Vodění na řemeni

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Vodění na řemeni

Příspěvek od kabát »

Zdravím zkušené kolegy a žádám o radu.
Mám krásného, inteligentního, zdravého psa, jak jsem si ho vysnil.
Taky jsem si přál temperament. Při výběru štěněte jsem si na to dal pozor a povedlo se.
Dělá jako z pohádky, splní ochotně každý příkaz, chuť a radost z něho jen srší. Do vody skokem, aporty v běhu se saltem a tryskem, škodnou..........
Jenže!!!!!!!
Chůze u nohy a jakákoliv výdrž je horor.
Všude musí být první, neustále je ve vodítku zalehlý, na povel si sedne - tak na vteřinu a hned by zase běžel.
S proutkem v ruce jde u nohy i bez vodítka, ví na co ho mám, i tak je mu to potřeba občas připomenout.
V lese vydrží odložení, vydrží hodinu ležet v klidu pod kazatelnou, sedět vedle mě při čekané.
Jen prostě nedokáže v klidu jít u nohy a netáhnout.
Je mu rok a půl.
Poradí mi někdo?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od kopov.c »

Jo tak přesně tohle mám doma. :D Po pracovní stránce luxus,když mám proutek v ruce,tak chůze u nohy i zamnou v pohodě,ale jakmile ho nemám,tak konec.Dokonce i dosled na řemeni je problém-tak moc chce jít po stopě,že táhne až se dusi a dáví a když mu nestíhám a brzdím ho,tak začne zmatkovat a dělat chyby. Na volno najde všechno a krásně to zahlási.. Doufal jsem,že se sklidní s věkem,ale už mu sou dva roky a pořád nic. :roll: Jinak super pracant..
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od pivaš »

začni sním chodit podle zdi.Najdi v okolí delší zeď,jdi podle ní a jakmile tě předejde tak ho kolen na ni přimáčkni,jako v hokeji na mantinel a dej mu povel k noze.Potom záleží jak to pochopí.Buď ti začne chodit u nohy pořád a nebo jenom u té zdi. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od knoby »

Přesto, že nejsem zastáncem nějakého extra parforsního výcviku, v tomto případě se tomu asi nelze vyhnout.
1.metoda – vzít psa na vodítku někde ve vsi po ulici (lépe večer, nevypadá to moc dobře), jít s ním tak, aby šel u levé nohy a podél zdi nebo nějakého plotu. Jakmile začne táhnout nebo předbíhat, jednoduše ho ,,předběhnout“ a kolenem ho natlačit na ten plot nebo zeď. Není to nic drastického a funguje to dobře. Ale nefunguje to ne všechny psy.

2.metoda - ,,ostnatý“ obojek. Řetízkový stahovák je většinou k ničemu, pes se na něm stejně dusí a táhne pořád. Mám asi 50 let starý kovový ostnáč, když jsem ho psovi nasadil, okamžitě přestal tahat. Vodit ho ale na takovéto ozdobě někam mezi lidi by byla ostuda a nedělá to dobrý dojem. Vyřešil jsem to jednoduše. Vzal jsem normální kožený řemínek, na kterém psa běžně vodím a dopředu proti karabince jsem do něj zašrouboval 3 malinké vruty. Udělal jsem to tak, že byly asi 3cm od sebe a jen v oblasti předku. Nechal jsem je koukat jen asi 3mm , takže pokud jde pes pomalu a netáhne, vůbec ,,píchnutí“ necítí. Jakmile začne tahat, vrutíky začnou plnit svou funkci a je po problému. Použil jsem to jen párkrát a od té doby je klid. Navíc to má tu výhodu, že pes stále nosí ten samý obojek a nepozná, jestli tam ty pichláčky jsou nebo ne..
Pro ochránce psích práv podotýkám, že to NENÍ nic drastického a pes nechodí s krvavým rozpíchaným krkem:D Je to asi tak, jako by ho někdo štípnul. K žádnému poškození kůže apod. NEDOCHÁZÍ!!
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od knoby »

No vida..měl jsem to rozepsané a mezi tím mě kolega s tou zdí předběhl..Je vidět, že tato metoda je světoznámá :lol:
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od Skalák »

Taky jsem chodil se psem kolem zdi nebo plotu a brzy se naučil, že nesmí tahat a chodit do předu.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Luděk Vodolan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.10.2010, 9:05
Bydliště: Mnichovo Hradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od Luděk Vodolan »

Zdravím, zkus při vodění na vodítku nasadit klasický kožený nestahovací obojek. Pokaždý když pes začne táhnout dej povel k noze a trhni proti směru chůze psa. Je lepší vodítko držet v pravé ruce a na krátko. No a to opakuj. V menších dávkách několikrát za den. Prolož to povelem sedni taky s trhnutím a časem by měl stačit už jen povel k noze. Jde o to, aby to bylo krátké prudší trhnutí a ne plynulé tažení. pravda je, že s toho občas pobolívá ruka :D , záleží na velikosti psa. Ze začátku bude dobrý psa nechat před cvičením vyběhat, ať nemá tolik energie. Toť můj názor, přeju trpělivost a důslednost.
Velký munsterlandský ohař, Bavorský barvář, Slovenský kopov
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od kabát »

Zkusím ten ostnatý obojek. Vyběhání nepomáhá, tahá pořád dopředu i po 6 hodinách procházky na volno.
Pro ochránce zvířat - kázeň musí být, tak je to správné.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Vodění na řemeni

Příspěvek od Petr1970 »

pustpné tahání nemá smysl, pes si na to zvykne... chce to "šokověji"...
jinak alternativou "ostnáče" je halti ohlávka - princip stejný, i to celkem líp vypadá...
http://www.mazlicci.cz/psi/halti-ohlavka

jinak metod je spousta, akorát že kažedá funguje jinak na jiné psy a někdy se to prostě nedá - když je pes temperamentní... druhý extrém jsou psi kteří při zkouškách usnou (usnou) mezi pohozenou zvěří připravenou na vlečky a chrápou.... - nejsou unavení, jen prostě extrémně klidní, ale i při práci je to vidět.. zpomalený film hadr

jednomu psovi radili "dávat uklidňující prášky" ......
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět