Nastřelení kulovnice

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
2e0rge
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte 01.12.2009, 0:44

Nastřelení kulovnice

Příspěvek od 2e0rge »

Dobry den,
uvažuji o koupy laseru na nastřelováí kulovnic, prosím můžete mi doporučit jaky???
na trhu jsou odstupná zařízení v cenové leraci od 1000 kc do 4000 kc
Byl bych vděčný za jakékoliv zkušenosit a názory.
Nasle jsem tyto:
http://www.zbrane.cz/detail.php?id=66 <- 4 tis.
http://www.prolov.cz/nastrelovaci-laser ... kolimator/ <- 1200 kc

http://www.prolov.eu/cs/objednavka/ <- 1200 kc



http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... lovaci-set <- 2000 kc

p.s. POkud jsme toto vlákno umístil do spatného topicu prosim o upravu.
Děkuji
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od Shiva »

Ja tedy nevim, ale mne staci na nastreleni 3 rany na strelnici.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od lörinc »

Každého věc, ale osobně si myslím že jsou to vyhozené prachy. Když vytáhnu závěr čučnu přes lauf tak taky tři rány. Pokud už tam je puškohled nasazen a je jenom kontrola nástřelu ta stačí rána. Ale když už tak ten který je v nábojnici. Na ústí bych si nic nedával....................
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od kabát »

Mám laser v nábojnici vystřelené z dané pušky, koupil jsem to právě proto, že na střelnici se dostávám komplikovaně, kontrolu nastřelení si udělám kdykoliv u baráku a ceny nábojů jsou taky podstatné. Občas v lese někde uklouznu a pak si nejsem jistý.
Při výměně optiky, kolimátoru, si dokážu nástřel ověřit ale nedá se spolehnout, že to bude přesné na 200 metrů.
Já to hodnotím jako užitečnou pomůcku.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od Shiva »

:-)
aha, tak tohle delam ze stolu v kuchyni na zed v predsini pohledem do laufu a pak pohledem do puskohledu na kriz namalovany na zdi v predsini. Srovnavam tak i puskohleda aby byl vodorovne s puskou a krizem na zdi. Pak to udelam stejnym zpusobem na kominek nejakeho turbo kotle na protejsim baraku (ca 60m) zbytek doladim na strelnici.
No ale kazdy ma sve metody.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od medo »

Podľa mńa sú to vyhodené penia ze ja používam toto nastrelil som x pušiek a je to najrýchlejšie , veľa krát stačí pustiť jednu ranu a ide na flek a taktiež si skontrolujem nastrelenie behom chvíle .Samozrejme dá sa to aj bez ale je to pracnejšie a dlhšie to trvá .
http://www.opticsplanet.net/bushnellbor ... anner.html
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od ČENDA »

to kabát: Malinko jsem to nepochopil jak jsi to s tím laserem myslel na těch 200m? Vždyť přece laser ti jde přesně rovně s laufem,ale kulka letí po určité křivce. Jak dáš tyto dvě rozdílnosti dokupy?? Podle mého názoru pokud bys to takto na těch 200m nastavil,tak bys musel zákonitě podstřelovat. Vždyť zemská přitažlivost se ošidit nedá.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od kabát »

pro Čendu: základ je dobře nastřelená zbraň na libovolnou vzdálenost.
Potom vložím uvedený laser do nábojové komory a laser seřídím dle puškohledu, na zahradě na 50 metrů.
A v tom je to kouzlo, pokud potřebuju zkontrolovat nastřelení, vyjdu před barák, postavím terč, zasunu laser(poloha v nábojové komoře je poznačená, vždy stejná) a v puškodledu vidím kam laser míří.
To znamená že pokud je všechno tak jak má být, nastřelení je správné. Případnou úchylku vidím v puškohledu. Takže pokud někde spadnu, puškohled se dívá někde o pár cm jinde tak seřídím. Většinou se to nepohne ale jedna zkušenost mi stačí, minul jsem zlatého muflona.
A to všechno bez jediné rány, bez ztráty času a cesty na střelnici. Stejně to funguje po výměně optiky. Opět ale musíš vědět kam se optika dívá oproti seřízenému paprsku laseru, ten seřídíš pouze na 1. optiku a další už má ten záměrný bod jinde, mám ho na terči poznačený.
Takže základní nastavení je na nejlepší optiku,
kolimátor na nahánku je pak do 100 metrů bez problémů a další varianty posuď sám.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od ČENDA »

