YUKON

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

YUKON

Příspěvek od milan »

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost s monokulárem YUKON 6-100x100.
Parametry se mi velmi zamlouvají a i cena celkem jde, navíc má otočný okulár, takže super i na střelnici.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Mám tento spektiv od listopadu loňského roku. Ke koupi mne rozhoupal host, kterému jsem dělal doprovod, a se Swarovskym obeznával srnce podstatně lépe než já s 10x50. (Byl s oblasti Alp a 200m není díky kamzíkům nebyla žádná vzdálenost) používám jej zejména na obeznání zvěře. Kanál 6-25 používám minimálně. Na kanálu 25-100 je obraz v pohodě do cca zvět?ení 60. Pak se projevuje mírná krajová neostrost. Při velkých zvět?eních je nepříjemné i vlnění vzduchu a i mírný opar je nále?itě zvět?en. To však bude problém u všech dalekohledů s velkým zvět?ením. Je také nutno počítat s minimální vzdáleností cca 100 m na kterou lze zaostřit při zvět?ení 100. Při dobrých podmínkách však přečtu srnce na 1 km bez problémů (rů?e, perlení). Jednoho srnce jsem považoval za nerovného ©esteráka s 10x50. V Yukonu jsem objevil ulomenou lodyhu nad přední výsadou :-). Na střelnici v pohodě. Soudím dobrý poměr výkon/cena. bohužel jsem neměl možnost praktického srovnání s jinými značkami.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Dík za info, nebylo by možno se někde potkat (jezdím služebně po celé republice), abych si to mohl prubnout?
Uživatelský avatar
Hany1693
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27.10.2009, 18:19
Bydliště: Černíkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: YUKON

Příspěvek od Hany1693 »

Já mám Yukon Futurus 12x50 WA a jsem zatím nadmíru spokojen...je to super dalekohled ,velké přiblížení,ostrý obraz,pogumovaný,krytky na "skla"... :D 8)
Yukon Futurus 12x50WA... zatím...zbroják a lovecký lístek teprva bude..
Odpovědět