Aport

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
metytek
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18.11.2007, 13:22
Bydliště: F-M

Aport

Příspěvek od metytek »

Zdravím všechny, mám Českého fouska, kterému je 9 měsíců, nevíte někdo, kde bych sehnal aportovací kozlík, u kterého by se dala zvyšovat váha přidáváním těch dřevěných a ?elezných kotoučů? Zatím cvičíme přiná?ení s půlkilovou atrapou a činkou 3/4kg, ale rád bych mu už začal zátě? zvyšovat. Díky za tipy.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

zatě?ovací kozlík jsem nikdy neměl, ře?il jsem to kůží ze zajíce, do které jsem dával pytlík s pískem a postupně přisypával, až jsem se dostal na váhu cca 4 kg, s tím jsem dělal pohozenou i krat?í vlečky. Na PZ ta hmotnost asi 3 či 4 kg stačí na aport zajíce. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ahoj já taky nevím o vyrobci činky ale koukni na tohle já od nich mám pět aportu od 250g do 5kg a jsem snima spokojený a používám i ty pachy zvěře hlavně lišky.
http://www.bracco.cz/40037-bracco-uni/
metytek
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18.11.2007, 13:22
Bydliště: F-M

Příspěvek od metytek »

Zatím díky za tipy, mějte se :)
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

aport

Příspěvek od Licinnda »

aport

Dobrý den, moc Vás prosím o radu...již před časem jsem sem psala o radu ohledně aportu u 4letého necvičeného maďara...uběhlo pár měsíců a se psem jsme udělali hrozně moc práce, pes chodí krásně, pevně vystavuje, skvěle hledá a i největší problém, kterým byl aport jsme zvládli, pes nosí všechno, pernatou, srstnatou a to i teplou, v tom problém není, ale problém je, že když ho vy?lu pro aport, chvíli mu trvá, než zvěř vezme na plnou mordu, jakmile zvěř vezme na plnou mordu, pelá?í bez povelu ke mě, ale zdá se mi, že jakoby zkouší, kde bude nejlepší tě?i?tě, až poté vezme na plnou mordu a vrací se a to jak z vlečky, dohledávky, tak aportu na viděnou....jsem zvyklá u našeho fouska, že ten po aportu v běhu lapne a běží zpět....
Ač jsem v to ani nedoufala, že se nám to zkusíme letos, tak přesto všechno jsem s maďarem přihlášená na PZ dne 5.10., už moc času na cvičení není...

Díky za rady a nápady, jak zrychlit to uchopení

ještě jsem zapomněla napsast, že pernatou uchopuje rychle napoprvé, je taky mnohem lehčí, ale jakmile má přinést zajocha, tak si nejdřív vyzkouší, kde se mu bude držet nejlíp, když to zjistí, lapně na plnou a běží zpět. když mu dám druhý povel k přinesení, nebo na něj zařvu "tak co je" nebo dvakrát písknu, je to rychlejší.....
zkoušela jsem to vylep?it tak,že jsem ho připla na vodítko na stahovák, bě?ela s ním k aportu, povolila řemen, on čapl a já hned bě?ela, aby pocítil stahovák, jenže jakmile lapne napoprvé v takové rychlosti, zpravidla nedrží na plnou mordu a zvěř mu i vypadne, je pravda, že bez povelu sebere a běží dál, ale stejně.....
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Aport

Příspěvek od plok »

Prosím o radu,

je velký problém, když pes si s aportem nesedne přede mne, ale k mé levé noze?

Děkuji
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Aport

Příspěvek od Petr1970 »

plok: záleží co máš za plemeno a jeho zkušebním řádu - ale myslím že to je špatně (retrívři určitě), ohaři tuším že musí předsedat - takže žádný přiřazování z boku

pes nesmí za tebe a musí nejkratší cestou k tobě...

jestli tě obíhá tak ho to odnauč - stůj, pes jde k tobě a když pes směřuje do strany ukroč doleva-prava kam směřuje - tzv. zahrazení cesty... pes se zastaví, povel s odebráním, pochvala... tohle je to jednodušší odnaučit když ti nepouští bez povelu (to je na aportu nejhorší"..)
případně ještě když pes jde tak se dostat před něj (úkrok) a vystrčit koleno - aby se pes "zarazil" a tím ho začneš nutit sednout - zastavit se..

jde o začátek, pes tohle pochopí rychle (osobní zkušenost)samozřejmě když to uděláš na zkoušce tak to máš -1 minimálně - ale lepší 3 než 0 :-) -aneb jak říkal jeden rozhodčí - radši skočím rybu s hubou v bahně abych odebral kachnu dřív než jí pustí - mám to za 3, ne za 0 :-) - osobně jsem viděl do bahna hodně velký kreace vůdce:-)

hlavně to chce číst psa a být "napřed" tzn. neukračovat když už je na tvé úrovni, to je pozdě...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Aport

Příspěvek od Petr1970 »

metylek: jeden myslivec to řeší kulturistickýma činkama... takový ty železný kulatý konce - podle jeho slov - ČF kterej nebere bravurně za běhu 9 kg železo nepatří na zkoušky, nemám pak jistotu že dokáže vytáhnout vypasenýho zajíce "z díry"..

toho psa sem viděl a je fakt že měl zákus jak pitbull.... přitom zvěř nebyla načatá nic... - no comment
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aport

Příspěvek od pivaš »

plok:nejdříve cvič psa bez aportu ,aby při přivolání si sedal čelně před tebe,a potom mu dej povel k noze.Když tě obíhá s aportem tak mu úkrokem zastupuj cestu.Když ti sedá špatně bokem nebo stranou ukroč 2-3 kroky dozadu a znovu přivolej.
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Aport

Příspěvek od plok »

Dik za rady, on nosi vse v pohode, jen si prave obcas prisedl k noze, tak me zajimalo, jestli ho to mam odnaucovat nebo ne. Myslim, ze s vypilovanim predsedani nebude problem. Taky obcas zabehne za me, protoze mu obcas nedochazi, ze jak se priblizuje, mel by brzdit. Tak se na to taky ted zamerime.
Jinak nosi vse, vcetne lisky(tu teda neunese, takze zatim jen ohanku).
Odpovědět