Vlastní honitba

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

o ja zase koukal jak vyvorana mys kdyz mi jeden kolega zasvecoval prave o ty lobby kolem bursika a spol ohledne kolektoru a vetrniku.on totiz opravdu asi nikdo nerekne ze prave tato "levna a ekologicka" energie jde z kapsy nas vsech aby par vyvolenych jen sedelo a pocitalo kazdy cinknuti na jejich kontech po dobu dvaceti let 8) ...konec koncu je to predsi jenom i jeden z duvodu proc jde cena za kw rok od roku nahoru,nerikam ze hlavni ale soucasti to je bezesporu ....
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od slavektis »

Vážený pane vhoole, je vidět ,že se snažíte vládnout moudrem na tomto vláknu.Kdo s vámi nepeče a nesouhlasí ihned jej pourážíte a znevážíte. Při svém geniálním mozku jste nepochopil ani to ,že se naopak zastávám hospodaření šlechticů. S mým názorem třeba nesouhlasí patrol a napsal to bez jakékoliv arogance a urážení. Nechte každému jeho názor a nesouhlas projevujte slušnou formou,nebo raději neodpovídejte vůbec.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

slavektis píše:...Když si tak pročítám tuto debatu a opět čtu 20 let vytahovaná hesla o tzv.lidové myslivosti,úderkách- vhoole ty ani nevíš co to bylo a o čem píšeš.To jenom tak lamentuješ z doslechu. Podotýkám,že se těchto pojmů nezastávám.Ale porovnání hospodaření "tvých" LČR a lesů šlechticů,to jsi šlápl vedle. .....
tak pro poradek pane kolego,reagoval jsem na tuto pasaz a v ostatnim jsem se omezil prevazne na souhlas s tvym tvrzenim ze lcr chteji pouze fabriku na drevo ... narazky o genialnim mozku a podobnych hovadin si vsimat nebudu ale pouze te upozornim ze zde nejsi na myslivosti.cz kde jsou tyto moresy bezne a byl to i duvod proc jsem tam ja osobne prestal nahlizet i prispivat.co se tyka meho pusobeni zde tak ver tomu ,ze ty a tobe podobni mi nijak nedojmou svymi vykriky do tmy o urazkach a podobne.pokud jsem si vsiml tak do osobni roviny jsi debatu zatahl ty :!: ...rad si podebatuji a rad se poucim,bohuzel ale ne s tebou ale s nekym kdo dane veci rozumi a ma misto znevazujicich slov argument kterym mi presvedci ze pravdu nemam ....
slavektis
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 25.6.2008, 19:29

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od slavektis »

Opravdu, dáváš za pravdu svému nicku - přečteno foneticky česky.
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

slavektis píše:Opravdu, dáváš za pravdu svému nicku - přečteno foneticky česky.
:lol: :lol: :lol: toto uz ovsem komentar opravdu nepotrebuje :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od figi »

Tak proč to tedy komentuješ ????

Je pravda, že agresivita některých příspěvků na tomto fóru roste a poslední dobou graduje. Nejsem si jist, že moderátor fóra musí být ten nejagresivnější. Spíše by měl s vysokou mírou asertivity usměrňovat některé jedince, kteří tu někdy plácají nesmysly ( včetně mně ). Reakce jsou však takové, že vyvolávají další agresivitu, bohužel.

slavektis - pozor na bod 5 pravidel fóra. Mně kdyby jsi tohle udělal, končíš.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od vhool »

to figi: mas v tomto pravdu ale ono je neco jineho kdyz se spickuju nebo hadam s tebou protoze se zname osobne a vime jak se veci maji coz o tomto cloveku nemuzu rici,navic uz mi jako moderatorovi dochazi trpelivost (vis sam ze od sameho zacatku jsem tebou napsanou definici dodrzoval dost dukladne) s jistymi lidmi kteri nerespektuji zakladni pravidla fora a nezlob se na me,kdyz pro mne neznamy clovek me zacne peskovat jak nactiletyho capka tak uz mi ty nervy ujedou a kdyz se dotycny zacne navic navazet do meho nicku tak uz mi slova ktera bych zde verejne mohl publikovat proste nenapadaji.ono totiz od nektery nejmenovanych stoji za to soukrome zpravy a to potom muzes byt diplomat jaky chces ale ono stokrat nic umori i vola (nebo vhoola?...to at si kazdy urci podle sveho :wink: )

