Eschenbach sektor D

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Příspěvek od Myslivec52 »

by měl být
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Sektor D

Příspěvek od MatPeta »

Tak jsem se stal majitelem SEKTORU D 8x56 . Musí říct , že splnil mé očekávání.Díky ?irokému řemenu ho ani moc na krku necítím.
Co se týká optických vlastností musím říct že je super.
Padne dobře do ruky. Při šoulání používám pirsch stock a tak mi nečiní problém pozorovat déle. Mohu všem vřele doporučit. zkoušel jsem ho v úterý od 19 do 21 hodin. Měsíc už zapadal ale vidět s ním bylo pořád dobře.
Jediné mínus je , že mám puškohled 3-9x42 Meoptu . Je dobrá , ale už nestíhá světelností :lol: . A tak mě čeká další investice do puškohledu. :D
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Sektor D

Příspěvek od TT33 »

[quote="MatPeta"]Tak jsem se stal majitelem SEKTORU D 8x56 . Musí říct , že splnil mé očekávání.Díky ?irokému řemenu ho ani moc na krku necítím.
Co se týká optických vlastností musím říct že je super.
Padne dobře do ruky. Při šoulání používám pirsch stock a tak mi nečiní problém pozorovat déle. Mohu všem vřele doporučit.
Jak čtu samou chválu na ten SEKTOR D 8x56, tak si ho asi pořídím také, je na něm zajímavá hlavně cena, já mám BRESSER LINEAR 9x63, no zatím kouká, ale porovnával jsem ho s MEOSTAREM B1 8x56 v noci, tak to bylo nesrovnatelný..., zato ta jeho cena... a přitom to v té době byla ještě o 10000Kč ni??í... :roll:
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

TT33 - měl jsem docela problém ho sehnat ve Fotocentru škoda ho mají v nabídce za 7190,- . Potvrdili mi dodání do 2 týdnů a po 4 týdnech jsem objednávku zrušil. Brymová ho momentálně taky neměla 7490,- . Nakonec jsem ho koupil za 7490,- v ELTY.cz Za 8350,- ho maji v Dejvicích.
Musím říct , že v ELTY jsou solidní.
Včera jsem šoulal 3 hodiny a s váhou vůbec není problém.
Měl jsem možnost ho porovnat s Meoptou v noci. Řekl bych , že výkonostně není rozdíl. U Meopty jsou vysouvací očnice trošku vachrlatý u Esch jsou pevnější. Středové ostření je u Esch tu??í , ale to není na závadu lépe se doostřuje.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

MatPeta - U MEOSTARU B1 jsem ty vysohvací očnice chválil, za mrazu se neorosil, obavu mám z doostřování, Bresser za mrazu zatuhne a je problém doostřit. prohlížel jsem nabídku na netu, je to tak jak píšeš. takže uvidím, ještě nabízejí TROPHY ASP? ... :roll:
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od MatPeta »

TT33 - jo taky jsem uvažoval o Trophy , ale asi mezi nima nebude rozdíl mimo váhy Trophy je o lehčí. To zatuhnutí při mrazu Záleží na tom jaká tam je vazelína . Kamarádovi taky zatuhnul Breser. Dal ho někam do opravy a takhle mu to zdůvodnili. Potom to už bylo v pořádku.
Jo a ještě jedna věc. Na českých stránkách Eschenbachu uvádějí záruku 10 let , ale skutečnost je 5 let.
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Eschenbach

Příspěvek od Myslivec52 »

Eschenbach Trophy 8x56 má záruku 10let a je o malinko lepší jako Sektor, myslím tím ostrost a vidění za šera
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Zdravím pánové mám takový skromný dotaz.Odchází mi můj Fomei 8x56 a uvažuju o koupi jiného dalekohledu. píše se tu o Eschenbach Trophy AS/P 8x56 D že je to dost dobré,ale já až hledám kde hledám tak jsem objevil jenom Eschenbach Trophy AS/P 8x56 B. Mělo by to snad být oboje vodotěsné a plněné dusíkem, ale netu?ím jeký je rozdíl mezi tím B a D. Pokud k tomu někdo něco víte prosím o radu abych zbytečně nekoupil něco co by mě pak mrzelo.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Eschenbach a Eschenbach

Příspěvek od Miloš Bukoven »

