Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
vhool

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od vhool »

no tak po precteni tohoto clanku mi zustal na tvari ironicky usmev.... odborne okecane hodnoceni naprosto prumerneho naboje a totez by se dalo napsat napriklad o strelivu PMP se soft pointem ci mnoha jinych cenove srovnatelnych nabojich i strelach.docela me rozesmalo i to jak pan doktor vyzdvihuje technologii vyroby a podobne.nevim u geco jsem fyzicky nebyl ale prijde mi trosku naivni si myslet,ze jeden koncern bude vyrabet v kazde sve pobocce sve strely navic stejnym postupem.spis bych rekl ze se strely vyrabi na jedne lince nekde a odtud se rozvazi do RWS nebo do GECO.navic vetsinou RWS pouziva koncernove prachy rottweil a opet mi prijde ponekud mimo misu aby nakupovali drazsi i kdyz napr.norma je taktez soucasti ruagu takze je celkem mozne ze i vyroba prachu je v jedne fabrice a meni se pouze oznaceni.tak dalece se v systemu ruag neorientuji.kazdopadne tento clanek je podle mne pouze delani blbcu z lidi kteri se nejmenuji dr.hanak a maji pana doktora za modlu.jeste k te presnosti.nevidim nic presneho na tovarnim strelivu ktere strili pres 1 MOA a napr.sierra osazena v SB ma presnost o dost lepsi (jak GK tak HPBT) tudiz si dale stojim za svym tvrzenim ze TM od GECO je zastarale reseni a humbuk kolem ve mne budi pouze dojem snahy prodat neprodejne .... 8)
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od kabát »

Ze své 15. leté obchodní spolupráce s germány si umím představit i obchodní strategii, že se z jedné linky plní krabičky GECO i RWS. A můžeš ty náboje promíchat jak chceš, vždycky ty z krabičky RWS budou lepší.
Myslivost jsem už přestal odebírat, jelikož za 20 let jsem už většinu článků četl i několikrát a
báchorky " nezávislých posuzovatelů " mě většinou do kolen nedostaly.
Ono napsat dva řádky - Jedná se o klasicý náboj, obvyklých účinků na zvěř, s přesností která je dostatečná pro 97% lovců -
za to by moc velký honorář asi nebyl.
Myslivost by se pak rozesílala na koresponďáku a to by moc kšeft nebyl.
Ještě mě napadlo pořekadlo " Každá liška svůj ocas chválí a ta co ho nemá říká jak je dobře bez něho ".
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravim,používám v 7x64 střelivo rws id 11.5g a myslím že vhool tady psal že id a tig není to samé.Ted sem zase četl že je to to samé akorát se změnil název po oddělení firmy brenneke.Jak je to tedy?
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
vhool

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od vhool »

no je a neni,brenneke si "odnesl" sebou technologii a rws sice vyrabi strelu shodneho tvaru a asi i konstrukce ale jsou jine materialy a dnesni ID ac vypada jako TIG ta se chova dost rozdilne.svedci o tom nejen teoreticke debaty zde na foru ale i velky pocet rozdilnych zkusenosti uzivatelu teto munice ....navic mi toto bylo osobne potvrzeno na stanku brenneke loni na IWA v norimberku....
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od o.r.k.o. »

Díky za rychlou odpověď.A nevíš jak je to s vhodností pro tuo ráži?Převážně srnčí černá škodaná.Jak je tvrdé jádro a podobně.
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
vhool

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od vhool »

s ID zkusenosti nemam,to spis zdenek41 nebo alda.kdyz jsem touto razi lovil tak jsem volil drazsi strely NP,BT a CDP.kazdopadne puvodni TIG je vhodny spise do pomalejsich razi nez je 7x64 (vhodny pro 7x57R,8x57R).zkus radsi od RWS EVO nebo neco jako BT,NP ,Accubond a podobne.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od o.r.k.o. »

Díky moc za radu!
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pavlas »

