Brokovnice CS-USA a choke

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Brokovnice CS-USA a choke

Příspěvek od Bruno »

Zdravím všechny myslivce .Potřeboval bych poradit nějak v tom tápu .Koupil jsem si novou brokovnici CS-USA Readhead Deluxe 12/76 a potřeboval bych poradit jaké choke na trap.Nemám s tím žádné zkušenosti jelikož jsem měl předtím Bajkala bez choku s pevným zahrdlením.Mám je označené 2x IIII , III,II,I.Nevím jaké zvolit zdali III a II nebo raději II a I .Spodní hlaven mi jde jako první a tak přemýšlím,že bych přehodil hlavně tak,aby mi šla jako první horní jelikož je užší a dát tam choke II a do spodní dát I pro případ tuplování .A taky nevím zda na choke a umístění choke dle toho která z hlavní je uzšší má nějaký vliv.Snažím se netuplovat a spoléhat pouze na jednu ranu a jaké jsou na to dobré patrony používám Sellierku 2,4 24g.Děkuji moc za rady.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokovnice CS-USA a choke

Příspěvek od Lotr »

To se tady už mockrát probíralo. Asi to bude chtít oddělit lovecké střelectví kulové od brokového.

Něco si o tom přečti tady: http://www.oms-kh.cz/broky/zahrdleni.htm
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Zcuter
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 21.3.2010, 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CS-USA a choke

Příspěvek od Zcuter »

je to jednoduché.hlavně nepřehazuj jelikož se to kazí (alespoň co jsem slyšel.).Druhá věc je, jak často střílíš a jak jsi na tom dobře. já momentálně v Baikalovi používám do spodní III a do horní I...to znamená že dole je poloviční zahrdlení a nahoře plné..jakmile si ale pořídím extrafull zahrdlení tak dolů budu dávat full (I) a nahoru ten extrafull....náboje bych doporučoval neměnit a střílet pořád s jendím druhem střeliva.Mě se hodně dobře střílí se střelivem španělského výrobce SAGA.jsou hodně rychlé řekněmě okolo 450m.s. což je o 50m.s. více neš S. a Bellot.nemusíš tolik předsazovat.a těch 24g bohatě stačí.
Odpovědět