CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od rimar77 »

whool nojo jenže když si pro ní někam budu muset jet za čáru tak jí nenápadně nepropašuju domů do trezoru a budu muset doma s pravdou ven a mohlo by taky dojít na revizi obsahu trezoru a to bych taky nemusel přežít :lol:
lorinc děkuju za info ale teď jí neřeším to až zase něco našetřím takže to může trvat tak půl roku, rok než o ní začnu uvažovat na vážno
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Kdyby bylo spořící prasátko v plném žíru a kondici, tak jedině takto:

http://www.mauser.com/M-03-Jagdmatch.102.0.html?&L=0

Všechno ostatní, co jsem měl (CZ, Sauer, Sako, Docter, Meopta, Zeiss), mě tak trochu v něcem zklamalo. Na všem se něco našlo. Jenom ten Mauser M03, jeho orig montáž a Swarovski jsou i po palbě v 300wm pořád 1A.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od michalos »

Nechci nějak rýpat, sice to sem asi nepatří ale v cenové relaci se nabízí i Rössler Titan 6 ..sice nevím kde všude se dá koupit ... mno já to mám od Řeháka asi tak kolem 30 km...byl jsem se u něj na ni kouknout...líbivější než naše 550 ..ale nakonec to vyhrál puškař Hanák z Bukovice...a kulobrok Brno 500 v osmičce.....všichni mě říkali že kulobrok je prostě kulobrok...však víte...ale chci se zeptat jak je na tom s kvalitou ta Rösslerka oproti těma dvěma zmiňovanými kulovnicemi....??? Žádné porovnání tady mocka není...
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

no ono ani neni moc co porovnavat s flintou co ma hlinikovy telo zaveru .navic jich tu zase tak moc neni ....
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od argonaut2006 »

vhool píše:no ono ani neni moc co porovnavat s flintou co ma hlinikovy telo zaveru .navic jich tu zase tak moc neni ....
Wholl mel jsi Rösslera v ruce strilel jsi s nim?Mysliš ze to hlinikove telo zaveru je pro bezneho myslivce nejak hrozná nevyhoda?Nemyslim to nejak zle ale myslim ze odsoudit kvapem tuto zbran vetou "ono ani neni moc co porovnavat s flintou co ma hlinikovy telo zaveru" mne prijde dost ukvapene myslim ze v teto cenove hladine rozhodne nejde o spatnou zbran
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: startujes hezky ale na blbym miste :wink: nic neodsuzuju,roslera znam a docela se mi libi jen se mi nelibi hlinik na zbrani .bylo to mysleno ale tak ze nema cenu porovnavat dve rozdilne konstrukce s jinou filozofii navic zbran kde se da menit hlaven coz ani u tikky ani CZ a ani u rem neni.je to proste jina koncepce a tudiz to lze srovnavat zase jen se stejnou koncepci :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od dalas »

Kluci, je to teda hliník nebo titan jak zní hrdý název?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od argonaut2006 »

Nestartuju proto jsem napsal ze to nemyslim zle nechci se hadat vim ze toho vis o zbranich rozhodne vic nez ja proste mi akorat prislo to odsouzeni Rösslera dost ukvapene mylsim ze to neni spatana varianta v teto cenove hladine ja mam vystrilene sotva 2 krabicky naboju jelikoz tuto zbran mam kratce ale kamarad ji vlastni tri roky jezdi s ni na strelnici ma z ni vystrileno neco pres 400 naboju po nejake vuli v zaveru nebo problemu se zaverem ani pamatky
Naposledy upravil(a) argonaut2006 dne stř 20.1.2010, 22:04, celkem upraveno 1 x.
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

NIC JSEM NEODSUZOVAL :!: :wink: , no ono 400 ran je nic,uvidis po 10.000 ranach ale muj hlavni duvod proc mi nesedi hlinik na pouzdre je ten ze ocel a hlinik maji rozdilnou tepelnou roztaznost to se mi proste nelibi :wink:
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od argonaut2006 »