Já s ID 11,5g v 7x64 střelil zatím jen dvě prasata,jedno na čekané 45kg na 90m,komora-ustřelené srdce a ještě odběhlo cca 70m od nástřelu do kukuřice,sice perfektně barvilo,ale těch 70m mě celkem překvapilo. A druhy,to bylo sele na naháňce na 5m rana na ledviny,sele spadlo,pak se postavilo na přední běhy a snažilo se utect,tak jsem ho dostřelil na slecho. a dva kusy srnčího,srnu na zadní komoru,výstřel cca 4-5cm a srnče na krk. Asi ta kvalita Tigu není jako dříve.
7x64
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od darbujan »

zdravím,střelivo od SB sice je celkem přesné (vůči ceně) a celkem obstojné i v učinku na stop ale co mě osobně vadí nejvíc je plášť střely magnetyzuje - tudíš se domnívam že obsahuje železné příměsy (šetrnost k hlavni ?),proto používám např. do 7X64 Geco TM 10,7g za 23kč a do 308W Lapua mega 12g za 35kč (ta je opravdu ekonomická ! -trvale přesná,nepoškozuje nadměrně zvěřinu a co je asi nejdůležitější zvěř neodchází v podstatě vždy zůstává v ohni i při horším zásahu,takže netřeba ject pro kolegu kterýho musim tahat z postele a podobně aby vzal žaryka :lol: ) a jak píší kolegové při loveckém upotřebení kolem krabičky za rok je to opravdu směšná částka a to připomínam že můj plat v čistém není ani polovina státního průměru,nehledě na to že pro myslivce by mělo bít zásadní když už zvěř obezná a rozhodne se k lovu aby zvěř usmrtil bez trápení - max .rychle ale to tu nemusim psát to je tu všem jasné......
pomalé šípy od lapua :-)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Vojta »

Darbujan: Mohl by jsi se více rozepsat o zkušenostech s Geco TM a ráží 7x64 - lovená zvěř, účinky, poškození zvěřiny atd.? Zakoupil jsem si je po dlouhém schánění a tak hltám informace....
Uživatelský avatar
darbujan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: ned 23.3.2008, 9:38
Bydliště: PS

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od darbujan »

střelivo geco mám nově v 7X64 ,dříve sem požíval sedmu ale SB SPCE a "experimentoval"sem se zbraněma a rážema a jedinou 308W kterou sem nikdy nechtěl musim uznat jako v naší honitbě skoro ideální (v kombinaci se střelivem Lapua mega 12g,V100 677m/s) - sika,černá .
A nyní sem se vrátil k sedmě jako druhej pracovní flintě v podobě 55OFS a poptával sem střelivo ,SB sem nechtěl - prostě sem nebyl spokojen -hlavně s tříštěním střely a jejím svlékáním pláště a tím že neprostřelovala a tudíž sem hledal vhodné střelivo,lapua bohužel v nabídce nemá tak sem sadil na němce v podobě Geco kde si myslím že je ideální poměr cena / výkon/spolehlivost a dostupnost,pokud mi bude dopřáno úspěšného lovu rád se o zkušenosti podělím,minulím příspěvkem sem však reagoval na "debatu o úsporách při lovecké střelbě"
pomalé šípy od lapua :-)
Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Koren »

Dobrý den mám tady 10 těchto patron mohl by mi někdo říct na jakou zvěř jsou vhodné jestli to někdo zná dostal jsem je k fliňtě děkuji za odpovědi
Obrázek
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Koren
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 19.12.2008, 18:55
Bydliště: Nymburk

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Koren »

Zdenek41 děkuji.
Browning 7x64,Meopta 1,5-6x42,Iz 12
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravim,tak jsem si večer pročítal tohle tema a dočetl se že vlašimské kule jsou magnetické a kul tomu je také dost lidí haní,sám jen nepoužívám.Nedalo mi to a zkusil jsem co sem doma našel hornady SST, Hirtenberger NP, Sako hammerhead a RWS ID na magnet.A ejhle rws je magnetická jako prase.Možná budu za blbce,ale nevim z čeho je plášť střely...Mohl by to někdo prosim objasnit?
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Odpovědět