Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od Pettan »

Vzhledem k tomu, že v dnešní době většina z nás nakupuje prostřednictvím e-shopů velmi často, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s nákupem optiky (Zajímaly by mě zejména puškohledy Meopta, protože si jeden teď plánuji zakoupit, ale samozřejmě se můžete vyjádřit i k dalším značkám).
Jaký e-shop můžete doporučit a jaký rozhodně ne. Hlavním kritérii jsou (kvalita výrobků, cena, jednání prodejce a samozřejmě přístup k reklamacím výrobků.)

Vím, že, že je tady založeno tohle téma, ale tam jsem se moc o nákupu optiky nedozvěděl. viewtopic.php?f=9&t=558
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od RADEK »

Zkušenost nemám ale rozhodně bych si puškohled šel vybrat osobně do obchodu.Stejně většina těch e-shopu jsou klasické prodejny s loveckýma potřebama.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od zispo »

pokud jsi se rozhodl nakupovat z e shopu tak pár rad. přesvječit se o to tom jar s případnou reklamací.Dal pokud je obchod ze zahraničí tak si řádně přečíst kupní smlouvo a dobře jí přeložit. Dál se zeptat na poštovné a balné, někdy je vážně vysoké. A pokud je to zahraničí tak připočítat clo. ale toto vlákno už tu je.
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od pepava »

Podívejte se na moje příspěvky a hned Vám bude jasné, kde nakupovat a jak. Nejlépe osobní výběr a pokud možno z několika kusů. Já jsem vyléčen.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od Leon »

Nazdar já jsem kupoval NIKON monarch II 3,5-10x50 IL tady http://www.lovecke-potreby.eu/ byl tam nejlevnější měli akci a do Brna se mi nechtělo za dva dny byl na poště reklamaci jsem neřešil za dva roky má asi 400-500 ran prvních 200 jsem počítal pak jsem přestal a žádný problém jsem neřešil
CZ 550 american 308win.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od Pettan »

Děkuji za rady, plánuji si za prodejcem zajet samozřejmě osobně a v ČR. Budu nejspíš kupovat Meoptu 7x56 RD, našel jsem ji klasicky přes zboží na seznamu. Mají ji tam za necelých 14 tis. (viz odkaz níže). Rozhoduji se mezi prvními pěti prodejci s nejnižší cenou. Kdyby s nimi měl někdo zkušenost, tak prosím napište.

http://www.zbozi.cz/items?sId=ouiFpDaeC ... &maxPrice=
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od CBFranta »

Kupoval jsem puškohled Neostar 3-12x56 RD minulý týden u Meopty Hodonín. Po objednání se druhý den ozval prodejce, dohovořili jsme podmínky a následující den byl puškohled na dobírku (zdarma) doma. V zásilce všechny doklady, tak jak se sluší a patří. Už je na flintě, deset kontrolních výstřelů, vše funguje jak má. Ten tvůj mají skladem za 14000,-Kč.
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od Zakov »

Kupoval jsem přes e shop v poslední době 2x. 1x promys (meostar 7x56 RD) cena rozumná, jednání bez potíží(i když jsem četl i něco jiného u této fmy), puškohled naprosto bez závad. Druhý Zeiss victory varipoint 3-12x56 od fmy test centrum puskohledů. Opět bez potíží, docela nadstandartní přístup, puškohled bez potíží. Já bych se toho nebál, záruky fungují.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Nákup optiky prostřednictvím E-shopu

Příspěvek od Olaf »

V dnešní době se ceny prodejců u stejného zboží / v našem případu u jednoho puškohledu / mohou lišit až o čtyřmístnou cifru.Takže neřeším nákup u prodejce kterého mám nejblíže ale raději nakupuji po internetu. Ohmatání na místě v případě puškohledu mi je stejně na nic, případné závady se většinou objeví až při vlastním použití. Podle občanského zákoníku mate dnes záruku dvou let a zboží se dá reklamovat. Možná jsem měl doposud štěstí ale žádné reklamace jsem neuplatňoval a to jsem nakoupil i hodně lidmi zatracovanou Meoptu. Zkušenosti mám i s nákupem v zahraničí a všechny jsou pozitivní. Zhruba po dvou letech nakupování v zahraničí se mě teprve teď stalo, že nepřišla zaplacená hlídací kamera Bushnell cca. za 195 dolarů. Po reklamaci dodávky se mě američan omluvil a celou částku mi refunduje přes PayPal. V zahraničí je nutné si řádně pročíst statě o záruce. V případě puškohledů Leupold je ale garantována celoživotní záruka, stačí jen produkt pomocí PC zaregistrovat.
Odpovědět