Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od rimar77 »

figi takové prsknutí jako když prskneš flobertkou a kouř z komory proto si myslím že zápalka bouchnula náboje jsem vyhodil nedelaboroval abych zjistil co se stalo, bylo to u kulobroku pravda je že to bylo za tu dobu co střílím jen 3x jak jsem psal ale přešel jsem na jinou munici u rws se mi to nestávalo a po čase jsem prodal i kulobrok ale má ho kolega cpe tam SB a nestěžuje si že by to blblo prostě jsem měl hold asi smůlu
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Zdenek41 »

Trochu OT
Píše od Lotr » pon zář 07, 2009 6:01 am

Tak musím přidat jednu negativní zkušenost s brokovou municí S&B. V sobotu jsem se účastnil takového malého srandamače. Jedno nejmenované MS má za loveckou chatou střelnici. Pro rejpaly podotýkám, že řádně uznanou. Postavili jsme vrhačky a když jsme je chtěli vyzkoušet, tak jsem si vzal flintu - hop a ...........nic. Selhaný SelBell. Nechal jsem pár vteřin zavřeno, zlomím flintu - na zápalce zřetelný otisk úderníku. Přendal jsem patronu do druhé hlavně, na další terč už vystřelila. To samé se stalo dalším 2 účastníkům! Byla to taková docela malá akce, bylo nás jen 17, střílely se 2 položky po 10-ti terčích a ne všichni stříleli munici od SelBell. Nejsou tři selhané rány u tří lidí trošku moc? 17 lidí x 20 terčů je 340, když to vezmu na velmi hrubý průměr, tak je to selhaná rána na 100 patron

Píše Odpovědět s citacíOhlásit tento příspěvekRe: Střelivo SB
od preparator » pát zář 03, 2010 6:12 pm

Ja jem asi před měsícem koupil 3 krabičky fortun 3,5 stoho mi nevyšla rána u 9 naboju a v hlavni zustavalo nespáleného prachu až hruza tak jsem dneska dovezl 200 naboju hull ultramax skusím doufám že to bude lepší.
Tak si myslí,že nejsem až tak sám.
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od krkam »

U brokových nábojů Sell/Bell vím, že Vlašim prodává takzvané volně sypané sportovní náboje a tam jsou utopené kapsle takřka u 20% nábojů. K nábojům Hull s velmi nízkým kováním cca 5mm pozor u starších zbraní, zůstavají pod brýlema vytahovačů a vyhazovačů - vlastní zkušenost - na honě bez nářadí problém...
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od krkam »

Na propagačním DVD od sell/bell mě udivilo za 1. že oborník nastřeloval zbraň se kterou pak nelovil všechnu natáčenou zvěř a za 2. že pouze jeden kus byl střelen na klasickou komoru( těsně za plec) a to ten muflon a co dělal po raně je otázkou??? ten čas kdyby odbíhal by postačil na stovky metrů.....daněk, jelen i kňour byli střeleni na plec a to zastavuje každá střela....
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Hans88Vagus »

On lovil se stejnou zbraní, ale při nastřelování byl obraz zrcadlově převrácel ( nevím proč ), takže to vypadalo, že střílí z kulovnice s levostranou klikou závěru. Tak mi to aspoň připadlo..
A taky při příchodu ke stolu nese flintu na pravém rameni. Takže je to převrácené, psa nevedl :lol:
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od miroš »

krkam píše:Na propagačním DVD od sell/bell mě udivilo za 1. že oborník nastřeloval zbraň se kterou pak nelovil všechnu natáčenou zvěř a za 2. že pouze jeden kus byl střelen na klasickou komoru( těsně za plec) a to ten muflon a co dělal po raně je otázkou??? ten čas kdyby odbíhal by postačil na stovky metrů.....daněk, jelen i kňour byli střeleni na plec a to zastavuje každá střela....
To co delal ten muflon mi pripomnělo srnce kterého jsem slovil.Srnec 3věk.stříleno na 20m komora těsně za plec.Ráže 7x57R střelivo sell/bell sierra 11,35g.Po ráně zůstal chvíli stát bez jakéhokoliv značení /asi si říkal kdo to kde střílí/ a pak pomalu v klidu odešel z nástřelu cca 20m kde se složil a po krátkém odkazování zhasl.Být to za šera na kraji lesa tak bych si myslel že sem chybil.Tolik má zkušenost s sell/bell.Tedˇ sem přešel na GECO 10,7g tak uvidím. :D
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od krkam »

