S&B a PTS náhoda nebo (konečně) povedený náboj

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To Jiri K: Tak sorry za spatnou formulaci. Ja jsem s tim letos ulovil 8 ks hole, 4 prasata, 1 muflonku a lisku. |Potesilo me ze zasazeny kus pokazde zustal v ohni, az na jedno sele a jeden kus hole( na mekko, odesel asi 10 m) jinak vyrazna devastace byla u 6 ks hole a dvou prasat. Muflonka byla dirka dirka, a 2 ks srnciho a 2 prasata tez. Liska byla temer na kasi.
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Equitable
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.12.2008, 20:33

PTS

Příspěvek od Equitable »

všechny zdravím. Střelu PTS od firmy S&B jsem si vyzkoušel celkem dvě lovecké sezóny. Odstřílel jsem něco málo přes 40 ks srnčí zvěře. Ke střelbě jsem Použil ráži 30-06. Mé dojmy a zkušenosti jsou s tímto střelivem v dané ráži výtečné. Jen jeden kus poodešel asi 8 metrů (jistil mne srnec), ostatní vše zůstalo v ohni. Přesně řečeno přesně tam, kde zvěř při výstřelu stála. Z 99% zvěř ani neodkazovala. všechny rány byly umístněny asi 15 cm za lopatku směrem k zadní komoře. Největší výstřel činil 32mm. Nikdy žádná devastace zvěře. Co se týče přesnosti střel, tak na 160 metrů rozptyl do 10 mm. Nikdy nehledím na série na krabičkách. Netu?ím však, jak střela působí u tvrd?í zvěře, a to už od prasete od 60 kg a výše. Jedná se o měkk?í střelu. slyšel jsem zejména o problému neprostřelení takové zvěře. Nemohu však soudit. Možná by mohl Marek blí?e popsat i toto.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo tak do 10mm na 160m ano .... jsou sice vanoce a pohadky mam rad, ale sem to nepatri. To co popisujes je cca sub 0,2MOA, cemuz se opravdu z nejake lovecke brizy neda verit.

Napominam te tedy za verejne lhani a priste te rovnou vyloucim z fora.

My si zde nelzeme.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Andy :P třeba dotyčný zapoměl napsat c :P pak by to bylo asi akurát.
poky77
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: sob 10.3.2007, 8:00
Bydliště: středočeský

.

Příspěvek od poky77 »

Ani ten výstřel se mi nezdá vzhledem ke konstrukci střeli ??? to nedokáži ani monolitem barnes 3006
ZKK 600 3006spg
BERETTA 686E skeet
IZ 27 EM 1C-CH
Equitable
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.12.2008, 20:33

Příspěvek od Equitable »

for Andy
Myslel jsem, že se jedná o diskuzní fórum, a ne o komunistický cenzurovaný plátek?! Kde navíc bere? to právo označit mne za lháře? Ty jsi ty kusy střílel? Ty jsi u toho byl? Ty jsi třeba rychlejší v běhu, já asi umím lépe střílet. Osobně jsem myslel, že stojíte o předání a výměnu zkušeností s PTS, ale asi chcete sly?et něco jiného! Třeba..., je moc měkká, strašně rozbijí zvěřinu, a to dohledávání, no hrůza. Je to to, co ti lépe ladí? Jo, zapomněl jsem, katastrofa rozptyl, na 100 m asi tak 100 mm. už je to lepší? Měl jsem za to, že se stojíte o praktické informace, a ne o teoretizování ve stylu "podle konstrukce bude asi dobrá apod." Takové úvahy bez praxe jsou k ničemu. Dle tvé reakce a reakce jiných se nestojíš o praxi, ale o suché teoretizování. Osobně lituji, že jsem se do tohoto fóra registroval. Toto fórum nemá s diskuzí vůbec nic společného.

for Poky77
Nezpochybňuj to, co jsi si sám nevyzkoušel. píšeš, jako by jsi viděl gelové testy střely a jako by jsi znal tvrdost směsy olověného jádra střely! A v tom je asi rozdíl mezi mnou a tebou. Nepí?i nic, co jsem si prakticky nevyzkoušel, a ne jen na jednom kusu zvěře. Ve svém přízpěvku uvádí? střelu Barnes. zkoušel jsi s touto střelou střelit v ráži 30-06 srnčí zvěř, když ji uvádí?? Já ano, ale jak jsem uvedl výše, na tomto fóru se nemíním dále dělit o své zkušenosti s loveckou střelbou.
Equitable
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.12.2008, 20:33

Příspěvek od Equitable »

