Jeleni rije 2009

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
ozef76
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 06.5.2009, 5:10
Bydliště: ok. Vsetín

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od ozef76 »

Tak jak to vypadá s jeleny? Už se v Jeseníkách rozjela říje nebo je to opožděné?
CZ 550 - 308W, Meopta 6x42
špringršpaněl
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

vidím bydliště Vsetín,v Karlovicích už prý troubí.
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Hynek »

Ahoj, já jsem seděl na posedech celý víkend v okolí Karlovic ale jelena jsem neslyšel...ani neviděl...počasí bylo ideální ale nic, jenom ticho...
V okolí Rýmařova alu už troubí týden, dneska tam jsem pozván, tak dám vědět...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Zdenek41 »

Celý týden Donnerskirchen jeleni mlčí.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od roedear »

Troubit jsem ještě neslyšel. V sobotu ráno byl u nás mrazík, teď už je zase teplo... chtělo by to ochlazení aspoň na týden.

Tak oprava: podle posledních info začínají jeleni v Jeseníkách troubit - oblast Skřítek a výše.
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

Na Slovensku to troubilo dobře. Pár fotek z letošní krásné jelení říje.

http://sioux.rajce.idnes.cz/Lov_jelena_ ... nsko_2009/
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od curil »

Geronimo: kde jsi to lovil? lovu zdar ke krásnému jelenovi!
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

Vychodni slovensko - smer Dukelsky prusmyk. Jinak Lovu dik ! :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od duch Pampuch »

Lovu zdar! Mohu se zeptat kolik mel bodu? Predpokladam ze jste ho bodovali, a rad bych to vedel spis pro predstavu, kolik ma takovy jelen bodovou hodnotu, kdybych nekdy zatouzil po tom mit doma poradne parohy :D ...
jaffa
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 01.10.2008, 12:27
Bydliště: bruntal

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od jaffa »

tak jsem se vrátil z okolí vrbna, po 4 dnech, teplych, kdy na hrebenech bylo rano kolem 14 stupnu a ticho, az vcera se ochladilo a troubilo 5 jelenů v jedné lokalite, dnes rano 3, potkali jsme holou bez jelena, tak to asi není v plném proudu, o víkendu se vracíme
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

Bodovat jsme ho nebodovali,oni si ho pomerili pro svoji vlastni predstavu,ale o bodech nebyla rec. Dnes ho teprve vyvaruji a skrabu. Jinak jsem ho vazil ,ale jen z hruba,a vaha mi ukazala v mokrem stavu 6 kg. Takze suchy by mohl mit tech 5,5 kg coz by odpovidalo neco mezi 140 - 150 bodu. Nic moc,ale s trofeji jsem spokojen i kdyz jsem ji preplatil. To mohl byt take duvod ,proc se nebodovalo. :roll:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

jaffa píše:tak jsem se vrátil z okolí vrbna, po 4 dnech, teplych, kdy na hrebenech bylo rano kolem 14 stupnu a ticho, az vcera se ochladilo a troubilo 5 jelenů v jedné lokalite, dnes rano 3, potkali jsme holou bez jelena, tak to asi není v plném proudu, o víkendu se vracíme
Okolo Vrbna jsem lovival. Tedy kolem ovcarny a Petrovych kamenu. Jeleni tam urcite troubi ,ale najit tam slusneho jelena je umeni. Vsechno je mlade. Jedine mista v Jesenikach kde se da potkat jeste slusny a stary jelen ,jsou Jesenicke prihranicni pasma s Polskem.
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
jaffa
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 01.10.2008, 12:27
Bydliště: bruntal

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od jaffa »

Geronimo píše:
jaffa píše:tak jsem se vrátil z okolí vrbna, po 4 dnech, teplych, kdy na hrebenech bylo rano kolem 14 stupnu a ticho, az vcera se ochladilo a troubilo 5 jelenů v jedné lokalite, dnes rano 3, potkali jsme holou bez jelena, tak to asi není v plném proudu, o víkendu se vracíme
Okolo Vrbna jsem lovival. Tedy kolem ovcarny a Petrovych kamenu. Jeleni tam urcite troubi ,ale najit tam slusneho jelena je umeni. Vsechno je mlade. Jedine mista v Jesenikach kde se da potkat jeste slusny a stary jelen ,jsou Jesenicke prihranicni pasma s Polskem.
no , já osobně jestě nemam zkusenosti s jeleny- ucím se, ale kolega se kterým se pohybuji v revíru tvrdí, i já si myslím podle hlasu některých jelenu, že už jde o stare kusy, jenze tam mame rozlehlé mlaziny, kde se nejde dostat a tam troubí..
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od Geronimo »

Ono to klame. Cloveku se zda, ze to musi byt podle hlasu stary jelen,ale ve skutecnosti to je uplne jinak. Taky jsem si pritroubil dva jeleny,jednoho az na 20 metru,nez vychazel z lesa , se jeste jednou ozval. Byla to nadhera. Hrubym hlasem dokoncil svou serenadu a to jsem si myslel, jak nebude stary. Nakonec se ukazal korunovy dvanacterak,asi 5 hlava. Tak jsem si jej na tu blizku jen prohlidnul a kdyz mne jelen uvidel,tak se otocil a pomalu odchazel pryc. O 200 metru dale jsem vytahl z doliny korunoveho ctrnacteraka,ale take pomerne mlady a nechal jsem ho jit. Take nemam s vysokou nejake obrovske zkusenosti,i kdyz ji strilim skoro kazdy rok ,ale preci clovek pomalu,ale jiste, se svou pritomnosti a naslouchanim pomalu do toho dostava. Take mam doma CDcko "vabeni jelenu" ktere si poustim nekolikrat do roka a podle nej se i ucim. Nejlepsi je vsak si to vyzkouset primo v riji a kdyz se cloveku podari jeleny natahnout na takovou blizku,tak to jen srdicko zaplesa a clovek zjisti, ze to s tim troubenim neni zase az tak spatne. I kdyz se rika ,ze kdyz je rije ve svem vrcholu,tak staci kdyz zahouka vlak a jelen prijde. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Jeleni rije 2009

Příspěvek od johnyc77 »

Já byl s kkamarádem o víkendu v záp. Čechách a docela už trobili.. Slyšeli jsme několik jelenů, newím sice přesně kolik, ale na to, že se teprv začíná tak slušný.. Ale myslím, že až se vylepší trošku počasí, to bude ještě o něco lepší.. Při cestě zpět jsme viděli stádo asi 20ks.. Byly přímo u silnice..
Odpovědět