Díky za to vysvětlení... Nyní je mi už jasno jak jsi to myslel :?: Tahleta varianta mě fakt nenapadla i když jsem před časem podobným způsobem nastavoval naháňkový puškohled. Upnul jsem flintu do stojanu namířil na bod,sundal původní montáž,nasadil druhou s připraveným puškohledem a dorovnal aby to sedělo tamtéž. No a pak na střelnici to bylo bokem na 50m asi o 2,5cm.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Francescco »

Zdravím.
Nenašel jsem a tak se ptám zkušených. Jáké máte zkušenosti s nastřelovacíma laserama?
Díky.
lidi nebudte lini hledat,pokud se budete ptat dokola na stejne veci tak to tu za chvili skonci.napriklad ja uz odmitam odpovidat na stale se opakujici otazky a nebudu daleko od pravdy kdyz reknu,ze to tu za chvili bude jen o otazkach protoze to prestane bavit i ostatni.prectete si pravidla fora,je tam jasne napsano,NEJDRIV HLEDAT?PAK PSAT ...toto se resi zde viewtopic.php?f=41&t=4199&p=48371&hilit=laser#p48371
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Jiskra »

Na hrubé nastřelení to funguje (ušetříš pár nábojů).Šikovnému stačí se podívat přes lauf a doklikat kříž,dát ránu a doklikat co je potřeba.Ten laser je luxusnější,ale pokud nenastřeluješ kulovnice pravidelně(třeba jako puškař zákazníkům),tak je to dle mého zbytečné vyhazování peněz.U nás to měl správce střelnice,protože nastřeloval ,,lovcům" kulovnice velmi často.Stejně to nechápu,jak chce někdo lovit,když ani není schopen si nastřelit zbraň.
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Francescco »

díky, nápad zavrhuji, já to viděl u kamaráda a tan to vychvaloval do nebes ale raději těch pár patron vystřílím na zdař bůh :wink:

Jiskra píše:Na hrubé nastřelení to funguje (ušetříš pár nábojů).Šikovnému stačí se podívat přes lauf a doklikat kříž,dát ránu a doklikat co je potřeba.Ten laser je luxusnější,ale pokud nenastřeluješ kulovnice pravidelně(třeba jako puškař zákazníkům),tak je to dle mého zbytečné vyhazování peněz.U nás to měl správce střelnice,protože nastřeloval ,,lovcům" kulovnice velmi často.Stejně to nechápu,jak chce někdo lovit,když ani není schopen si nastřelit zbraň.
vhool

Re: Rada - nastřelení zbraně pomocí laseru

Příspěvek od vhool »

Presunuto sem do spravneho threadu,lidi opravdu hledejte a ctete ... zbytecne pridelavate praci nam modum jen diky vlastni pohodlnosti :!: :!: :!:
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od mozek222 »

Jen se podělím o zkušenost,
tak jsem si koupil z číny laser vkládající do hlavně spíše pro kontrolu nástřelu než pro pravidelné používání.
Protože nábojníce s laserem jsou oproti tomu drahé a tohle se dá použít u různých ráží.
A za cenu do 300kč včetně dopravy za mě luxus, neočekával jsem zazraky spíš jsem to chtěl vyzkoušet a nikdo v okolí to nemá a cena přes litr až dva mě odrazovala.
Vyzkoušeno na 5 různých kulovnic zastřílených na 100m a všechny na stejnou dálku ukazovali stejné umístnění tečky vůči kříži.
Je fakt že laser je štelovací a měl by se poladit dle dobře zastřílené zbraně, budu muset ještě zkusit a posunout tečku asi o 2-3cm dolů až přijdu na kterou stranu dotahovat a nevýhoda je, že je potřeba šero navečer nebo velká stodola.
Základem je vkládát pořád stějně a neotáčet (lepší si udělat značku) jinak laser otočení o 180st ukazuje i o 10cm bokem, nevím jestli to jde vycentrovat pomocí šroubků třeba někdo poradí. Ale i na prvotní zastřelení zbraně to postačí.
Ale třeba jsem měl jenom kliku a dostal kvalitní kus od soudruhů co se uťápli.
Jinak laser je vidět v digitálním puškohledu i na 500m jak jsem zkoušel u kámoše v noci.
Přílohy
laser.jpg
laser.jpg (47.31 KiB) Zobrazeno 19298 x
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Nastřelení kulovnice

Příspěvek od navip »

První krok je právě vycentrování směru paprsku pomocí těch šroubků vůči trnu na který se následně navlékají redukce pro jednotlivé ráže. Při otáčení v hlavni musí paprsek ukazovat bod nebo nanejvýš malý kroužek který se místní na střed terče.
Odpovědět