Edelweiss píše:To- Equitable
Pokud mluví? o rozptylu na ?ivé zvěři tak to je nezlob se blbost.Pokud se chceš o něčem takovém bavit dej si terč na třeba 100m dej tam 6ran a pak se dá něco posuzovat.
Ps:svoje osobní výpady si nech,myslím že Andy a mi ostatní tak nějak víme co kdo a jak nastřílí a co je reálné.
For Edelweiss
Měřit rozptyl střely na ?ivé zvěři? Tak to mne ani ve snu nenapadlo. máš pravdu "Asi tak nějak víme, co kdo..." Jen potvrdím, jsem na špatném fóru. To už je opravdu vše. Na to se nedalo nereagovat.
Slezák Marek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 24.12.2008, 19:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Slezák Marek »

Equitable píše:for Andy
Myslel jsem, že se jedná o diskuzní fórum, a ne o komunistický cenzurovaný plátek?! Kde navíc bere? to právo označit mne za lháře? Ty jsi ty kusy střílel? Ty jsi u toho byl? Ty jsi třeba rychlejší v běhu, já asi umím lépe střílet. Osobně jsem myslel, že stojíte o předání a výměnu zkušeností s PTS, ale asi chcete sly?et něco jiného! Třeba..., je moc měkká, strašně rozbijí zvěřinu, a to dohledávání, no hrůza. Je to to, co ti lépe ladí? Jo, zapomněl jsem, katastrofa rozptyl, na 100 m asi tak 100 mm. už je to lepší? Měl jsem za to, že se stojíte o praktické informace, a ne o teoretizování ve stylu "podle konstrukce bude asi dobrá apod." Takové úvahy bez praxe jsou k ničemu. Dle tvé reakce a reakce jiných se nestojíš o praxi, ale o suché teoretizování. Osobně lituji, že jsem se do tohoto fóra registroval. Toto fórum nemá s diskuzí vůbec nic společného.

for Poky77
Nezpochybňuj to, co jsi si sám nevyzkoušel. píšeš, jako by jsi viděl gelové testy střely a jako by jsi znal tvrdost směsy olověného jádra střely! A v tom je asi rozdíl mezi mnou a tebou. Nepí?i nic, co jsem si prakticky nevyzkoušel, a ne jen na jednom kusu zvěře. Ve svém přízpěvku uvádí? střelu Barnes. zkoušel jsi s touto střelou střelit v ráži 30-06 srnčí zvěř, když ji uvádí?? Já ano, ale jak jsem uvedl výše, na tomto fóru se nemíním dále dělit o své zkušenosti s loveckou střelbou.
Ahoj,
nezpochybňuji tvé lovecké zkušenosti. Neznám tě. Ale ani mě se nezdá rozptyl na 160 metrů 10mm, to je tro?ičku since fiction, než Jaký máš rozptyl na 100 metrů? Jak dlouho střílí?? Čím střílí?? Děkuji
poky77
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: sob 10.3.2007, 8:00
Bydliště: středočeský

.

Příspěvek od poky77 »

To-Equ Já nezpochybnuji tvé zkušenosti s lovem a gelovími testy já nejsem žádný expert pouze jsem napsal svuj názor na velikost výstřelu který mám s lovem 3006 tak sory :(
ZKK 600 3006spg
BERETTA 686E skeet
IZ 27 EM 1C-CH
Equitable
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.12.2008, 20:33

Příspěvek od Equitable »

for poky77
Nevím, s jakými střelami má zkušenosti, ale PTS v 30-06 na srnčí je dokonalá střela. Velikosti výstřelů jsem si měil i fotil, ale v září mi klekl HDD na PC, taj jsem do?el o všechna data (téme pro jiné fórum). Nikdy jsem netrefil plecko. Nevím proč, ale podvědomě střílím zadní komoru, někdy na hranici bránice. I při ráně na měkko zvěř zůstala v ohni, ale chvíli odkazovala. Věřím tomu, že kdybych chytil trošku větší kost (lopatka), tak je to trochu horší. Střela má dvojnásob energie oproti klasickým střelám S&B. Navíc PTS má měkké olověné jádro, na mě asi až moc. Jak jsem uvedl ve svém přízpěvku, nevím, jak se PTS chová u 60-ti kilové střele. slyšel jsem o třech případech, kdy neprostřelili lončáka, čemu? bych i rád věřil, ale nemám toto sám vyzkoušené z praxe. Proto jsem se přidal do tohoto fora s cílem zjistit i tuto možnost. Prasat zde moc není a vysoků už vůbec ne. Jinak jsm vyzkoušel i střelu VULKAN od firmy NORMA v gr. 180 gr. Co se týče chování zvěře po výstřelu, tak je to totožné, jako PTS. Kde byla zvěř při výstřelu, tam ji i najde?. Výstřel je jen o málo větší. Zpravidla kolem 60 mm, ale pěkně ohraničený, který stačá jen oříznout. Oproti PTS je Vulkan vchodný i na vysokou. Má tvrd?í směs jádra. Proč jsem i přes toto přešel na PTS? Proč dávat 1.200,-Kč, když stačí 680,-Kč! Kdybych střílel více černé, tak Vulkan, ale prase asi tak 1x za 5 let, tak PTS. A proč takový tlak na preciznost? Hdně nastřílím ve vinohradech, kde stačí střelit srnce, který ti odběhne 4 až 7 řádků do strany a vždy i výškově rozdíl. Obrovský problém. Navíc nesná?ím plazení pod dráty se zbraní. Prostě tro?ka pohodlí. Potom u větší krytiny shánět psa, v horším i nenajít. Toto opravdu neznám. Jinak to vypadá, že tady spíše někdo i diskutuje, než li napadá druhého, což beru. ve svém přízpěvku nic nepřeháním, opravdu jen to, co jsem viděl a osobně vyzkoušel.

