ZH a ocelové broky

Vše o brokovnicích
Odpovědět
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

ZH a ocelové broky

Příspěvek od JanV »

Přátelé, víte někdo jak je to s použitím ocelových broků u ZH? Zda-li je užití možné atd. Zejména se mi bude jednat o případné použití ocelových skeet broků ve skeet hlavních. Samozřejmě pokud bude povoleno olovo, tak budu střílet olovem. Díky
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: ZH a ocelové broky

Příspěvek od Flash »

Ano u Skeet steel shot od S&B to možné je.
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZH a ocelové broky

Příspěvek od ČENDA »

No pokud ty ocelové broky budou umístěné v košíku tak by nemělo dojít k jejich styku s hlavní a tím pádem ani k jejímu možnému poškození... :?: Jinak toto není z mé hlavy,mě to nenapadlo tento názor mám od jednoho puškaře a já s ním pouze souhlasím.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: ZH a ocelové broky

Příspěvek od mikis »

Použití steelů do zbraní které nejsou označeny tzv. lilií je možné ....
a to tuším u ráží 12/70 do pr. broku 3.25mm bez ohledu na zahrdlení
a u hlavní 16/70 do 3,0mm bez ohledu na zahrdlení
raže 20 /70 do 2,6mm bez ohledu na zahrdlení

pokud se jedná o broky s větším pruměrem nebo o náboj magnum resp komoru12/ 76 MUSÍ BÝT ZBRAŇ VŽDY OPATŘENA ZKUŠEBNÍ ZNAČKOU PRO STEEL SHOT NEBO BILLES D´ACIER a při použití broku větších než 4,0mm je povoleno používat zahrdlení 0,5mm nebo menší.

- u 20/76 je platí to samé jen pruměry broku se zmenšují na max 3,25mm a zahrdlení taktéž 0,5mm a menší

značka lilie nahrazuje napis SS nebo B d¨A

pokud se ptáš na poškození hlavně bez tvrdochromu ...jak už tu bylo řečeno...broky jsou až do opuštění hlavně uvniř košíku= stejný efekt jako u olova...

stačí takto?
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: ZH a ocelové broky

Příspěvek od mikis »

Krom toho...nejsem sice odborník...ale dle mého ,budou broky z daleko měkčí a méně kvalitnější oceli než hlaveň jakekoliv zbraně (asi tam nebudou vyřazené ložiskové kuličky :P ), takže i pokud by se košík poškodil,prodřel, nemělo by to snad vývrtu vadit...
JanV
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 15.3.2010, 21:32

Re: ZH a ocelové broky

Příspěvek od JanV »

Všem díky :D
Odpovědět