Kalištění dančí zvěře???

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Kalištění dančí zvěře???

Příspěvek od Tomfi »

Ahoj v?ici :-)
Včera jsme s Aldou po icq na?ukli takové zajímavé téma.
U nás dančí vyloženě vyhledává někdy kali?tě a jedno takové je neustále rozbité. V učebnicích myslivosti se občas dokonce objeví, že dančí se nekali?tí.Docela mě překvapilo, že u nich dančí se dančí zvěř skoro nekali?tí, že je to vzácnost.
Byl jsem dneska ráno venku a nafotil dančí království i s rozbitým kali?těm. přidávám fotky.
http://album.volny.cz/myslivec/browse.p ... wse_page=0

Jsem zvědavý na Va?e poznatky a dodatky :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

abych se pridal i ja: u nas se danci nekalisti vubec. mas pravdu, ze i nektere knihy uvadeji, ze se danci nikdy nekalisti - a to je i moje zkusenost :wink: doposud jsem o tom nikdy neslysel ani nevidel.
ale jak jsem koukal na tvoje fotky, tomfi, je tezke podle toho usuzovat, ze jde o danci - ty oderkove stromy (i kdyz nemam na fotkach srovnani) se mi zdaji spise od cerne - podle velikost (danci by dosahlo vyse)
nejlepsi by bylo, kdyby jsi je v kalisti vybliskl, nebo alespon jak jsou "vykoupani" z kaliste :wink: resp. podivej se na ty stromy, co na nich zustalo - jestli tam jsou osiny od cuniku nebo jestli tam zustalo neco po dancim...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

U nás se také vůbec dančí nekali?tí, i když ke kali?tím chodí a stopy od dančího jsou kolem kali?? pořád. Ale ještě jsem nikdy neviděl stopy po tom, že by dančí kali?tě Použilo.
Ty otěrkové stromy jsou jednoznačně od černé.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Konečně pár odpovědí. I když to nevypadá, výška těch otěrků je na černou velmi vysoko a ?tětiny jsou na stromě neznatelné, to mě vede k myšlence, že je to od daňku
Samozřejmě, že kali?tě občas nějaký čuník nav?tíví, ale vyloženě je to po?lapené od daňků.
Jednou jsem tam daňka koncem října viděl v kalu?i o deset metrů dále le?et.

vyloženě to místo dančí vyhledává, Možná se přímo nevyvaluje, ale zcela tu vodu vyhledává.
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Jsem sice na tomto webu, ale i v oboru nováček (v oboře s dančí zvěří sloužím jen 8 let), ale rád bych také něco napsal.
naše obora je ve členitém terénu, mnohdy na skále. Porůznu je v ní několik rybníčků. Za těch pár let jsem několikrát pozoroval daňky, jak pijí, přechází přes mokřady na březích. Ale ani jednou jsem je neviděl koupat se ani jsem Nenašel stopy po ulehnutí do bláta. I dolíky si umis?ují na su??í vyvýžená místa. Ale to samozřejmě nemusí nic znamenat, jinde se mohou chovat jinak.
K těm otěrkovým stromům - taky bych se přikláněl k tomu, že jsou od černé.
Odpovědět