Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od Lotr »

Pojištění mám pocit si můžeš uzavřít na nějakou tu dobu určitou i tady u nás v ČR, s tím by neměl být problém. Co se doby lovu týče, tak u nás je to stanoveno datumově, tozn. u holuba hřivnáče od 01. 08. do 31. 10., který den v týdnu na něj vyrazíš není podstatné. Mimochodem proč se u Vás v úterý a v pátek nesmí? :shock:

Doby lovu viz: viewtopic.php?f=9&t=173
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od Stopař »

ne u nás není žádné omezení na určité dny v týdnu ani na počet ulovených kusů za den, týden, nebo měsíc. Stanovena je jen doba lovu a v jejím rozsahu můžeš lovit kterýkoliv den. Jinak díky 2 Lotr - už jsem se to chystal rozepsat stejně jako ty :wink:

K pojistce bych jen dodal. Úřady v ČR akceptují i pojistku uzavřenou v zahraničí, která však musí splňovat naše zákonné požadavky. Což v praxi ale většinou splňují, neboť zákonem požadovaná pojistná krytí např. v Německu nebo Rakousku jsou vyšší než ty u nás. Na druhou stranu ale musí být tato pojistka úředně přeložena... Takže administrativně je daleko jednodušší si pořídit pojistku u nás v ČR. Já osobně mám při pojišťování zahraničních lovců nejlepší zkušenost s ČPP a ČP (nic s nima nemám ani pro ně nepracuji, takže žádná reklama z mé strany...jen jsem tam vždy rychle a bez problému vyřízený)
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
MICHELE
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.2.2011, 11:36
Bydliště: San Vincenzo - Toscana - Italie /Desna v Jiz. horach

Re: Rada cizinci ohledne lovu holubu + legislativa

Příspěvek od MICHELE »

mockrat dekuji, to s tim pojistenim jsem taky myslela ze bude rychlejsi si vyridit v cr na dobu x
no a tady se proste v utery a patek je zavrenej lov a jeste k tomu za celou loveckou sezonu je stanovenej pocet dni a kyz je lovec vycerpa pred koncem ledna tak pak uz na lov nemuze.. ted presne nevim kolik je to dni, manzel tu neni :-)
Odpovědět