Rybářské broďáky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

Ahoj, téma nošení gumových a neoprénových holin tu už bylo, ale nosíte také broďáky? Například na kachní hon?
Jaké máte s nimi zkušennosti? Pavel
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od rimar77 »

já nosím prsačky, máme docela mělké rybníky a je to super, rozhodně doporučuju i na tahu nemají chybu jen mým psům se to moc nelíbí že nestojím s nima, kde stačí ale pro ně na hloubce těsně před rákosím
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

To si umím představit, také mám psa. Je to pes - kašpar a vyvádí stále jako puberťák. Když dostane povel k noze, vždycky si položí packu na moji levou nohu. A když jdeme blátem, umíte si představit, jak boty vypadají. Holiny, neřku-li broďáky jsou pak ideální. Jaké ty kalhoťáky máte. PVC, neopren, guma? Nosí kolegové také broďáky na kachny? Já vím, že ti, co si koupili broďáky nebo prsačky jiné, než z pevné černé gumy, že pláčou. Jsou hned zničené. A Vy jste myslivec nebo i rybář? Pavel
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od rimar77 »

Pavle tady se nevyká ale tyká:-) mám prsačky z PVC lépe se v nich chodí oblíkají se atd. a jsem sice i rybář ale na rybolov je nepoužívám na tu hodinku dvě do teplého podzmního rybníka to PVC bohatě stačí stejně jseš pod ním oblečenej a jelikož ostatní jsou lenoši tak je nosím jen já a pak hold makám když dojde na dohledávku jinak mám je 4 rokem a v pohodě mic se mi na nich nezničilo
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

S tím vykáním se Ti omlouvám, v příspěvku jsem tykal, ale pak jsem to přepsal, netroufl jsem si. Hledám někoho s klasickými černými gumáky, chtěl bych znát zkušennosti. Díky...Pavel :)
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

Škoda, že nejsou žádné reakce. Přitom se na příspěvěk podívalo už dost lidí. Zkuste poradi, prosím...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Alda »

nevim, jestli napisu neco novyho... mam klasicky cerny gumovy. Spatne se mi v nich chodi a po honu mam vzdy nohy odrene, ale je to 1x do roka, tak to neresim. na tahy je noaim, ale jelikoz se pritom moc nechodi, tak to nevadi. vetsinou do nich nosim silne ponozky, abych si odrel nohy co nejmen
e:-) Dulezity je ale mit pasek a holinky k nim pripnute - pokud clovek s nimi zapadne, muze je tam nechat... to vim z vlastni zkusenosti:-)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

Díky za zprávu. Pokud vím, jsou rozdíly právě mezi černými broďáky. Jedny jsou takové, které nosí rybáři na výlovy, mají jakoby useknutou špičku a pilovitou podrážku a světlou podšívku uvnitř. Pak jsou jiné, které mají kulatou špičku, traktorovitou podrážku a podpatek a černou podšívku. Ty jsou prý lepší. A musí být vhodná velikost, aby se noha neodřela. To je teorie, ke které jsem zatím došel. Ty máš jaké a jakou velikost? Prý kdy se nosí větší číslo, než je potřeba, právě to prý odře nohu. A radil mi kamarád, že je nosí bez ponožek a je to prý nejlepší. To jsi zkusil nekdy, třeba nakrátko?
Díky Pavel
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Alda »

vim, ktere mas na mysli. osobne si ale myslim opak - nosival jsem ty se svetlou podesivkou po dedovi, ktery byl rybar. jednak vim, jaky holinky to museji byt, aby v nich clovek vydrzel cely podzim kazdy den od rana do vecera, jednak je neco jineho hodnotit holinky, ktery mam 5x do roka na noze. ty svetle jsou jemnejsi a prijemnejsi. jinak nohu mam 11 a holinky 12. mensi bych ani nemohl mit, nebot jsou neskutecne uzke v oblasti lytek - ty ja mam hodne silne, takze mensi bych nenavlik. krome toho nosim kozeny golfky, ktere celou akci nazouvani dostavaji do urovne akrobatickeho vykonu:-)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

Kožené golfky? To snad ani netuším, co to je :)) nemáš fotku, jak se do toho soukáš? Pošli na můj email....Kudrna.pavel@volny.cz
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

Zkoušel někdo nosit broďáky nebo ubyčejné gumové holiny bez ponožek, jen tak naboso? Je to rasoviona nebo ne?
Pavelk
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 04.8.2010, 5:20

Re: Rybářské broďáky

Příspěvek od Pavelk »

Jak jsem tak sháněl informace kolem broďáků, abych věděl, co si pořídit, naskytla se mi skvělá příležitost, která se týká nízkých holin a broďáků. Předem říkám, není to pro mně žádný kšeft ani lumpárna :), ale jsem v kontaktu se slovenským výrobcem. Tak, pokud máte klasické letní černé gumové broďáky nebo nízké černé gumové holiny, napište mi. Měl bych pro Vás něco, na čem byste rozhodně neprodělali, právě naopak. Napište mi na email: kudrna.pavel@volny.cz. Opakuji, nebude Vás to nic stát, můžete získat naprosto zdarma holiny nové.
Odpovědět