Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
frenki
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 24.9.2009, 11:06

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od frenki »

Plášte projektilov RWS ID sú z hlbokoťažnej ocele.Povrchová úprava je niklovaním, ktoré chráni projektil pred koróziou a zmenšujú trenie pri prechode hlavňou.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Shiva »

No ja nevim, ale nikl je myslim za normalni teploty magneticky a jako kov je teda dost tvrdy. rekl bych ze se s nim i leguje ocel.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pufr »

Ale jo, je to jak píše Frenki - Brennekeho výtvory (ať už od RUAGem "reinkarnované" firmy Brenneke nebo ty přejmenované od RWS) mají zpravidla ocelový, niklem plátovaný plášť (zpravidla píšu proto, že to za těch cca 90 let existence těchhle střel už určitě někdy zkusili vyrobit i z tombaku).

Dokonce i tahle předloňská novinka s cínovým jádrem je na tom stejně:
http://www.brenneke-munition.de/cms/fil ... nature.pdf
píše se tam, že u obou střel ("olověné" i cínové) jsou jádra uzavřena v plášti z niklem plátované "plávkové oceli" :
Beide Zinnkerne werden zunächst vom Strang gepresst. Der erste Kern wird dann auf Endmaß verpresst und anschließend wird der zweite Kern formschlüsssig, also ohne feste Verbindung, an diesen angepresst. Umschlossen werden die beiden gleichharten Kerne von einem nickelplattierten Mantel aus Flusseisen.

Podobně i u RWS:
http://www.rws-munition.de/de/jagd_gesc ... schoss.htm
Umschlossen wird diese „Ehe aus Blei“ von einem Mantel aus Flussstahl, der sich nach hinten kontinuierlich verstärkt.

Čistý nikl na plášti střely není obvyklý, používal se velmi často - zhruba do I. svět. války - mědinikl - slitina, ten ale magnetický není.
Pufr
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od o.r.k.o. »

Díky všem za odpovědi,ještě se tedy zeptam a ujistím se. Ten ať už tig nebo id není zrovna to nejlepší pro vývrt...?
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od figi »

Nikdo zatím neprokázal, že by takto vyrobené střely měly zásadní vliv na opotřebení vývrtu. Navíc jsou vždy něčím plátované, ať už je to tombak a nebo ten nikl. Není to o tvrdosti, jak tady bylo uvedeno, ale o kluzných vlastnostech.
Na trvanlivost/životnost vývrtu má vždy hlavní vliv správné čištění.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
karel klein
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: stř 14.10.2009, 19:45

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od karel klein »

Vážení střílel jsem od roku 1965 kulounici-Z-ZG47-CZB-8x57J-8x57S-8x57JS- klap.mntáž-optika-Zeiss-4x30-6x30-35let, pouze náboji S§B-8x57J-S-JS-12.7gr.-14.7gr.mám střeleno několik desítek vysoké-150 kusu srnčího nikdy mi zvěř po ráně neodešla z nástřelu dál jak 15m.maximálně 30m.a dobře barv.v roce 2000 jsem si koupil kulovnici CZUB-ZKK600-7x64,používám náboje 1 kus-cena 35Kč.--S§B-7x64-PTS-10.5gr.--S§B-7x64-Siera-11.35gr.-1 kus 31Kč.-ve 100m-J-3.040 ve 200m.-J-2.760.-rychlost-ve 100m.761m.ve 200m.725m, jsem naprosto spokojen a nemám problém s dohledávkou zvěře, loní jsem střílel 7 letého jelena kulounici CZUB ZKK600-7x64-optik.Meopta 7x50-nábojem-S§B-7x64-Siera-11.35gr.-na 160m na komoru a popošel z nástřelu 8m a zhasl, oni tak špatné náboje S§B nejsou jen se to musí umět,myslim,že náboje české produkce jsou dostačující.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pufr »

