Kulovnice - ČZ

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

ZKK

Příspěvek od ridgeback »

Je nějaký podstatný rozdíl mezi ZKK 601 a ZKK 600?
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

ridgeback
Rozdíl je si myslím pouze v délce závěru.
ZKK 600 má závěr delší a byl dělán na ráže 270W, 7x57, 7x64, atd.
ZKK 601 má krat?í závěrnež ZKK 600 a byl dělán na ráže 223 Rem, 243W, 308W
ZKK 602 má delší závěr než ZKK 600 a byl dělán na tzv. tropické ráže jako 300WM, atd.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

našel jsem tento zajímavý odkaz k ČZ, snad se bude někomu hodit:


http://www.polovnictvo.com/images/uploa ... 50_lux.jpg
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

Zdravím hci se zeptat nemáte někdo zkušenost s těma CZ 550 Magnum Lux docela by mne lákala .375 HHM cena za zbraň je super. Ikdyž ta 416 Rigby by taky nemusela bejt špatná ale ta už asi bude pěkně kopat
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

rimar77 píše:Zdravím hci se zeptat nemáte někdo zkušenost s těma CZ 550 Magnum Lux docela by mne lákala .375 HHM cena za zbraň je super. Ikdyž ta 416 Rigby by taky nemusela bejt špatná ale ta už asi bude pěkně kopat
Zdravím, mohu se zeptat, co s tím hodláš střílet? Pokud nejezdí? do Afriky, tak fakt nevím. Já jsem zatím s mojí 9,3x62 ulovil úplně vše s velkým přebytkem výkonu. Jinak netvrdím, že by mě nelákalo z takového děla pár ran vystřelit.... :D
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

No čuníky copak jiného .-) do Afriky nemíním jezdit a ono mezi 375HHM a 9,3x62 už moc velkej rozdíl není. Ta 416Rigby už je trošku moc stím souhlasím. Ten 375HHM je taková srdeční zále?itost, vždycky mne to lákalo a mám rád silnou a výkonou zbraň nebo spíše ráži. když jsem začínal s myslivostí tak jsem potkal na naháňce raku?ana kterej měl opakovačku v ráži 375HHM s pěkně silnou hlavní bez miřidel a vypadalo to parádně a pro naše pdmínky 375HHm není předimenzovaná dle mne. Jen ta cena munice :?
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Tak to je jasné, munice je drahá i do 9,3. Do terče střílím SB, tak 50Kč/ks. Do lesa nosím Norma Vulkan a ta vychází něco málo přes 60 Kč. Ale na černou vystřelení parádní...... :)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Měl jsem tu čest si bouchnout z CZ 550 provedení Lux .416 Rigby. Měl jsem z toho obavu, ale byl jsem mile překvapen. Dával jsem 2 rány, přeci jen ty finance za tu munici. První rána byla na ca 45 m. Z volné ruky na hódně velký terč (pro sichr). Rána mne překvapila, neměl jsem vyzkoušenou spouš») a dle mého názoru jsem ani terč netrefil. Zbraň nekopla nijak agresivně či rychle. Sílu měla, ale spíše se mnou hnula směrem dozadu. Přistoupil jsem tedy blí?e, abych alespoň ten terč trefil. Na 25m jsem si již dal zále?et a vychytal to. Zase prásk, hnulou to se mnou celkem dost, ale v pohodě se to dalo přežít. Přistoupil jsem k terči a byl jsem velice překvapen. První rána ?la o ca 10 cm nad. S tím jsem souhlasil, protože jsem to odmáčkl nad cílem. Jen z toho rázu jsem byl překvapen, tak jsem ani nedoufal, že jsem terč vůbec trefil. Druhá rána byla o ca 2 cm nad a to na to, že jsem střílel z volné ruky bych řek, že je to super.
Neváhodou této zbraně je její hmotnost. Skutečně byl na "mířené" střelbě znát, že je to po chvilce trošku problém. Také chodit s ní v leči či na šoulačky bude trošku složitější než s lehkou Z. Domnívám se, že tato zbraň je dobře zpracovaná i motýlková mířidla mi suprově sedla. Ihne jsem přemýšlel, že si tuto zbraň koupím a od tohoto záměru neupouštím. Jen ty finance :-) Kolega do toho náboje přebíjí a není to tak strašné. Ceny jsou opravdu do 50Kč (Možná ani to ne, dle střely). Osobně bych se kulovnice CZ 550 v těchto provedení nebál.
Jestli .375 nebo .416? To? otázka. Mým favoritem byla také .375 ale ani vyšší bych se nebál.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
karel73
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 27.1.2009, 16:44
Bydliště:

