Gumové holínky

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Hunter »

No kdyz jsem je jeste kdysi chtel koupit v jiste prodejne, kde jsem obycejne kupoval veci, pani mi rikala, ze Tretorny jiz neprodavaji, prave proto, ze pry dost praskaji. ale spise to bylo pro to, ze byl novy dovozce a ten si udelal specialni = desne ceny (drive se ten Setter dal koupit v teto prodejne za cca 990,- a za kolik se prodavaji dnes..). Ty prvni jsem mel dlouho a vydrzely dlouho (cca taky asi sest let) v zime temer kazdy den venku, asi popraskaly starim, ale ty nove (Setter Outlast) jsem nosil jednu zimu, na leto ulozil do krabice a na podzim zase vytahl, a casem zjistil, ze jsou popraskane. Pak mam jeste Thule Nordic, a ty jsou dobre (je to jiny material).
gunar
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.9.2007, 12:58
Bydliště: sk

Re: Gumové holínky

Příspěvek od gunar »

zdravim pani. poradte ako osetrit gumennu obuv pripadne gumove casti kozennej obuvy napr, podrazka aby nepopraskali? dakujem
SAUER 202 8x68S
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Lotr »

Tak jak jsem tu na začátku března tohoto roku horoval pro holínky Vulkan Neoprén, tak musím přiznat, že jsem byl nucen změnit názor. Nevím, co se v té továrně stalo, ale druhé Neoprény jsou krutým zklamáním. Ačkoliv nedostaly tolik zabrat, jako ty první, tak mi už stačily ve "švech" popraskat, tam, kde se překrývají vrstvy gumy (světlá s tmavou) popraskaly též. Tak nějak dochodím sezonu a půjdou z domu. Zatím popraskaly jen nahoře, takže do vody se s nimi jakž takž dá, ale kamarád, který se mnou sdílel prvotní nadšení a také podruhé koupil stejné holínky, je rovněž krutě zklamán, ten je už vyhodil, protože mu popraskaly nad podrážkou, takže jsou mu k ničemu. První i druhé holínky jsme kupovali cca ve stejném časovém horizontu, takže naše zklamání je o to větší. Bohužel :x
Naposledy upravil(a) Lotr dne úte 26.10.2010, 6:57, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Hubert »

Mě ty Neopreny vydržely asi 2 měsíce a popraskaly taky ve švech.Teď mám Elchy, ty se zdají být pevnější.
"Je lepší padnout s rachotem,než vyhrát bez povyku,ke slunci žene nás už jenom síla zvyku."-Visací Zámek
Bessy
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 19.3.2008, 19:18
Bydliště: ®amberk

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Bessy »

Ahoj kolegové, nedá mi to abych nenapsal taky názor holínky s neoprénem (NOVESTA) mám asi 5let a jediný problém je sešlapaná podrážka zatím do nich neteče ale už v nich je zima, tak jsem zakoupil v říjnu holínky opět zateplené neoprénem SEALS THERMAX v sobotu jsem v nich byl na honě celý den ve sněhu teplota kolem minus pět thermo ponožky a bylo mi fajn.
ZKK 600 7x64 Artemis 7x50RD, německý křepelák Brit
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Perník »

Po zdejší diskusi o tom, že Vulkán se kvalitou nepodobá původní Novestě, jsem jejich nákup zavrhl a pořizuji témeř stejný typ gumáků s neoprénem (design je téměř stejný) od firmy BAN Milín. Tak uvidíme, pohledově vypadají pevnější a snad vydrží. Až je ozkouším dám vědět.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: Gumové holínky

Příspěvek od pytlák 308W »

Asi 2 roky mám gumové holínky - Welington s botičkou.
Jsou, až neuvěřitelně lehké a teplé,vyrobeny z termoizolačmího mat. EVA .
Jsou určeny pro rybáře, kteří stojí v ledovém proudu několik hodin a nepocítí chlad.
Já je nosím celoročně ,v létě bez botičky a v zimě s botičkou.
Nevýhodou je, že jsou neprodyšné a že se v nich potí nohy, ale hlavně že nezebe, ani v tuhých mrazech.
Botičku dám uschnout , natáhnu termo fusekle a můžu do mrazu.
Pokud jsou nohy v teple, tak není zima ani na tělo.
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: Gumové holínky

Příspěvek od pytlák 308W »

Jo a nekloužou a cena asi 700,-Kč.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Toma »

Mám Novesty s neoprenem,chodil jsem v nich po revíru asi dvě hodiny(bláto,sníh ještě nebyl)měl sem ponožky levron a cítil jsem zimu(teplota 4C°).V práci sem byl v obyčejných černých starodávných pevných gumákách zapíchnutý do poloviny výšky gumáků v bahně 8 hodin ,sněžilo,teplota OC°,v botech obyč.teplá ponožka ,a vložka z filcu 1 cm.Zima nebyla.Výrobci by měli dělat gumáky pevnější ,tak jako ty černé a zateplené.ty jejich gumičky nic nevydrží,v lese kopnete do haluze a sbohem.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Chasník
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14.1.2011, 16:29
Bydliště: Podřipsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Chasník »

