308Win FMJ 9,55g

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
OVAR
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13.2.2009, 20:26
Kontaktovat uživatele:

308Win FMJ 9,55g

Příspěvek od OVAR »

Cau chlapi
Potreboval bych vedet,zda mate nekdo zkusenosti se strelou nasi zbrojovky
SB 308Win FMJ 9,55g (je to celoplá?t a ne polo....)Tento druh mi byl doporucen k lovu lisek,jelikoz vytvori cisty prustrel a nedeformuje kozesinu.
Momentalne pouzivam typ strely SPCE,ale pripada mi to zbytecne,protoze vstřel je dirka,ale vystrel=poloviny lisky v ....
Diky za kazdou odpoved..... 8)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Mam jinej napad... vykasli se na SPCE a kup si normalni polotvrdou loveckou strelu treba s balistickou kuklou nebo i bez a budes v pohode. Co kdyz ti misto lisky prijde pasik a ty budes mit nastreleno na FMJ? Budes na nej koukat? Coz to muzes... :) jsou taci co to delaj dokonce vic nez strileni, ale to asi neni tvuj zamer.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
OVAR
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13.2.2009, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OVAR »

Tak ja lovim prevazne sparkatou,jeste presneji divocaky a dost 8)
Tak SPCE je pro me vyhovujici...Ale chci si zkusit na terci,jaky bude rozdil mezi SPCE a FMJ,kdyz to mam nastreleny na SPCE
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to ovar: trochu OT, ale preci...

o "kvalite" spce v 308 se podivej do temata strelivo... 308 win - byl jsem nekolikrat svedkem, co muze spce v teto razi zveri (predevsim cerne) zpusobit http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.p ... &start=120
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
OVAR
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13.2.2009, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OVAR »

Právě jsem se koukal :wink:
Nechci se hádat,ale ja jsem s SPCE skopojeny :lol: Pouziva ho u nas docela dost myslivcu a nejsou problemy....Presneji pouziva se u nas prevazne SP a SPCE navrch ma SP :?
Pravda je takova,ze co jsem si koupil posledni krabicku SPCE tak se mi zda nejaka divna,protoze viz. prispevek se mi ty strely opravdu trhaji :wink: ,ne vsechny,ale nektere jo.
Prevazne vsechno strilim na krk a to zustava vsechno v ohni :) Nemuzu za to,ze s timto strelivem ma nekdo negativni zkusenost,ale uvazuji ze prejdu na SP,bere ho i muj otec a je s nim vice spokojeny jak ja s SPCE :wink: Ale ja se vas ptal na nazor FMJ,jsem temer rozhodnut,ale vase nazory si rad prectu :wink:
Mám rád český pivo,český holky a nesnáším český ciga..
CZ 550 lux 308Win
Meopta Meostar R1 7x56
Sem mladej,takže další zbraně budou brzy .....
vhool

Příspěvek od vhool »

FMJ je vhodna na terc,na lov ne.nekdy pouze prostreli a porani zver ktera nebarvi a tudiz ji nedohledas a nekdy udela obrovskou paseku ze kus nalozis tak do pytle a odvezes do kafilerie.do lesa s FMJ chodi jen nezodpovedny jedinec.tot muj nazor. S&B komentovat nehodlam,skoda slov a od teto firmy je jedine strelivo co ma uroven opravdu jen sportovni HPBT nebo FMJ ... ale je to na tercovou strelbu a ne na lov.az zkusis jine strelivo tak sam dojdes k nazoru ze lovecke S&B jsou vyhozene penize....
OVAR
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13.2.2009, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OVAR »

Dík za nazor :wink:
FMJ pouziva jeden kamos k lovu lisek,ale ja jsem radsi psal maila do S&B at mi reknou nazor.....Rekli ze na lisky mam pouzit FMJ 9.55g ale ja se radsi ptam dale,at jsem informovany,jinak jsem zkusil i jine strelivo,ale k ceskemu se porad vracim :wink:
Mám rád český pivo,český holky a nesnáším český ciga..
CZ 550 lux 308Win
Meopta Meostar R1 7x56
Sem mladej,takže další zbraně budou brzy .....
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

a nebo máš ještě jednu možnost nechat si to přebít na výkon 30-30win na čuníky to stačí a na lišku to je velice ?etrný co jsem měl možnost vidět kožešiny víc jak dva stehy nebyli potřeba akorád nevím jestli to je typem střely a nebo výkonem to by mohl posoudit Andy ten otom ví víc jak já
OVAR
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13.2.2009, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OVAR »

Zatím nic predelavat nebudu,protoze jak jsem kupoval kulovnici,tak jsem ji chtel jedine v razi 308W :wink: spise bych koupil dalsi zbran,to bude lepsi,uvazoval jsem neco v razi 222Rem nebo 223Rem,a treba i Hornet :roll: proste neco v mensi razi :lol:
Mám rád český pivo,český holky a nesnáším český ciga..
CZ 550 lux 308Win
Meopta Meostar R1 7x56
Sem mladej,takže další zbraně budou brzy .....
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Do 150 m je nejlepší na lišky Hornet a potom 222 Remington.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ovar

kdyz si s SPCE tak spokojeny tak proc hledas setrne strelivo na lisku. Podivej se, ja jsem strilel do ted Interbondy a at strelim lisku, srnci nebo prase, pokazde to neni masakr (na komoru). Nemusim premyslet co do toho zrovna nacpu, navic o vysledku prendavani munice se da pochybovat. Nyni budu prechaze na bergry vld a melo by to mit podobny prubeh. Jinymi slovy kdo chce hleda zpusoby kdo nechce hleda duvody.

Tim bych debatu o blbostech uzavrel. Jeste vzkazuji SB, ze jejich fundovane rady se hodi leda do valky. howk.

Andy
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
OVAR
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13.2.2009, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OVAR »

Patrik-30-06: dikec :)
Andy:Jsem spokojeny,ale jak jsem psal zacinam nad SPCE pochybovat kvuli posledni krabicce co jsem koupil,kdy se tyto strely opravdu trhaji :roll: ale na lisky je toto absolutne nevyhovujici....Klidne toto zamkni jo? 8)
Mám rád český pivo,český holky a nesnáším český ciga..
CZ 550 lux 308Win
Meopta Meostar R1 7x56
Sem mladej,takže další zbraně budou brzy .....
ssg
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28.6.2008, 4:55

308Win Sierra HPBT 168 gr.

Příspěvek od ssg »

Především Záleží na stoupání podle kterého je nutno vybírat váhu střely.
Jinak já standartně lovím střelou HPBT 168 gr. a nikdy žádné problémy.
Hlaveň 11´´

Potreboval bych vedet,zda mate nekdo zkusenosti se strelou nasi zbrojovky
SB 308Win FMJ 9,55g (je to celoplá?t a ne polo....)Tento druh mi byl doporucen k lovu lisek,jelikoz vytvori cisty prustrel a nedeformuje kozesinu.
Momentalne pouzivam typ strely SPCE,ale pripada mi to zbytecne,protoze vstřel je dirka,ale vystrel=poloviny lisky v ....
Diky za kazdou odpoved..... 8)[/quote]
Odpovědět