Příspěvek od karel73 »

Hezký zá?itek pro milovníka větší ranky se zbraní za příznivou cenu, i když jsou ještě daleko méně uživatelsky přátelské ráže. :wink: až na to, že jsem málem po sedmi ranách ztratil mu?ku(byla již zpola vysunutá), tak mám dobrou zkušenost. Ale střílel jsem jen na terč. Znám člověka, co je velmi spokojený s .357 HHM a loví hlavně černou. .416 Rigby mi je velmi sympatická včetně tvaru náboje, i když pro naší myslivost - no, nevím, nevím. Ále co, radši .416 Rigby, než k....t čuníky nějakým .223 Remingtonem. Jen s chutí do ní :D
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

díky

Příspěvek od rimar77 »

díky moc za reakce. přesně to si říkám lepší silný dělo než nějaké plivátko. Tak třeba tu 416 Rigby někdy pořídím. v dne?ní době řepek a kukuřic je potřeba aby zvěř barvila ne?la daleko z nástřelu. Ale bude to už pak chtít pořádnou optiku aby snesla ten zpětnej ráz
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

CZ 550 Magnum:
1. v 375HH zbytečně těžká (v 416 už spíš výhoda)
2. kope jak mula - dáno tvarem a ergonomií pažby
3. chod závěru dobrý tak na vyhánění černé z kukuřic :lol:
5. Z důvodu tvrdých střel kalibru 375, zvěř do 100kg odchází úplně stejně jako po běžných evropských rážích, to platí i o 416rig. jediný rozdíl je, že o něco lépe barví. (dá se to snad ře?it IB z Hornady 376Steyr)
6. magnum nákru?ek, spíš nevýhoda

Zajímavá je ještě CZ550 safari classic 404jeff. RWS to láduje 26g woodleight bullets, které v poloplá?ti nejsou obecně tvrdé.


http://www.safariclassics.com/sc550.aspx

http://www.rws-munition.de/de/jagd_patr ... m?navid=10
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Ta CZ550 safari vypadá moc pěkně.... :wink:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Tedy ta CZ550 Safari vypadá parádně.... :wink:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

nimrod díky za info vypadá to moc pěkně bohužel v ceníku na CZUB nemajkolik stojí hold to okouknu a potám se na Natůře v Lysé
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Kulovnice - ČZ

Příspěvek od Vojta »

Ahoj chlapi!
V pátek večer se mi stala malá nepříjemnost. Seděl jsem na kazatelně a přišla mi liška, natáhl jsem napínáček - namířil - a cvak - nevyšla rána. Myslel jsem si, že mi selhal náboj. Potichu jsem přebil a zkontroloval náboj - na zápalce ani v nejmenším žádný otisk úderníku. Napadlo mně, že je zlomený. Zkusil jsem to podruhé, protože liška naštěstí nic nezaregistrovala - opět jen cvaknutí. Liška stále nic a tak jsem to zkusil bez napínáčku a rána vyšla.

Mohl by mi někdo z Vás poradit nebo spíše nějakým způsobem určit, o jakou závadu se jedná a jak moc nákladná by asi byla oprava? Jen pro doplnění - ten den jsem nastřeloval a vše fungovalo bez problémů, večer ale nikoli a zbraň mi nikde nespadla ani nic podobného. Jedná se o kulovnici CZ 550 Lux.

Díky za každou odpověď!
Odpovědět