Z myslivecké praxe

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Z myslivecké praxe

Příspěvek od Climber »

No taky bych to chtěl tak umět. Rukávy si většinou vyhrnu a občas musím i pokleknout (vzhledem k mému dvojitému výhřezu plotýnek je vyvrhování vestoje v hlubokém předklonu utopie). Stejně jako někteří kolegové zde si myslím, že nejdůležitější je, aby nebyl kus po vyvržení celý zaprasený např. od prořízlého trávníku nebo kolem zámku celý rozřezaný jak se "zámek hledal, ale nalézti nemohl a postupovalo se metodou pokusu a omylu." Posledního daňka jsem dělal asi 30 minut (zahrnovalo to odtažení k lesu, vyvržení, dojití pro auto cca 300 m a naložení), z hlediska rychlosti mi to stačí. Jinak si myslím, že je určitě řada myslivců, pro které je vyvržení, stažení a rozporcování (eventuelně vykoštění vybraných partií) docela problém.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Z myslivecké praxe

Příspěvek od Petr1970 »

konečně vidím jak se to má dělat... moc děkuji za video...

ač amatér - beru že ty tradice -manžety... je něco(nebo by mělobejt?) prostě vysoká škola.. byla to zkouška profesionálních myslivců, ostatní cechy taky měly-mají svoje zkoušky a rituály.. děda byl tesař a co říkala babička tak když dělal mistrovskou zkoušku tak taky musel něco předvést... i když už byly motorové pily....

je to ukázka mistrovství, umu a respektu ke zvěři... zamazat se jak prase můžu jako amatér co to dělá jednou za rok... kdo se tím živí tak za prvé získá praxi a za druhé pochybuju že by chtěl pokaždý vypadat jako....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Z myslivecké praxe

Příspěvek od Zdenek41 »

Srnčí vyvrhuji tak jak jsem,ale u černé se přiznám,že zaprasenej jsem než ho donesu do vitary a vyvrhuji již mnoho let doma na rozporce.Zásadně již 10let používám párák a na zámek pilku u srnčího ne.Ta jamka s chrupavkou do 5 let jde dobrým nožem rozlomit.V zimě je to pohoda,ale v létě mě štvou masařky a hlavně vosy.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Z myslivecké praxe

Příspěvek od figi »

Toto téma začalo tady

viewtopic.php?f=17&t=6125

To jen pro ty, co marně hledají to video ... :D

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět