úřadů :D . Kazatelna vyšší než tu?ím 5 metrů byla na stavební povolení. Jak je to od letošního roku s novým stavebním zákonem zatím nevím, každopádně pozor! :-) Pohov! 8)
knoflal
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.3.2007, 19:39

Příspěvek od knoflal »

Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak to je snad 5 hvezdickovej hotel než :lol: Uzasna pracicka.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Je to fakt super. Já jsem teď o víkendu seděl přes noc od 19.30 do 8.00 a ve dvě v noci už jsem nevěděl, jestli ještě mám záda nebo jen zborcené torzo nějakého skeletu. Na většině kazatelen je jen posuvná deska a není možno se opřít, což je po dlouhé době sezení skoro smrtelné.
Odpovědět