Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Tony30 »

Také sem dříve lovil se ZH-7x57R-11,2gr.a měl sem obdobné skušenosti,někdy komorová rána na nástřelu nic a aš například po 30m barva :shock: ,dokonce někdy dohledávky aš 100m,skus RWS nebo Norma Oryx :wink:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

No a to se podržte v sobotu otec slovil jednou ranou 2 kusy černé asi 40kg,obě prostřelená srdce a odešli asi 50m??????????? :?: stejnou zbraní i municí :?: :?: :?:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

No už hledám ty střely,můžete mi řícz přesný název střel v této ráži?Lze je i koupit po kusech-kdyby mě nesedli?Budu muset asi znovu zastřelit puškohled.
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od miroš »

No puškohled bys měl nastřelit při každé změně munice.
Ohledně munice mrkni sem- viewtopic.php?f=6&t=198
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Zdenek41 »

O 7/57R je tu dost.Ale pokud máš u vnadiště plac alespon 30m,tak doporučuji RWS KS 10,5g.Komorová rana stop efekt a nebo do 30m.Problém po komorách to nebarví vše uvnitř.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Choochoo007 »

Pokud chces stejnou cenu zkusil bych SP, je rychlejsi
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

Aha,no lovím z 99% pouze mimo kazatelny,spíše zvěř stopuju,šoulám atd...takže místa je vždy dost.zatím to vidím také na RWS všichni je chválí aspoň tady na fóru.je pro mě důležité aby zvěř zůstala v ohni,pokud se dohledává tak pochopitelně barva by měla být,protože všichni znáte ten pocit když jdete k nástřelu a nikde nic to mám vždycky studený pot na těle viz neděle :D ale zase na druhou stranu ta SPCE vždycky barvit začala :!:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

Choochoo007 píše:Pokud chces stejnou cenu zkusil bych SP, je rychlejsi
Co to přinese v reálu?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslim, ze by melo byt vetsi hydrodynamicke poskozeni. Osobne jsem pouzival chvili v 7x64 a celkem bez problemu. Uzivatele 7x57 kteri presli z SPCE na SP si chvali, nebo aspon nerikaji ze to byl krok k horsimu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od kopov.c »

Co vím od kamarádu kteří s SP loví,tak jim to prostřeluje a barví lépe než SPCE. Bohužel to prý :( bývá i víc podlité
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

To barvení mě potěší(aspoň nemusím pořád otravovat otce na dohledávku)i když jeho to uritě baví :lol: .No a ty 3 žebra prostě radši vyhodím,než nechat někde prase o 10km jinde liškám.Ty SP budou každopádně nejjednodušší přestup,dokonce jich mám pár doma,ale nevím proč s nima nestřílím,asi proto,že se to u nás nenosí :cry:
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Kettu81 »

Zdravim, mí kamarádi tímto střelivem taky lovily(SP) ale dost pravidelně jim to těžší kusy a obzvlášť na blízko neprostřelovalo (černé) a při lovu srnčí okolo 100 m když to chytlo nějakou trávu nebo obílí tak když kus zhasl tak měl v sobě i tři vstřely, kule se prostě roztříštila. A jestli hledáš spolehlivou střelu na lov černé po které většinou zůstane v ohni tak se podle mého názoru namáháš zbytečně , černá zvěř je natolik vytální že žádná střela ti nezaručí stoprocentní účinost Pokud můžeš snaž se střílet na lopatku , zvěřina je sice trochu pocuchaná ale zvěř většinou zůstává v ohni nebo aspoň většinou dobře barví.
Pokud se lovu této zvěře hodláš věnovat více stojí za to investovat pár peněz do kvalitnějšího střeliva se střelou s řízeným rozkladem RWS, Hornady ..... ale i tak ti chtě nechtě nastanou situace kdy ti nic nepomúže. Je to víc o umístění zásahu než o střele. PRO motolada
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od nimrod nimrod »

K spce: celkem funguje v 7mm, nevím jak v 7,62mm, ale v 8mm je účinek do 150m velmi dobrý (vlastní zkušenost s odlovem mufloní + černé do +-100kg ). Ale i po 8mm SPCE je někdy problém s barvou, je to ale jen hrstka případů, do lehké sp bych se vůbec nepouštěl, snad jen kdybych lovil vyloženě selata ve větším množství a nic jiného.
Ještě dodám, že zásah lopatky nemusí znamenat u černé stop, mám kusy které šly i 50m po průstřelu lopatek, naopak při zásahu ramenního kloubu je to výraznější stop. Další věc je barva, která po průstřelu lopatek naopak vůbec na stopě nemusí být, nebo poskromnu. Nejlépe mi barvily kusy zasažené na nízkou komoru do jamky za plec, kdy barva nasbíraná v hrudníku pryští přímo ven a nestéká po komoře a škára v těch místech není tak silná, takže je i jakýsi výstřel - při těchto zásazích jsem měl kusy až ve vzdálenosti kolem 100-120m. Jinak výstřely po horních komorách u lončáků byly kolem průměru ráže. S TIGem brenneke v 8x64S a TIGem a ID v 7x57R jsem měl v několika případech paradoxně větší vstřel než výstřel u kusů černé nad 40kg. Černá je nesmírně tvrdá zvěř, stejně jako mufloní.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Zdenek41 »

Ty vstřelové rany a velikosti mě taky mátly.Kolikrát jsem si znova přehrával děj v hlavě jak to stálo. :D A ono to je asi logické při nárazu na škáru se už tvoří z měkého olova hříbek to se ale pomalu utírá a ven muže projít jen klidně 7mm protože ta ohnutá ocel už větší díru neudělá.To,ale platilo dnes je to pokaždé jinak ID opravdu už není Tig.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Kettu81 »

Já mám vlastní skušenost s 308 W. A ty SPCE 11,7 prostželují i těžší kusy , s barvením nijak častej problém nebyl asi jak u kterékoli jiné střely . Protože mám zkušenost že ať černou prostřelim jakoukoliv střelou tak šance že se výstřel zacpe střevní kličkou nebo kouskem běle je docela velká. Jedinej neduh nejen této střely od SB je že olovo není spojené s pláštěm a plechy z pláště jsou někdy po celém praseti. Nicméně na testování nábojů od SB už nemám nervy a zkusím si něco nabít sám .LOVU ZDAR
Odpovědět