To Čenda: Čendo, základný rozdiel v oboch modeloch je ten, že Eschenbach Trophy AS/P 8x56B je "klasický" ďalekohžad s porro hranolmi a Eschenbach Trophy AS/P 8x56D je lineárny ďalekohžad. Ja som si vlani "na Je?i?ka" cez internet od Brymovej (www.zbranebrymova.com) objednal ten s porro hranolmi a zatiaž som spokojný, myslím že ten porro má o niečo men?iu hmotnos? ako lineár a mne osobne sa aj viac páči jeho design oproti lineáru. už tu boli na fóre písané nejaké príspevky, že do toho lineáru sa nevojde nos, atď - osobne som ho neskú?al, takže neviem posúdi?.
Milo?
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
Uživatelský avatar
Radan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: stř 21.11.2007, 10:35
Bydliště: Holešov

Příspěvek od Radan »

Dobrý den. Dalekohled Eschenbach Sektor D 8x56 jsem měl možnost vyzkoušet. A shrnul bych to asi takhle: mezi jeho plusy patří kvalita obrazu, světelnost, dusíkatá náplň. Konstrukce působí hodně robustně a odolně a jsem přesvědčený, že snese i nějaký ten pád. A teď mínusy: velmi vysoká váha v porovnání s dalekohledy téhle třídy jiných značek, poměrně dost nepohodlný úchop a držení, při pohledu do krajů zorného pole se zatmavuje obraz (původně jsem myslel že dalekohled který jsem měl k dispozici je vadný, ale při testu druhého byl ten samý problém a to byly oba nové). Tenhle model rozhodně není špatný, určitou kvalitu vykazuje ale mě osobně nepřesvědčil a při rozhodování o koupi dalekohledu pro myslivecké účely v cenové relaci zhruba do 10 000 korun bych se rozhodl pro jiný. S pozdravem RG
MatPeta
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 02.8.2007, 14:30
Bydliště: Praha 10

Zhodnocení Sektoru

Příspěvek od MatPeta »

Moje postřehy po prvním měsíci používání:
+ : světelnost , ostrost obrazu, tím že je tě??í tak se tolik nechvěje obraz při pozorování z volné ruky, dobře se drží.

- : na řeměni je kovové zakončení a někdy se stane, že při pokládání nebo naopak zvedání zavadím o lavičku a dost hlasitě to klapne. Budu to muset něčím obalit. Občas se zaml?í pod očnicemi , pokud jdu rychleji a je mi teplo. Ale to je asi u všech dalekohledů. Jinak i při delším pozorování se nezaml?í i když bylo -8

Zatím spokojenost
MAT
Rossler Titan6 7x64
LEUPOLD 3,5-10x50 Illuminated German 4
Hornady SST 162gr Geco Hmantel 165gr
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

SEKTOR D

Příspěvek od Bord »

Pužívám ho necelé dva roky,jsem spokojený.Jediný mínus je těžký ale i přesto ho používám i na šoulání.
8x57JRS,bordík
RadoK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19.2.2009, 13:34

Příspěvek od RadoK »

Zdravim.
Ja mam zase inu skusenost. Sektor D 8x56 som mal moznost vyskusat u jedneho predajcu a zapacil sa mi ohladom dobrej viditelnosti a jasneho obrazu. Kupil mi ho kamos , kt. pracuje v Nemecku cez spolocnost eBay, kvoli cene(rozdiel 135Eur). Ked mi ho priniesol tak som ho isty cas nepouzival a potom ked prisla sezona tak som zobral na polovacku. Ked mi prisiel tak som cez neho pozeral a nejak sa mi nevidel dobry obraz, ale nechal som to tak lebo mi ho priniesol vecer tak som si povedal ze cez den si ho zaostrim.Ale smola, lavu stranu som si zaostril a pravu som musel korigovat do + velmi vela az ma z toho boleli oci. Kamos to vyskusal tiez a neslo to, napriek tomu nenosime okuliare, tak korekcia by mala byt okolo 0.Stredove tocitko na moj vkus ide prilis jemne a lahko, co moze mat za nasledok pri noseni a dotykoch o odev caste rozladenie ostrosti obrazu. To ze je tazky som si uvedomil az ked mi on dal do ruky svoj nikon monarch atb 8.5x56 a to je trochu o inom. Lahsi, vynikajuci obraz, lepsi na nosenie, lepsie krytky objektivov. Teraz sa budem snazit to nejak vyreklamovat u nemeckeho predajcu a uvidim ako pochodim.Ked sa mi podari ze vrati peniaze, tak si kupim Nikon.
Odpovědět