for Marek Slezák
Bude to asi k nevěře, dle předchozích reakcí, ale střílím CZ 550 Lux. jenže mám známého v CZUB, tak jsem s ním prošel celý výrobní sklad a porovnával u nových zbraní jednotlivé nástřely. Přebíral jsem přesně tři a půl hodiny. Je to k nevíře, ale nástřel mám proveden na 160 metrů na střelnici do terče. Optiku mám Meopta ZD 3-12x56 (a? k nevíře jemný křížek). Po každé ráně projetá hlaveň snakem a schládnutí zbraně 20 minut, aby byly pro každou ránu stejné podmínky ve zbrani. Navíc pod sebou plno pytlíků s pískem pro doslova anatomické le?ení. Veřím tomu, že kdybych si koupil kusovku v obchodě, tak takový nástřel asi hodně těžko, ale průběr byl opravdu náročný, ale poctivý.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Equitable

Nebudeme se v tom h*vnu vrtat. Vsichni te radi pozname na jarnim srazu ve svetnove. Tam o tom muzeme podebatovat a videt nastrelku. Nic neni nemozne, ale neco je proste opravdu moc velka shoda nahod.

Kolik umu misi dat SHIVA do toho, aby vyrobil naboj co lita sub pul MOA ze zbrani neporovnatelne lepsi nez mas ty. Ze zbrani, ktere jsou primo urceny pro ultra presnou strelbu. A ty tady rikas, ze s tovarni brizou ikdyz vybranou nastrilis srovnatelnež Uz rozumis v cem je tve tvrzeni podivne?

Ale jak rikam, neresme to zde. Rad te uvidim na jare.

Andy
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Mimochodem, zde je clanek popisujici ucinky SB PTS na cerne a jeleni zveri. Pokud to tu jiz neni doporucuji precist.

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/arch ... &detail=19
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

PTS

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


už si to přesně nepamatuji, ale byly to první věkové - vstřel SaB PTS 180 grejnů , účinek uvnitř, a nějaké výstřely, 300WM, M03 65cm lauf, do 100M.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tohle je pro zajímavost černá, divočák( pro modernisty pouhé prase)-cca 40+- vyvrženo. šlo to skrz lopatku, první foto vstřel, druhé a třetí foto výstřel - celková pohled + detail.

Pro zajímavost uvádím, že jsme ty PTS měřili s Figim ve Světnově na jeho hradlech. Rychlost v mé zbrani byla lehce pod 880m/s a zkoušeli jsme 5 ran a rozdíl byl pod 10m/s mezi největší a nejmenší rychlostí. Myslím, že byl dokonce jenom 7m/s, ale ten papír jsem už vyhodil. Jasné je, že je mají trošku podsypaný -v katalogu měli tu?ím 890m/s na hlavni 60cm. O 10mm na 160m nemohu slou?it, ale když jsem dovezl M03 domů, tak se 5 ran po mě :oops: dalo pohodlně zakrýt desetikorunou na stovce a to je submoa tutově.

Jak řekl Henturi Henzo:" když s tím mečem potká? Boha, tak Bůh bude vejpůl!"

Zkrátka s tímto střelím na veškerou naši zvěř a nemám strach, že bych měl špatný náboj. Jinak v současné době používám do 300WM 200grejnů AccuBond a 200grejnů A Fram ?pičkovou Custom lab., ale obě tyto střely jsou tvrdé, takřka nefragmentující a jejich skutečné využití v této ráži je na skutečně těžkou zvěř, která u nás v podstatě není. Takové střely využije jen ten, kdo přesně ví co chce a hlavně kdo to dokáže následně zrealizovat. Mojí poslední pojistkou je brakýř!!! Provětšinu myslivců je základ na lov -újednictví na hromadách ve zvdálenosti do 5Om T-Mantl RWS, SST a další relativně měkké a těžké střely , zpravidla v pomalých lab..
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ahoj Pepo, dobra dokumentace. :)
Ze lita PTS sub MOA samozrejme verim. ED to zkousel z varmintu a lita to vyjimecne dobre. Ovsem definovat jeji presnost na 0,2MOA uz je krapet moc velka hyperbola.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Prosím o radu o vhodnosti této střely pro 9,3x62. všichni mi stra?í, že normální, klasický S@B se chová na srnčí jako celoplá??. Dělají se vůbec v této ráži???? :?
Odpovědět