Nákup zbraně nebo příslušenství ze zahraničí.

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Ahoj, clo neplatí?, jsme v EU (to je jedna z výhod ;-)) Jediné co by ti mohlo hrozit je kdybys byl podnikatel v oboru zbraní a střeliva, tak by po tobě stát mohl chtít DPH, ale jako soukromá osoba jsi z obliga. Osobně už jsem takto dovezl tři věci a musím říct že se němci o zbraně starají opravdu dobře - žádné zrezlé mrchy to nebyly :lol: takže hodně štěstí s nákupem!
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

No tak jestli není žádný clo tak to je super. už jsem si udělal registraci a doufám že to dopadne i s aukcí.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Nákup starší kulovnice v zahraničí

Příspěvek od Climber »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli náhodou nemáte odkazy na nějaké internetové stránky v Německu nebo Rakousku, kde je inzerce na starší/použité kulovnice. Zkoušel jsem na internetu něco hledat, ale asi jsem IT ignorant, protože se mi nic smysluplného nepodařilo najít.

Díky předem
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Nákup starší kulovnice v zahraničí

Příspěvek od US OPTICS »

tak to zkus tady www.egun.de
něco málo tam najdeš :D
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od RADEK »

Máte někdo zkušenost?Jak funguje dovoz zbraní z ciziny a co je k tomu potřeba?Jsou tam pěkné kousky ale jak je sem dostat?Případně jestli to někdo umíte zařídit?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
j.condi
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 06.12.2008, 22:45
Bydliště: podebradsko

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od j.condi »

Zdravím.Osobně jsem řešil nákup kulovnice z EGUNU přes pana Lepiče z Blatné-lovecké potřeby Promys.Pravda nebylo to zadarmo,i s převodem zbraně a dovozem cca 5000,- a vydražení se povedlo až u 3 mnou vybrané zbraně.Dražbu jsem vždy sám sledoval a někdy mi připadalo přihazování až nelogicky vysoko vzhledem k stáří zbraní.Dal sem panu Lepičovi strop po který sem ochotem s cenou za zbran jít.Další možnost je nákup ihned tkzv. "sofort kauf"bez jakékoli dražby.Doporučuji si podrobně přečíst co o zbrani píšou v inzerátu-historie,stav,opotřebení hlavně atd.Přeji hodně štěstí.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od US OPTICS »

j. condi : to tě pan Lepič pěkně natáhnul. Povolení vyjde na 500 kč a zbytek už je jenom cena + poštovné a nebo si proto zajet.

pro Radka : normálně se u nich zaregistruješ a pak už jen dražíš. U každého dražtele se můžeš podívat jaké jsou na něj reference a případně se tak vyhnout potížím. Někteří mají u zbraně napsáno, KEIN INTERNATIONAL VERSAND, ale někdy jsou ochotní to poslat v rámci EU.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od RADEK »

Takže je to uplně stejné jako ebay tam jsem už nakupoval takže to asi problém nebude.A u těch nabídek co píšou že neposílají do zahraničí to znamená že vubec a nebo že to nebudou zařizovat a pokud si pro to zajedu tak je to bez problému?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od Steyer »

všechno je to otázka komunikace, když se o zaslání domluvíš předem, tak ti to pošlou. Chtějí samozřejmě zaplatit dražší poštovné a třeba i německé transportní papíry. V principu je ale každý prodejce rád, že prodal a pokud jak říkám komunikuješ, tak je všechno gut.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od george.barley »

Jsem rad,ze existuje moznost dovezt zbran pres koncesovaneho prodejce zbrani.Kazdy z nas nema cas se zabyvat aukci,vyrizovanim papiru,dovozu,prihlasovani.....A vzhledem k tomu ,ze i obchodnik musi z neceho zit,tak bych odmenu po vsech vydajich/papiry,cesta tam a zpet,policie,atd/povazoval za primerenou.

pro J.Condi.
Domlouval jsi to primo s panem Lepicem,jaky byl postup,neco by se mi z EGunu hodilo?Diky.
j.condi
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 06.12.2008, 22:45
Bydliště: podebradsko

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od j.condi »

775552730-tel.přímo na p.Lepiče.Dostal jsem č.účtu na který jsem poslal již zmiňovaných 5000,- a domluvil se na stropu částky do kterého jsem ochoten zbraň zakoupit.Po úspěšné dražbě sem si po 4 týdnech zajel pro flintu do Blatné,kde doplatíš vydraženou částku buď v eu nebo v kč.Fakt jsem byl spokojenej,neb na pošťáky moc nevěřím a podobnou flintu za ty prachy bych tady těžko scháněl.Chce to asi i trochu sledovat dění na těchto stránkách a nejít hned do první flinty co uvidíš.Sám sem v tom ležel víc než v ložnici a to nejsem zas tak starej a sám,ale to dokáže pochopit jenom myslivec.
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od george.barley »

J.Condi diky za info a jdu na to:-)
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od RADEK »

george.barley píše:J.Condi diky za info a jdu na to:-)
Dej vědět jak jsi uspěl taky bych do toha šel.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od xHonza »

Je už tady na to celý link, stálo by zato to propojit. Jinak těch pět tisíc je myslím realistická cena - nezapomínejte že z té částky jde 20% státu..

viewtopic.php?f=2&t=160&hilit=troj%C3%A1k&start=30
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě zbraně z EGUN

Příspěvek od RADEK »

Podle toho popisu to vypadá snadné ale těch 5000,- zase není tolik a žádná starost.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Odpovědět