Perník píše:Po zdejší diskusi o tom, že Vulkán se kvalitou nepodobá původní Novestě, jsem jejich nákup zavrhl a pořizuji témeř stejný typ gumáků s neoprénem (design je téměř stejný) od firmy BAN Milín. Tak uvidíme, pohledově vypadají pevnější a snad vydrží. Až je ozkouším dám vědět.
Zdravím vespolek,
jdu sem pro inspiraci, protože mi opět po pár měsících praskly gumáky (a to v nich nechodím v mrazu).
Perníku jak vypadá testování těch neoprenek od BAN Milín ?
Asta (irský terier), ZKK 601 7x57, 2,5 - 10x50, kříž, červený bod, Khan 12/76 chromroury, 5X vyměnitelný choke, jednospoušť, Fomei 8x56 Leader Pro DCF EDGlass
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Perník »

zatím jsem v nich odchodil celou sezonu honů, a nosím je i na další myslivecké činnosti. Neteče do nich, nikde nepraskly. Sice jsem zjistil že se asi nejedná o českou výrobu, kterou jsem preferoval, ale zatím drží a prozatím jsem spokojen.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Chasník
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14.1.2011, 16:29
Bydliště: Podřipsko

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Chasník »

Zdravím, tak už jsem to nevydržel s nervama. Procházel jsem nabídky gumáků a po určité selekci už jsem se soustředil jen na značku Tretorn Setter a pak velmi pěkný eshop: http://zbrane.subrt.cz/holinky/, kde nabízení také holínky od Seelandu Allround 18 za rozumných 1600,-. Musím říct, že už jsem o nich velice vážně uvažoval. Nakonec jsem vyrazil na výzkum do Detexu na Husitské v Praze 3. Pěkné gumáky: http://www.detex.cz/oslo-neo-gumove-boty-vysoke/ i ty se zipem, krásně sedí na noze, měkoučká guma. Ale pak jsem tam narazil na pro mě novinku: http://www.detex.cz/yard-superlite-boty-vysoke/, Yard Superlite. Po zkušenostech s gumáky jsem byl k slibovaným vlastnostem skeptický, nicméně jsem je natáhl na nohu. Je potřeba si je opravdu vyzkoušet co do velikosti musí pěkně sedět na noze. Nutno říct, že výrobce si dal záležet a vyrobil botu podle lidské nohy a ne zhruba otesaného polena. Seděly perfektně, ale úplně jiný pocit než u normálních gumáků, co obepínají nohu a lýtko. Za prvé podrážka je opravdu masivní, tvrdá, ale dobře tvarovaná, ale svršek jako by nebyl, lehounký jako pírko. Jestli znáte poslední hit plážové sezóny "Crocs", tak je to stejný materiál MI-Shell. Tady je odkaz pro nastudování užitných vlastností: http://www.superliteboot.com/ a http://www.superliteboot.com/technologies.html. Vzhledem k tomu, že v naší honitbě je dost akátů a ostružiníku v podrostu, takže je velká naděje, že měkká holinka v porostu utrpí propíchnutí trnem nebo něčím podobným. Tady se jeví pevná podrážka jako jasná výhoda včetně lehkého a pevnějšího svršku. Nebudu to zdržovat, ale po určitém váhání než jsem si sehnal výše odkazované informace jsem Superlite zakoupil. Jsem velice zvědav jak si botky poradí s tvrzením výrobce, že díky systému odvětrání je možné je pohodlně nosit v rozsahu teplot -20 až + 29 °C. Podám reference až nastane čas, jestli je to tak. Zatím při teplotě -1°C vše OK. Zatím panuje nadšení a velká očekávání.
Asta (irský terier), ZKK 601 7x57, 2,5 - 10x50, kříž, červený bod, Khan 12/76 chromroury, 5X vyměnitelný choke, jednospoušť, Fomei 8x56 Leader Pro DCF EDGlass
GGreen
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 28.11.2010, 20:22

Re: Gumové holínky

Příspěvek od GGreen »

Tak se také zapojím do diskuze o holínkách.Pro mě je to obuv, kterou používám každý den, minimálně polovinu roku. 5 let jsem vlastnil Novesty s neoprenem a byl jsem s nimi velmi spokojen, až popraskaly a stál jsem před rozhodnutím jaké si koupit. Hledal jsem až jsem nalezl holinky Dunlop Purofort Green S5. http://www.eod.cz/ochranne-pracovni-pom ... t-green-s5 musím říct, že se o ně absolutně nijak zvlášť nestarám, používám je celý den venku bez ohledu na počasí (mimo větších mrazů. kdy používám Huntery) a zatím naprostá spokojenost. Podrážka pevná, tvrdá, bota opravdu lehká a dobře na noze sedí. Za tu cenu je to myslím kvalitní výrobek. Mám je zatím cca 1rok.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Takže po necelém roce odzkoušeny dvoje gumáky (No name). První Seals Kvilda, došly v dubnu,jako náhrada za vyreklamované NORA, do konce léta nošeny obden (+-10 km, terén, já 110 kg). V září nafasovány podobné Gumleaf, nošeny taky cca obden do konce listopadu. Oboje: zelené :shock: ,lehké, měkké, s přeskou v zadu, na (mojí) noze neskáčou, podrážky nepropíchnuté :lol:, tiché při šoulání. Teď když to píšu, tak kontroluji a oboje bez známek poškození. Cena okolo 1.000,-Kč
Francescco
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: stř 23.2.2011, 16:17

Re: Gumové holínky

Příspěvek od Francescco »

Zdravím potřeboval bych poradit. Zhruba před půl rokem jsem si koupil holinky se silnou vložkou do mrazu. Holinky jsou velmi lehké. Teď k mému problému, Za krátkou chvíli (zhruba cca 30 min až hodinu) když nohy vytáhnu z holinek (z vložek) je prostor mezi holinkou a vložkou mokrý i na chodidle a od toho mokra je pak vlhká až mokrá i ta vložka a z toho pramení pozdější zima na nohy. Holinky jsou jinak dobré, lehké, hezky se v nich chodíale tímhle nešvarem je mi v nich občas zima. Nevíte jak tomu zabránit nebo čím to je?

Děkuji všem za odpovědi a nápady.
Odpovědět