Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od sulipupin »

Zdravím,nemáte někdo zkušenosti s tímto dalekohledem?Rozhoduji se mezi tímto a Nikon Action 10x50.Díky za odpo. :wink:
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od xtaup »

Zkušenosti s tascem moc nemám, ale každopádně bych z těchto dvou volil nikon, nikon mám doma, sice v jiném většení, ale je pro moje potřeby apsolutně v poho, do tasca jsem se nikdy neodvážil jít :shock: , ale toť jen můj názor
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od sulipupin »

Děkuji.Ještě někdo prosím????? :D
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od popovic »

Mám zkušenost s Nikonem a to negativní. Nekupuj ani jeden, přidej pár korun a kup starýho Zeisse po repasi. Starý Zeissy jsou opticky vynikající a jsou to nezničitelný dalekohledy, vydrží navěky. Pokud jsi na tom finančně dobře, vzal bych do úvahy Meoptu Meostar, ale ta už je pravda za jiný peníze...
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od argonaut2006 »

Mam staryho Zeisse 10x50 po repasi můžu porovnavat s Nikon Action 10x50 WP který má kamarad opticky jsou na tom oba super ale v výhoda Nikonu je pogumovane telo ergonomie ale hlavne je vodeodolny!
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od xtaup »

Nechci se hádat, ale starýho Zeisse mám doma, opravdu kouká pěkně, ale že by se vyrovnal novýmu Nikonu Monarch, to tedy říct nemohu..., já mám s nikonem dobrý zkušenosti, jak s pozorovacím dalekohledem, tak s puškohledem, na tom zeissi sou přece jen znát léta vývoje, které od té doby proběhly
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od popovic »

argonaut2006 píše:Mam staryho Zeisse 10x50 po repasi můžu porovnavat s Nikon Action 10x50 WP který má kamarad opticky jsou na tom oba super ale v výhoda Nikonu je pogumovane telo ergonomie ale hlavne je vodeodolny!
Podle mých zkušeností je rozhodně Zeiss 10x50 lepší. Jak v hloubce ostrosti obrazu, tak hlavně v lepší světelnosti. Nikon mně opticky připadal jako slabší průměr, nehledě na to, že se poměrně dost mlžil... Ještě taky záleží, který Zeiss máš na mysli. Existují dva druhy, Dekarem 10x50 a Jenoptem 10x50. Jenoptem 10x50 je poslední model, který firma Carl Zeiss Jena vyráběla, má nejvyšší počet antireflexních vrstev a je to dalekohled, který je opticky výrazně lepší než dnešní produkce do ceny 10000 kč.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od popovic »

xtaup píše:Nechci se hádat, ale starýho Zeisse mám doma, opravdu kouká pěkně, ale že by se vyrovnal novýmu Nikonu Monarch, to tedy říct nemohu..., já mám s nikonem dobrý zkušenosti, jak s pozorovacím dalekohledem, tak s puškohledem, na tom zeissi sou přece jen znát léta vývoje, které od té doby proběhly
Kolego pleteš si Nikon Action, o kterým debarujeme, s Nikonem Monarch :)
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohled Tasco 9x63 ESSENTIALS, PORROco

Příspěvek od xtaup »

Pravda, omlouvám se :oops:
Odpovědět