Ok ta veta "no ono ani neni moc co porovnavat s flintou co ma hlinikovy telo zaveru .navic jich tu zase tak moc neni ..."mne tak trochu pripadala ale v poho mas pravdu 400 ran neni jeste mnoho ale kolik myslivcu to za svuj zivot vystrili?S tou roztažnosti kdysi jsem nekde cetl mozna tady na foru ze se nekomu kousnul zaver nebo tak neco ale ja takovou zkusenost zatim nemam a to jsem ji tuhle zimu proveril myslim dostkrat kamard ji tusim testoval i v mrazaku v -19 po tom co si ten clanek precetl a zadny problem nenastal mozna to tenkrat souviselo i s olejem jaky byl na zbran pouzit
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

jj to jsme diskutovali spolu :wink:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od Mosin »

Pletou se tu trošku dvě věci. Rösler by měl mít závěr z Ti slitiny a ne z Al a v tom je obrovský rozdíl. Bylo by tedy vhodné přesně zjistit z čeho to tedy skutečně je.

Ta rozdílná teplotní roztažnost tam skutečně bude. Dříve jsme to hodně diskutovali. Jde však oto, v jakých rozměrových tolerancích se pohubuje jak závěr a jak jeho pouzdrou. Jednoduše řečeno, je-li mezi nimi mezera větší nedojde se změnou teploty k jejich zakousnutí a naopak. Prosím nebavím se o zemědělských vůlích! I při takových rozměrových tolerancích, kdy je mezera co největší by měl závěr plynule chodit bez vyklání atp.

K materiálům,
jinak v dnešní době jsou materiály zase o dost napředu. Například zmińované Al slitiny je možné dnes připravit vhodným legováním a postupy ve slitiny s vysokou pevností a dokonce i vyšší teplotní stabilitou, než dříve. - To jen tak na okraj :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od duch Pampuch »

Rossler Titan... mel jsem v ruce model 3 (hracka v 222Rem a spol) a z toho bych zvracel, pojistka cvakala vice nez ZKK vyrobene na silvestra 1990 :D , to ze ma lucik a kus okolo zasobniku ze starych PET lahvi bych prezil, ale umelohmotna spoust jak na detske pistolce s delici rovinou pod ukazovak mi dostala.Ze by misto podelneho drazkovani?Mozna ze slo o nepovedeny kousek. Take vyndavani zasobniku mi prislo nejake debilni. Protoze nerad kupuji zajice v pytli, tak bych volil CZ. Tezko si nekde budes vybirat z 5 Remingtonu nebo podobne a kdyz si ho nechas privezt a reknes pane Martinek/pane Proarms, ja ji nechci, ona ma hnusnou pazbu, tak by jsi mozna jel domu jinym autem, dlouhym, cernym :D Kdyz se ti neco podela, dily mas po ruce a vetsina puskaru je vyucena v brode, takze by to mohli umet i opravit, s tikkou muze byt problem. Vhollem reklamovany tip remingtona jsem mel v ruce a nejak jsem ho ani nechtel pustit, hezke to bylo, bylo za co vzit pekna pazba, spoust hladka, pojistka ticha, velkej cudlik, dlouhy krok, zaver behal hladce, akorat me chybelo 55t penez protoze byl s optikou a nohama a nevim co bych delal z 308W :( ..
vhool

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od vhool »

pro vyber zbrane je dobre navstivit nejakou lepsi vystavu pro "otlapkani"zbrane a pak bude predstava o dost jasnejsi.co se tyka rem tak kdyz si osahas nejaky typ a pak si ho nechas dovezt tak ti prijde kus stejny (pokud nebyl ten zkusebni nejak upraveny) coz treba u CZUB je sazka do loterie,kazdy kus pro tuzemsko je kvalitativne opravdu jiny a hlavne treba osmicky se jim nepovedly vubec.jestlize novou CZ550 tak bych to asi opravdu resil osobnim vyberem na prodejne v UB ...

jeste co se tyka modelu CZ550 tak opravdu model american je asi nejpovedenejsi a nejpecliveji skladany (pominuli sportovni ci takticke modely) :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: CZ 550 American nebo Tikka Hunter

Příspěvek od dalas »

Ta rozdílná tepelná roztažnost nebude tak dramatická z pohledu chodu závěru. Spíše mě nesedí ty výměnný hlavně. Nevím jaký je to systém, ale tam to musí lícovat. Dále pokud je optika na pouzdru závěru, jak se změní nástřel při výměně hlavně. je nutno pokaždé nastřelit? Mě osobně se líbí Tikka, ne proto, že ji mám, ale proto ji mám. Ta jednoduchost konstrukce je dovedena téměř k dokonalosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět