Zbrojní oleje & čištění zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

to vhool: dík za info. Jak jsem tu už psal, používám cca 10% vodní roztok amoniaku. Právě ta voda je tam problém, ale funguje to k mé zatím plné spokojenosti. Je fakt, že dbám na to, aby se to aplikovalo pouze na vývrt, který mohu následně ošetřit vytřením do sucha a nekonzervováním. Tak už budu vyhlí?et "Vholl´s general bore cleaner" :D [/code]
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Příspěvek od vhool »

problem s vodou a naslednou korozi se nam prave podarilo vyresit :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

to vhool: omlouvám se, že jsem Ti zdrbal název přípravku. Samozřejmě se to bude jmenovat "Vhool´s general bore cleaner". Tak to bude něco jako Robla? Jsem zvědavej na výsledky testu. Ty kyseliny mě zrovna taky nelákají. Jsem sice elektrikář, ale tu?ím, že rezidua mědi s ocelí, za přítomnosti kyseliny, jako elektrolytu by mohly tvořit článek, pota?mo elektrochemickou korozi. :cry:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Coca-cola je jeden z nejlepších odrezovačů ( testováno v SRN). Jinak bych ocenil používání jazyka českého, po anglicku moc nevládnu. Děkuji
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

To se omlouvám a doplňuji překlad:
KG12 is a non-ammonia based copper remover (using, I believe, organic acids, amines, and hydrocarbon citrus distillates) from a company called KG Industries, LLC (www.kgcoatings.com). It was designed for cleaning artillery pieces and now available on the commercial market. It is the first product I've seen described as "non-ammonia based" that actually seems to work well.

KG12 odstraňovač mědi na bezamoniakovém základu (s Použitím, myslín, organické kyseliny, aminy a destiláty kyseliny citronové) od společnosti, která se nazývá KG Industries, LLC (www.kgcoatings.com). Bylo to vytvořeno pro čistění dělostřeleckých dílů, a nyní je to dostupné v komerční síti obchodů. Je to první výrobek, který jsem viděl, popsaný jako "bez čpavkového základu" u kterého se skutečně zdá, že pracuje dobře

"Vhool´s general bore cleaner" - Vhoolův všeobecný čistič vývrtů

Předpokládám vhoolův obchodní úspěch i v zahraničí. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

vhoolův zbraňový elixír

Příspěvek od milan »

Suspenzi od Vhoola jsem používal na čištění jak dlouhých tak krátkých zbraní. Osvědčil se i u notně orezlé předovky, "vykopané nalezenky" a několika nikdy nečištěných "mysliveckých" zbraní. U nich jsem musel za?puntovat hlavěň a přípravek nechat působit přes noc a někdy jsem to musel opakovat.
K neutralizaci jsem používal propláchnutí konkorem nebo wedéčkem a pak k dočištění a ošetření Breek Free CLP.
Dnes ji už nepoužívám, neb mi do?la :wink:
Jako u každé chemie je třeba dát pozor na dřevěné části zbraně.
vhool

Příspěvek od vhool »

dekuji milane ze jsi reagoval.nutno podotknout ze tento pripravek vznikl i diky tve ochote a duvere tim ze jsi byl ochoten zkusit jednu z prvnich opravdu jeste neoverenych verzi a diky tvym pripominkam se podarilo "vychytat" mouchy hlavne agresivita ke drevu.pro jistotu jsem jeste pozadal edika jakoz cloveka ktery o pazbach vi daleko vice nez ja aby jeste proveril presny a dlouhodobejsi test na ucinek tohoto pripravku na drevo.stejne tak jeste probiha zkouska ucinku na potahovane strely typu balistic tip u kterych je znamo ze je velky problem vycistit hlaven.timto predem i dodatecne dekuji ochotnym kolegum kteri mi projevili duveru a pomahaji to dotahnout do zdarneho konce :roll:
pribazdenda
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 28.10.2007, 18:42
Bydliště: MORAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pribazdenda »

Mohu jen potvrdit Edíkovy poznatky,ale na nečistoty v hlavních neznám nic lepšího :lol: :evil:
ZH-101 12/12,CZ550 American 9,3x62,Trijicon 3-9x40 AccuPoint
vhool

presunuto

Příspěvek od vhool »

jopec píše:Chtěl by jsem poradit, jak mám odstranit starý zatuhlý olej z mechanismu zbraně? WD - 40 nepomáhá. Mockrát děkuju za radu.
Pro sim prispevatele aby volili jiz existujici vlakna a nezakladali dalsi na stejne tema . ADMIN
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

No třeba organickým rozpou?tědlem. Dobré rozpou?tědlo je perchlor. Pokud je tedy možné jeho Použití.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
jopec
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25.8.2008, 10:47

zatuhlý olej zbraně

Příspěvek od jopec »

Chtěl bych poradit jak mám odstranit zatuhlý olej z mechanismu zbraně? WD - 40 nepomáhá. Děkuji za radu.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Já radím:

No třeba organickým rozpou?tědlem. Dobré rozpou?tědlo je perchlor. Pokud je tedy možné jeho Použití.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

po 2 letech používání ballistolu jsem zaznamenal pár věcí. na kulový vývrt je vynikající, po střelbě projedu lauf nasucho a pak nanesu silnou vrstvu ballistolu, nechám tak den den. k čištění používám papírový kapesníky a hadříky. vývrt je vždy krásně čistý bez otěrů ( střílím belloty SPSE 11,2g ). vývrt konzervuji opět ballistolem a to stylem tenká vrstva a vždy na začátku měsíce vrstvu odstraním a nanesu nanovo. brokovnice používám mnohem častěji. jednak hony a taky střelnice. tady mě ballistol moc neoslovil. když laufy vyčistím ballistolem, že mi z nich lezou už čístý ubrousky a pak je prostřiknu třeba jen obyčejným WD40 tak jsou zase ?pinavý. na brokový raději dám WD.. jinak ballistol používám na porvch zbraně ( černění a občas dřevo )

jaký olej však použít na dlouhodobou konzervaci? co samotný teflonový olej do sezónní flinty,která jinak stojí v trezoru?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Na konzervaci i čištění mám lety osvědčený Break Free CLP - tak na rok, jinak jsou typy Break Free až na pět let.
Olej BREAK-FREE CLP :
Je čistící, mazací a konzervační prostředek. Dobře čistí a odstraňuje všechny zbytky po střelbě. Aplikuje se v malém množství. Na vyčištění hlavně je potřebné zvlhčit syntetický hadřík vložený do vytěráku cca 6-10 kapkami oleje a několikanásobně protřít hlaveň a nábojovou komoru, Použitým hadříkem pak očistit ostatní znečištěné díly zbraně. Pak vytřít hlaveň čistým hadříkem do sucha, je-li čistý, čištění je skončeno. V opačném případě se proces zopakuje. Konzervace se provede čistým hadříkem zvlhčeným cca 8-10 kapkami oleje, hlaveň a nábojová komora se 2x až 3x protáhne a tým? hadříkem se nakonzervuje celá zbraň. Konzervace je účinná při Použití CLP v suché vytápěné místnosti cca 1 rok, na povětrnosti 3 měsíce. Je-li zbraň silně znečištěna, nebo při prvním čištění olejem CLP se zbraň dobře zvlhčí výše uvedeným způsobem a olej se nechá působit 2 až 24 hod. Nakonzervovaná zbraň se před střelbou neodkonzervovává, je okamžitě Použitelná.

Pro čištění a konzervaci je výhodné používat námi dodávané hadříky ze speciální pleteniny - nesají olej, pouze přená?ejí a dobře čistí. Olej CLP je funkční od -54 °C do +246 °C, má vynikající vzlínavost, je vodoodpudivý a prachoodpudivý, má vynikající mazací vlastnosti, prakticky nehořlavý, nevysychavý. Je naprosto tolerantní ke gumě, plastům, dřevu, ků?i, barvám a lakům.

Hadříky bývají k mání při setkání ve Světnově.

Přesné info ti dají v CLP Servis, s.r.o.
571431814
Adresa: Jasenická 709
75501 Vsetín
Okres:
Kraj: Vsetín
Zlínský kraj
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

cisteni

Příspěvek od tibi1 »

Nazdar, ma nekdo rychly a efektivny grif jak vycistit vybrania v puzdre zaveru do ktoreho sa zamykaju ozuby zaveru? Jak tak sa mi minule podarilo tam vopchat malicek cez vyhadzovacie okienko a zhrrozil som sa jak to je zasvinene.... tak som tam nejak steloval vysluzili zubny kartacik ale neni to ono jak by som si to predstavoval, dik za info
Odpovědět