Nastřeloval ZKK a pak několik kusů lovil se steyrem.... a to je jedno, víc by mě zajímalo jak by reagovalo sele cca 35 kg s ranou těsně za plecko........ to je ukazatel....
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od figi »

Muflon couval, už jsem to několikrát zažil, ale většinou kus po dobré ráně na komoru zacouve jen pár kroků, a padne.
Jednou mi ale špičák jelen couval v kruhu cca 15 m v průměru několik minut, já přebito, a čekal jsem, kdy se složí, pak ale zastavil, já dal druhou ránu, po které vyrazil a po osmdesáti metrech ležel. Ta druhá rána měla vstřel 2 cm od první, výstřel byl společný. Kus byl prostřelen za plecemi. Střelivo SB, 7x64, Sierra Game King.

krkam - ano, ZKK a steyer, sele by s vysokou pravděpodobností zdrhlo
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Lotr »

Zdenku máš pravdu,už jsem zanevřel i na brokové střelivo od Sellier&Bellot. Po dobrých zkušenostech s NSI jsem si pořídil i lovecké. Nabídka je opravdu široká, ceny přijatelné. Viz příslušné vlákno. Ovšem tolik selhaných sportovních nábojů SellBell jako letošní sezonu jsem ještě neviděl. Možná je to tím, jak píše kolega krkam, utopené zápalky.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1202
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Marpie »

Já si pamatuji že jednou v bažantnici prodávali střelcům prodávali SB Golden Pheasant a střelci na ně dost nadávali, měli tam ještě něco Coron a ty naopak chválili. Já jsem tam měl Sagy a po nich čisťoučká hlaveň padalo to slušně takže jsem je koupil i na letošní hon za cenu 5,10 za kus.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Jiří K. »

To Miroš.
Koukni třeba sem :
viewtopic.php?f=6&t=336
Opravdu, ale nechápu proč je SB laboruje do 7x57R. Většina českých myslivců je nabije do ZH, střílí s nimi do 100 m a pak nadává. Přesnost tohoto střeliva od SB je přitom dobrá.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od miroš »

Jiří K. =Souhlasím s tebou přesnost velmi dobrá,ale na krátké vzdálenosti se to fakt nehodí...Taky nechápu proč to laborují do 7x57R.
Boci
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: stř 24.12.2008, 17:53

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Boci »

krkam píše:Nastřeloval ZKK a pak několik kusů lovil se steyrem.... a to je jedno, víc by mě zajímalo jak by reagovalo sele cca 35 kg s ranou těsně za plecko........ to je ukazatel....
Mannlicher to neni.Browning Eurobolt starý model s pažbou MC.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Takto vypadá zbytek střely SPCE

Příspěvek od motolada »

Dobrý den předevčírem,jsem lovil sele asi 45 kg.Kulobrok ZH,střela SaB SPCE 11,2g,asi 50m.Vstřel těsně za pravou lopatkou s výškou asi v polovidě těla.Žebro-střela se ztočila do zadu-plíce-játra-žebro-pod dekou se ztočila znovu do zadu -teprve výstřel.Prase bez náznaku poranění okamžitě následovalo zbytek prasat a hurá do lesa.Na nástřelu ani kapka-po 10m první kapka-po 5m kousek jater-po 4m barva,4mbarva pak se nesmyslně otočilo od lesa a hurá na vesnici,no a pak asi po15m konečně zůstalo.Chci sem dát fotku pláště střely SPCE kterou jsem našel na nástřelu ale nevím jak.Ptám se myslíte,že při použití dražšího střeliva by prasata zůstávala v ohni?Jde už o 3 kus,vždy dohledávka do 80m.Před vánoci kolouch asi 40m.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Takto vypadá zbytek střely SPCE

Příspěvek od motolada »

Odpovědět