Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

Tak jsem ulovil včera v 21:30 další sele asi 35Kg,mířeno na lopatku(dle rady),ale bylo v plném trysku,takže střela zkončila jak tušíte-na měko :lol: :lol: Střela SPCE 11,2g,na nástřelu opět ani kapka a ani dál nic.Z výstřelu trčel proužek běle tak myslím,že ten to zacpal.Při vývrhu byla všechna barva ve vnitřnostech.Jinak dosled proběhl díky mému ohaři až překvapivě excelentně! :shock:
axon
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02.2.2010, 15:11

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od axon »

nechcem zakladať novú tému, pred asi pol rokom na fóre bol test streliva S-B vo viacerých kalibroch. Nemôžem to nikde nájsť, vie niekto hodiť link? Môže byť aj do sz. Ďakujem.
opel
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: sob 10.7.2010, 8:40

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od opel »

Tiež by som si to rad pozrel.
axon
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02.2.2010, 15:11

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od axon »

opel píše:Tiež by som si to rad pozrel.
Ak si dobre spomínam, bolo to v téme "lovecké střelectví", marí sa mi, že strelivo testoval aj Figi v .243 Win. Neviem, či bola téma vymazaná alebo čo, ale rád by som si to prečítal ešte raz.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od vesrad »

http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... v-lov.aspx

chlapi ten google není žádná věda, stačí napsat: testování střeliva Sb, a jste doma :)
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od VJM »

Několik let používám střelivo SaB v ráži 308 W 11,7 gr. Se střelivem jsem spokojen. Po inzerci v různých časopisech jsem vyzkoušel jejich nové střelivo exergy. Byl jsem mile překvapen jak soustřelem, tak i reakcí zvěře po zásahu. Z 30 ks vysoké, dančí, srnčí a černé pokud nebylo na fleku tak odcházelo max. do 10 m od nástřelu. :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

Takže další poznatek se střelivem SPCE 11.2g,7x57R.Dnes jsem se po dlouhé době dostavil na střelnici.Přidám fotky ze střelby z kulobroku ZH na 50m.Vzhledem k tomu,že rozdíl mezi 50 a 100m je v balistice pouhé 2mm tak tu stovku asi řešit nebudu.
K fotkám
1.první 2 výstřely
2.druhý výstřel
3.pak nastala redukce o 1/4 MOA do leva(samozrejmě jsem točil na opačnou stranu :x )
4.točím opačně
5.povedo se
6.ještě lepší
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od kopov.c »

To není špatný.... Taky jsem s tímhle střelivem neměl co se týče přesnosti narozdíl od ostatních(alespon to tvrdili a mě se vysmívali) nikdy problém.Co mě vadilo,tak byla devastace zvěřiny a někdy horší barvení.Pak jsem přešel na geko a když to zhrnu,tak pujdu asi spátky k spce :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

No právě řešil jsem to tu už dříve i s fotkama,ohledně ranivosti,stím a barvou mám problém,geco tu moc taky nechválí,ale budu mít možnost zkusit přebbíjené prý super střely tak je zkusím a uvidí se.Každopádně teď vím,že ta liška co pláchla byla kvůli rukám :D
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od kojot »

Solidní přesnost, je to asi taky ale o flintě a střelci, protože nastřílet takový soustřel přes spoušť (alespoň tu co jsem měl já) ZH ke kumšt.

Lovíte již někdo hojně se sřelou Nosler Partition? Chápu, že jsou v prodeji teprve slabého půl roku, ale nějaký výstup by už se tu mohl objevit. Do .30-06 o nich silně uvažuju, protože se blíží sezona lovu srnčího.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od motolada »

kojot píše:Solidní přesnost, je to asi taky ale o flintě a střelci, protože nastřílet takový soustřel přes spoušť (alespoň tu co jsem měl já) ZH ke kumšt.

Lovíte již někdo hojně se sřelou Nosler Partition? Chápu, že jsou v prodeji teprve slabého půl roku, ale nějaký výstup by už se tu mohl objevit. Do .30-06 o nich silně uvažuju, protože se blíží sezona lovu srnčího.
viewtopic.php?f=6&t=4486&hilit=nosler&start=15
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

Máte nějaké zkušenosti s HPC v ráži 7x64 na černou????
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

Zrovna sem si koupil 7x64SPCE byl je vyzkoušet a 2 ze 2 mi závěr nevitáhnul.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od Leon »

tak to máš stejný problém jako já s XRG ale zavolal jsem vedoucímu prodeje Bartoňovi a bez problému mi je vyměnil tak jsem zvědavej jak to bude doufám že už nebudu muset nikam volat :lol:
CZ 550 american 308win.
diesel3
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 23.7.2011, 10:08
Bydliště: Pňov-Předhradí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo Sellier - Bellot

Příspěvek od diesel3 »

A prosimtě ten Bartoň to je vedouci ve fabrice nebo obchodu ?? já jen komu zavolat.
Odpovědět