bylo by dobre se vratit k tematu,toto je uz opravdu hodne OT i kdyz castecne i mym pricinenim ... :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Chlapci nehádejte se, pojďme raději společně vymyslet, jak přehnat přes celou republiku trochu zvěře.
Máme 2000 ha honitbu 1/2 pole, louky 1/2 les, nadmořská výška do 800m.n.m.
Lovíme 22 kusů srnčí, žádnou drobnou,v průměru se nám podaří jedno prase a jeden kus vysoké do roka. Zajíce nám letos přejelo auto, tak nemáme ani do tomboly.
I nějaké ty škody by jsme snesli.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Zdenek41 »

To Kabát mohu se zeptat jakou máte skladbu polí,co se tam pěstuje a zda máte produkční žívočišnou výrobu (mléko) či pastvu?
Nejde mi do hlavy,že na 2000ha lovite to co lovíte.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Pro Zdeněk41, místní ZD chová ještě několik desítek krav s produkcí mléka, a dále pasou býčky a jalovice. Jinak se nechová nic, soukromníci pár krav a dost ovcí. ZD pěstuje pouze kukuřici , kterou silážují na zeleno. Postupně každý rok zatravňujou, kousek polí je zaseto vojtěškou, taky na senáž. Soukromníci už nesejou nic, občas někdo brambory, jen pro sebe. Louky jsou převážně sklizené na seno a potom paseny, takže spousta ohradníků. Čím více krkavců, tím méně zvěře a vzimně jich bylo i 67 v hejnu.Zemědělské plochy je v honitbě asi 1/3. Zlikvidovali nám zajíce a viděl jsem jak napadli srnče.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od Zdenek41 »

No a to se černá nezdržuje ani v té kukuřici na siláž?S drobnou asi v těch 700nad mořem nic nenadělš.Krkavci to je kapitola sama pro sebe.Jsem z těch lidí,kteří vidí rádi v honitbě všechno,ale v přiměřených počtech.Je dobře,že se některé druhy hájí,ale neni dobře až se rozmnoží je rozunmě neregulovat.Je zajímavé,že nikomu nevadí absence koroptve,bažanta a zajíce.Co je hájené je snad pro někoho mistické.A kolik vás v té honitbě loví,píšeš i o odstřelu vysoké.Ta je asi přecházející.Velké problémy dělají hlavně ohradníky.Když se s nima u nás začínalo přišli jsme o polovinu možná větší zvěře.Zvěř začla používat uplně jiné migrační cesty.My měli štěstí v tom,že to sousedi nezneužili.Asi po deseti letech se to začíná všechno urovnávat.I když k rušeni zvěře dochází neustále a ono to už niky nebude.Tento rok se zlikvidovala produkční živočišná tak to bude pro zvěř další obrovský šok.Vše ukáže čas.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od kabát »

Právě že černá není ani v te kukuřici. Občas projde, zdrží se 2 - 3 dny a jde pryč. Asi je to tím, že když se někde objeví, začne intenzivní pronásledování.Vysoká přechází, máme ji tady do letních prázdnin,občas spase políčka srnčímu a před říjí zmizí a objeví se až napadne po kolena sněhu a víc. Pak je stabilní u krmelců, nestačíme nosit, to je tak do 5 kusů. To bývá v posledních letech po vánocích nebo vůbec.
Před pár lety nám tady ochranáři pustili rysy a dodnes se z toha srnčí nevzpamatovala. K tomu zima 2006, úhyn 1/3.
Je nás 26 členů, nadšených do 8 .
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
MAFIAN31
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 31.12.2009, 10:59
Bydliště: Adlergebirge

Re: Vlastní honitba

Příspěvek od MAFIAN31 »

Pronajmout honitbu? Dva jsou moc!!!
Německý ohař drátosrstý - BOR
BO 98 - 8x57JS - Meopta 3-12x50
CZ UB 584 - 7x65R-12/70 - Hakko 3-9x42
CZ UB 527 - .223 Remington - Nikko Stirling 6x42
ZB Brno Super - 12/12 - 70

Wéénóó!!! Neznáš cestúúú!!! Broku, Ty Pitomečku Pitomej...:-)
Odpovědět