Broková kozlice ráže 12/89

Vše o brokovnicích
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Ja jsem na strelnici strilel na 50m a preklizka cca 1cm - nektere brocky (4mm) ji prosly Mythos supermagnum 56g, takze na kacku si myslim ze to proste bude platit na 100% Popripade jake bys me doporucil naboje ty?? Hlavne rychle a kolik predsadit na takovou vzdalenost??
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Milan_CZ550 píše:Dle meho nazoru a ne jen meho pokud tam budu mit 2* vice olova nez v normalnim naboji tak v 50m budu mit shluk 2* vetsi nez s normalnim nabojem. Tim ze se jedna o olovene broky ve velikosti 4mm myslim ze na kachnu na 50m naprosto dostacujici s tim ze nedostane nejaky zbloudily brocek ale predpokladam ze s plnym zahrdlemim vic. A energie oproti kulicce 3,5mm bude o poznani vetsi. Mimo jine Znacka Cheditte dodava naboje pro strelbu na 80 i 100m takze to vidim tak ze ta energie tam byt musi v tomto prumeru. Neuznavam strelbu s prumerem pod 3,5mm na zver. Pokud se kachna vejde mimo brokovy shluk uleti,pokud ji zasahne i 1 4mm brocek verim ze spadne jako svestka
Tlak v komoře při výstřelu je daný, při konstantnim tlaku je zde jednoduchá nepřímá úměrnostčím vyšší ús?ová rychlost(A tím pádem i energie a účinej dostřel), tím ni??í broková navá?ka... (je mi jasný, že magnumový ráže snesou o trochu vyšší tlaky)

Z toho vyplývá, že buď budu střílet na větší vzdálenost a budu doufat, že brok, kterej má ještě dostatečnou energii náhodou šikovně zasáhne a nebo zasáhne nešikovně a pak nastane situace o který jsem mluvil, pokud těch broků bude hodně, tak už zase nebudou mít dostatečnou energii... :roll:

Vim, že existujou konstrukce brokovejch nábojů, který jsou vhohný pro střelbu na větší vzdálenosti, ale ty jsou zase nevhodný na střelbu na krat?í vzdálenosti(když se zrovna trefí?, tak Ti do kachny na 15m udělá díru o velikosti 10- 15cm).

ještě 2 praktický zkušenosti:

1. Asi před 3 rokama jsem střelil na ranim tahu divokou husu, asi na 40m to, že je trefená jsem poznal akorát podle toho, že se oddělila od hejna a chytil jí na poli pes asi 300m od místa, kde jsem střílel, měla v sobě 2 broky 4,5mm, zůstali poze ve svalovině a neprošli do hrudního ko?e.

2. Ten samej rok jsem se byl podívat na hrázi rybníka Velký Tisý v neděli odpoledne, zdaleka jsem neviděl na celej rybník, a stejně jsem tam napočítal 12 zhaslejch divokejch husí, pak mě někdo chce přesvědčovat o účinym dostřelu brokovnice... :roll:

Omlouvám se za out, víc už se k tomu nechci vyjadřovat...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Odpovědět