2 karel Klein Ale o tom to přece je, každý má právo si sám říct, co je pro něj osobně dostačující. Myslím, že nejenom já celkem rád slyším, že je početná skupina lidí, která má s S&B dlouhodobou pozitivní zkušenost. Ale osobně nevěřím ani tomu, že všichni, co sem píší osobní negativní zkušenosti jsou lháři nebo škodílkové (a nepíše se tu kriticky jen o Vlašimi :?
Pufr
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Já tedy nechápu co tím chtěl Karel Klein říci.Jsem patriot,ale zase je potřeba aby se firma chovala podobně kemě.Klidně budu používat SB nebo cokoli,když s tím budu spokojen.Zatím mě to však nepřesvědčilo.
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od dušan »

ahoj,nemáte někdo zkušenosti s tímto nábojem SAX-KJG.rád bych je vyzkoušel ,nevím zdali je nekdo vozí do Čech.jsou vidět na http/sax-kjg-munitipn-.de/kjg-munition-ronen html.snad je to dobře jinak je to na kul.zbr.v ods.weat.-reming.díky za odpověd´.
mkozlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30.8.2010, 12:29

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od mkozlik »

Rád bych se zeptal, který náboj by byl vhodnější na lov srnčího z pohledu zlomení v ohni a 'přiměřeného' poškození zvěřiny? Rozhodji se mezi RWS KS 10,5g popř. 8g nebo Norma Vulkan, na ktere zde jsou velice kladne reference. Dekuji.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Normu jsem zatím nezkoušel,ale KS se jevily velice dobře stop efekt u srnčího poškození v normě.Je ale náchylná na rozcáknutí,stačí pár klasů pšenice.Přestal jsem používat jelikož černá do 30m bez barvení a to v 100%.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Stopař »

Zdravím Dušane, jde o celoměděnou střelu bez jakéhokoliv olova. Nové typy mají tuším od průměru 6,5mm černou plastovou špičku, kterou je zakryta dutina ve střele. Dřívější typy jsou bez této špičky. Firma SAX se před rokem spojila s majitelem patentu na výrobu této střely (KJG - KupferJagdGeschos - měděná-lovecká-střela) p. Lutzem Moellerem. Ten do té doby prodával jen střely. SAX začal střely osazovat a prodávat pod značkou SAX Munition, nebo SAX KJG. Před nedávnem se ale pánové rozešli a Lutz Moeller bude zase prodávat jen střely a do budoucna plánuje i prodej hotové munice - nicméně to je na dlouhé lokty. K účinkům musím říct, že nemám zkušenost. Moeller má hodně fotek na svém webu http://www.lutz-moeller-jagd.de (doufám, že se to nebere jako reklama) je ale nutné brát v potaz, že stránky administruje Moeller, takže tam dává spíše fotky podporující prodej KJG. Nicméně je tam spousta zajímavých a i dobrých ostatních informací - jen to chce umět německy... Každopádně střela samotná se má chovat tak, že při průniku do těla zvěře se přední část střely zcela rozloží na několik střepin (dle kalibru různý počet), které pak poraní velkou část důležitých orgánů - některé (větší) střepiny pak dokážou zvěř i prostřelit, takže "výstřelů" může být několik. Aby střela dosáhla tohoto střepinového efektu, jsou Moellerem doporučené laborace většinou v horních mezích, aby se dosáhlo co nejvyšší úsťové rychlosti. To je v kostce tak nějak vše.
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
mkozlik
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30.8.2010, 12:29

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od mkozlik »

Zajímavý, ze píšou nízká fragmentace u KS na RWS stránkách. Zdenku, jak se chová to KS u srnčího pri horších zásazích (zásah kosti nebo raně na zadní komoru (játra))?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Při zásahu kostí,v mém případě u srnčího pouze lopatky je to v normálu,na játra často nestřílím,ale pokud si pamatuji u asi 3 případů u holé stop efekt a bachor neporušen.U prasat chytnutí krkovice,devastace velký střelný kanál.Jedná se o 10,5g tu lehčí jsem nezkoušel.Bylo by to asi už až moc rychlé.To že fragmentuje je pravda,dosledovali jsme kusy střelené v kolejácích v obilí.Vždy barvily,ale nikdy se nenašly.
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od John »

-
Naposledy upravil(a) John dne ned 22.1.2012, 21:12, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět