Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od běžkař »

Aha, to jsem ani netušil. Každopádně některé historky Mildy byly pro mě v některých případech poutavé. Avšak se vzdělaností v oblasti zbraní a střeliva to je pravděpodobně tak, jak již zde na fóru nastínil Figi a další, kteří této problematice (dle mého názoru) rozumí velmi dobře.......... Sám zodpovědně ale nemůžu říci, jestli jde o tytéž osoby. Závěr je takový, že do prodejny již nepůjdu. Zážitky a příběhy o Africe si rád přečtu.........
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kasari »

Jde opravdu o tytéž osoby. A navíc se obávám, že to vyprávění o Africe bude ve skutečnosti stejná pravda...
Ulkomaalainen...
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Myslivec Milda »

To : KASARI - PROČ se obáváš ? Zkus být konkrétní. Potřebuješ přesvědčit ? Třeba letenkou, palubním lístkem, fotkami na stránkách Lodge nebo fakturami za přepravu nebo si moje trofeje chceš prohlídnout u preparátora, bo už mi dorazily.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Myslivec Milda »

Obvykle internet neberu nijak vážně, ale když narazím na lhaní vůči své osobě, ohradím se. A to vůči mladíkovi s přezdívkou : pavelstrycek. Viz předchozí příspěvek tohoto chlapce. Cituji a reaguji :


Taky se s vámi podělím o pár úsměvných vět, které jsem zažil v minulém týdnu v prodejně Factory arms Olomouc, kterou provozuje pan Sentivani a asi jeho syn. Již dříve se stalo, že si tam kamarád objednal puškohled Swarovski Z6i, na který měl čekat 3 dny a nakonec čekal 3 týdny. Pak k nim dal flintu na nastřelení a dali mu tam úplně jinou montáž, než která byla domluvena (samozřejmě dražší).


Tak tohle se mi nezdá být pravda. Skladem máme stále celý sortiment všech běžných modelů Swarovski Z6i , jako „A“ dealer, jeden ze čtyřech pro ČR, to musím mít, anóbrž je to podmínka výroce. Takže lžeš a pomlouváš. Výjimka může být, pokud zákazník chce ne-běžný model který není momentálně v Absamu skladem, nebo když je celozávodní dovolená. Pak musí počkat. Momentálně je tahle situace třeba u modelů Companion a EL Range. Jinak je dodací lhůta 3. pracovní dny, pro celou Evropu. Co se montáže týká. Produkujeme a prodáváme mnoho typů montáží. Pokud si zákazník domluví konkrétní, pak ji samozřejmě dostane, pokud změní požadavek dostane co změnil a chce ponovu. Násuvka je za jinačí peníz než švenk a Blaser/ Recknagel/ EAW ještě dražší. Je samozřejmě lež, že bychom si dovolili sami od sebe změnit objednávku bez souhlasu zákazníka, vždyť by si to ani nevzal ! …………………………………………………………………………..



....... Nicméně už tehdy jsem po pár zkušenostech měl svůj názor, ale minulý týden jsem si řekl, že jim dám ještě jednu šanci a půjdu se poptat jestli nemají náboje Lapua mega v 308W. Tak se ptám, jestli tyto náboje nemají a prodavač (myslím syn Sentivaniho) mi sděluje, že neboje nemají a hned se ptá proč chci zrovna tyto náboje. Tak jsem mu řekl, že po dobrých referencích bych je rád vyzkoušel, protože RWS evo, které mi minule doporučil mě nepřesvědčilo především z důvodu velmi slabého (takřka žádného) barvení………………………………………………………………………………………………………….



Je zvláštní, že 99% zákazníků si náboje RWS-EVO velice chválí a nemají problémy s precizí, ranivostí ani s barvením po zásahu. ( tedy pokud nemají gramlavé ruce a oko z kašparovy krávy). Osobně na tuto munici – RWS- EVO nedám dopustit. V mém Blaseru R8, kal. 8 x 68 S , stejně tak v kal. .300 Winch.Magnum u R-93 nebo u 7 x 64 odvádí 100% práci. Ať už v Česku, Slovensku, Polsku nebo v Africe. Munici Lapua – Mega standartně neděláme, ale Když zákazník závazně poručí a hlavně zaplatí, pak s tím nemám problém. ……………………………………………………………………………………………….


Na o teď to začalo. Začal mi říkat, že to nábojem není, že je to ráží, která není moc dobrá. Tak jsem na něj vykulil oči a ptám se proč? Říká: no, je to nejpomalejší "sedmičková" ráže, tak proto to špatně barví. Tak jsem na něj vykulil oči ještě víc a říká, že se ní čemu divit, že 308W neletí na ústí ani 800 m/s. To už jsem se mu začal smát,………………..


………………………………………………………………………………. Zase lžeš , máš to v povaze ? Bylo ti řečeno, že se může stát, že některá konkrétní kulovnice nemusí dobře snášet některý typ střeliva. To, že náboj RWS se střelou EVO, konkrétně . 308W je jeden z pomalejších ( 775 m/s na ústí ) je taky fakt. Stejně jako to, že kal. 308 W je sice víceméně univerzální pro Česko , ale jinak žádná sláva to není. Jsou lepší ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


čehož si všiml jeho tatík, který se vynořil z vedlejší místnosti (asi to celé poslouchal). Každopádně přišel a zeptal se mě co mám za zbraň-- (věděl jsem, že jediná zbraň, kterou uznává je Blaser),--- tak jsem mu rovnou řekl, že Blaser ne (jen CZ550), ale i kdybych měl Blaser, tak by byl výsledek při stejném zásahu a identickém typu náboje stejný. Řekl mi, že se hluboce mýlím, že s Blaserem by to barvení bylo o moc lepší



……………………………………………………………………………………………………………………… Zase lžeš a ještě si bezdůvodně fandíš. Takže to uvedeme na pravou míru. Já fakt nemám důvod při svoji práci zabývat se úplně každou irelevantní debatou se zákazníky. Stejně tak se pohybuju po svém činžáku jak uznám za vhodné a potřebné. Říká se tomu právo majitele. Hele „JAK“ - „ VÍŠ“ že jedinou zbraň kterou uznávám je Blaser ??? Nějaká utkvělá představa nebo duševní projekce ? Vysvětlíš ?? Mně osobně se zbraně líbí a soukromě , kromě několika Blaserů mám i dva Browningy, Merlel, Sauer S-202 a nejnověji Mauser M 03. Kromě toho několik brokovnic. Mám rád dokonalé, krásné a precizní věci. Pistole a revolvery do toho nepočítám. Když mně něco zaujme, tak si to pořídím a vyzkouším, abych si udělal vlastní názor . Člověk by se neměl vyjadřovat k věcem které si sám nevyzkouší, i pak je tento názor do jisté míry subjektivní. Co jsem řekl a za čím si stojím je fakt, že CZ-550, v provedení - .308 W se zásobníkem je problematická kulovnice. Co kus, to originál. Srovnám-li vyrovnanost kvality a provedení u Blaseru R-8 a CZ-550 , je to stejné jako když bych srovnával Toyotu LC s Lada Niva. Blaser když vybalím z krabice tak vím, že je všechno OK a bez problémů s ním nastřílím rozptyl na 300.m do pivního tácku, což se o každé CZ-550 rozhodně říct nedá. Ještě víc to platí o chodu mechanizmu , zpracování zbraně a celkové kvalitě výrobku. Kdo neměl v ruce a nevyzkoušel, ten nepochopí. Blaserů se taky prodá víc než kulovnic CZ-550 ( mimochodem už končí svoji éru, za rok na jaře jí nahradí CZ-557. ) Neznám NIKOHO, kdo by vyměnil Blasera za CZ-550 a litoval toho. A že se jich prodaly desítky. Ale k věci. Řekl jsem : Ne každá hlaveň se chová se stejnou municí stejně, z toho plyne, že zásah do stejného kusu stejnou střelou z různých kulovnic nemusí být nutně stejný! O žádném barvení jsem se nebavil, to je tvoje bujná fantazie . Na druhou stranu je fakt, že když zasáhnu ze svojí R-8, kal. 8 x 68 S, cokoliv v Česku , tak u srnčího je to jako bych vychrstnul kýbl s barvou a poslední daněk a jelen zůstali v ohni. Barvy jak na zabíjačce. Proč tohleto se stejnou střelou - RWS EVO, u tebe s kal. .308 W, z CZ-550 údajně není ti ochotně vysvětlí místní znalci.



…………………………………………………………………………………………………………………………………….Začal jsem se mu taky smát a zeptal se ho, proč by to barvení mělo být výraznější. Řekl, že to je právě ten rozdíl mezi Blaserem a ostatníma flintama. Už jsem neměl sílu ani chuť se s nimi bavit, navíc přišel jiný zákazník, kterému se začali intenzivně věnovat. Řekl jsem jim, ať se mají fajn a s úsměvem jsem odešel. Samozřejmě už se tam nikdy neukážu



................................................................................Bože hochu, ty zřejmě máš hádám nějakou frustraci. Samozřejmě , že zase lžeš a podsouváš mi něco, co bych nikdy z pusy nevypustil, páč by to byla blbost. Otázku intenzity barvení jsem už zmínil výše. Ne každá hlaveň si rozumí se stejnou střelou. ( Třeba Blaser R-93, kal. 300 Winch.magnum = Můj, konkrétní, si nerozumí se střelou RWS – UNI Classic, rozhazuje jako vystřílené ZH čko. Vyměním střelivo , třeba za EVO nebo TOG nebo Sierra HPBT a chodí to jednou dírou ) . Proč zvěř po zásahu střelou RWS-EVO mně a desítkám dalších barví bezvadně , nikdy si na to nikdo nestěžoval a zrovna tobě nebarví a nezabíjí , tak jak tvrdíš, je otázka kde a v kom je ta chyba. Co když bude i ta Lapua mega stejná nebo horší ? Já si z našeho krátkého rozhovoru pamatuji akorát toto = RWS –EVO je pro tebe drahé střelivo a na internetu jsi se dočetl, že Lapua Mega je geniální a levná munice. Normální člověk by napřed vyzkoušel, porovnal a pak dělal závěry. Ovšem NIKDY na základě ceny ! Na co nemám , to nedělám. Co dodat ? za dlouhé roky praxe se projeví přísloví: Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem. Jistěže nemám radost z nepravdivé a negativní reklamy, jistě že mě mrzí, že lžeš, ale nic s tím nenadělám. Možná bude fakt lepší přijít o jednoho zákazníka , který není spokojený, než vyvracet jeho projekce a pomluvy. Takoví lidé bývají velmi vytrvalí . Vót takaja selavi, že . Lidé jsou různí a když se nechají ovlivnit internetem, je to důvod k zamyšlení co s tím. Mně taky zde zarazilo chválení puškohledů MEOPTA modely ZD, včetně bědování jak se nedají sehnat. Jak k tomu pisatelé došli fakt nevím, když já je mám běžně ve vitrině za pár šupů ? A nikdo je nechce, když je prakticky porovná se Swarovski Z 6i. Tedy klienti kteří nemají hluboko do kapsy, nebo ti co si přiznají, že ten kvalitativní rozdíl tam fakt je. Nicméně pořád platí. Zákazník si poručí, a dostane to, co zaplatí. Ne každý si může dovolit špičkovou kvalitu, ale pod jistou úroveň zboží se mi klesnout nechce. Z pragmatických důvodů, nemám rád zbytečné problémy a reklamace.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kojot »

Po přečtení tohot příspěvku MM je mi hnedle jasné, proč mi nikdo z FAO ani po třetí neodpověděl na emailovou poptávku na "jejich" Schwenk montáž. Pokud tam u nich nechci nechat sto litrů za jedno odpoledne, abych řádně přispěl na získávání nových poznatků o lovech na černém kontinentu, nejsem tudíž pro pány zákazníkem, nýbrž obyčejným nýmandem, kterého nezajímá mediální masáž o R8.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od běžkař »

Hned uvedu na pravou míru pár věcí. S příspěvku mi není úplně jasné, zda se jedná o staršího pána nebo mladíka. Budu považovat, že příspěvek napsal ten mladší z obsluhy prodejny. Pokud je tomu naopak, tak se omlouvám za tykání, které je tak běžné na fórech. Nevím proč mě nazýváš chlapcem. Jsem sice ještě dost mladý, ale za pár týdnů mi bude 28 let, takže doba kdy jsem byl chlapec je myslím pryč. Je však pravda, že někteří lidé vypadají ve 30 letech na čtyřicet a jiní ve stejném věku na 20 let. Je to však otázka predispozic a hlavně životního stylu a částečně taky životního způsobu konkrétní společnosti. To jen tak na okraj.
Dále budu pokračovat, tak jak jsi reagoval na mé podněty:
1)Na tu situaci s puškohledem si na rozdíl od tebe pamatuji velmi dobře, protože si ho kupoval kamarád. Takže to uvedu trochu detailněji, aby bylo zřejmé kdo tady lže a kdo mluví pravdu. Chtěl Z6i (osnova 4A-300-I) a násuvnou jednodílnou montáž. Skladem byl jen se šínou, takže se muselo čekat, s tím, že až bude puškohled na prodejně, tak zavoláte a doveze se flinta na nastřelení (mělo to být do těch 3 dnů). Po cca 5 dnech se nikdo neozval, tak jsme volali, říkali jste, že by měl být na krámě každým dnem. Uběhlo dalších pár dnů a kamarád mě poprosil, ať se stavím na prodejnu a zeptám se, co se děje (tehdy jsem tam studoval, takže nebyl problém). Výsledek stejný. Po cca 14 dnech puškohled dorazil. Dovezla se flinta na nastřelení. Po nastřelení jsem s kámošem dorazil na prodejnu a na kulovnici byla otočná montáž. Samozřejmě to nakonec vzal, protože nechtěl čekat další dny........ To je realita............

2)Hned když jsem přišel, tak jsem se ptal na Lapuu. Dověděl jsem se, že není. Zeptal ses: "proč chceš něco jiného"? A jsem řekl, že ranivý účinek byl dobrý, ale barvení velmi špatné. To je úplně vše. A jestli si myslíš, že kecám, tak si projdi fórum a zjistíš, že jsem nikdy neřekl, že ranivý účinek je špatný. Navíc je střela velmi šetrná (v mé ráži). Jediný problém je opravdu slabé barvení v mé 308W. Kamarád v 30-06 je velmi spokojený. Na druhou stranu dvakrát neprostřelil (srnec a myslím sele). Jo a ještě k těm gramlavým rukám. Samozřejmě že nemůžu dosahovat tvých kvalit, protože nemám flintu nikdy nechybilku jako ty a nemůžu o sobě říct, že jako střelec jsem velmi dobrý jako ty. Jinak myslím, že jsem naprosto průměrný střelec, který střílí do 100 m. A protože nestřílím na dlouho, tak s umístěním zásahu pokud flinta jde kam má zatím nemám problém. Samozřejmě už jsem taky chybil......

3) Mildo, ty si můžeš myslet, že je mi vlastní lhát. Jsem přesvědčen, že tím bych se měl ohánět já. Ale já to nemám zapotřebí. Mildo už kdysi jsi říkal na krámě, že 308W je nic moc, že 7x64 je jiná káva. To, že 308W je univerzální já vím a ty možná taky, ale mně jsi to neříkal. Mildo, děláš si opravdu legraci, že jsi mi neříkal, že 308W je nejpomalejší "sedmičková" ráže? A taky jsi mi opravdu neříkal, že 308W nelítá ani 800m/s a proto to špatně barví? Jé možné, že zrovna v tomto konkrétním případě jsme se úplně nepochopili, protože ty jsi možná myslel, že u RWS to nelíta 800 m/s (což je pravda) a já pochopil, že to bereš obecně, že 308W v jakékoliv laboraci nelítá 800 m/s. Já se však nedomnívám, že těch pár m/s rozhoduje o tom, zda to barví nebo ne...... Možná se ale pletu.....

4) Mildo je těžké se v tvém příspěvku zorientovat, protože se vyjadřuješ jménem vás obou, kteří jste na prodejně. Z mého příspěvku bylo jasně patrné, že hlavní patriot Blaseru je ten starší pán z vás dvou a na tuto osobu to taky bylo směřováno (aby bylo v tomto jasno). Když jsem byl s kamarádem ve vaši prodejně a uvažoval ještě o zbrani, tak mu starší z vás dal do ruky hned Blasera. Já jsem tehdy říkal a co třeba S 202 nebo M03. No a hned nám bylo řečeno, že Blaser je úplně někde jinde. Tak jsem řekl nějaká negativa, která jsem se dočetl na foru (beru to jako zdroj a zkušenosti mnoha lidí, ne jen subjektivní vyjádře prodavače), načež starší z pánů mávl rukou a řekl něco ve smyslu "no internet". Stejně tak to vypadalo s tou Lapuou. Řekl jsem, že jsou na ni poměrně slušné reference na internetu a dopadlo to úplně stejně.
Je výborné, že si stojíš zatím, že CZ550 je problematická kulovnice. Sice jsem ji v tvém arsenálu zbraní nezaznamenal, ale určitě máš stovky vlastních zkušeností s touto zbraní. Mildo uvědom si jednu věc. Kolik lítá po lese Blaserů a kolik CZ550. Ten nepoměr je obrovský. Proto je velmi pravděpodobné, že počet reklamací u CZ 550 bude vyšší. Nechci zpochybňovat kvalitu Blaseru, to ani náhodou, jen je potřeba se zamyslet i nad jinými faktory. To že CZ550 nahradí nový model je přirozený vývoj, stejně tak jako R 93 nahradil model R8. Pročpak ho asi nahradil? Ale ty si prostě dokola jedeš to svoje....

5) Ty víš, že nelžu, protože když starší z vás dvou řekl, že v náboji problém být nemusí, ale ve zbrani ano a já jsem řekl, že to je blobost, tak mladší řekl staršímu, že to opravdu blbost je, načež starší řekl, že myslel problematiku stoupání a druhu drážek v hlavni........
Ještě jednou ti zopakuji. EVO bych neměnil, kdyby v mé ráží dostatečně barvilo. O genialitě Lapui jsem neřekl ani slovo a o ceně už vůbec ne. Jen jsem řekl, že jsou na ni dobré reference, což byla má odpověď na to, proč to chci vyzkoušet. Toť vše. Jinak cenu tady vůbec nezmiňuj. Jsem ten poslední, který by dal na cenu střeliva. Když jsem šel k vám tenkrát pro ty náboje, tak jsem chtěl Normu vulcan (pro tebe možná taky laciný šmejd), ty jsi řekl ať zkusím EVO. Já ho vzal a tím to skončilo. Jinak samozřejmě, když budou dva druhy nábojů vykazovat stejný nebo velmi podobný výsledek, tak si Mildo určitě koupím ten levnější.

Jo a Mildo neboj, možná, že tě překvapím tím, že nebudu vůbec vytrvalý v tom, abych shazoval váš obchod a služby. Možná krátce zareaguji na tvou reakci, ale tím to končí. Je tady takové vlákno, tak jsem se podělil s ostatními o praktickou zkušenost, stejně tak, jak se dělí ostatní lidé v jiných vláknech. Já napsal svou zkušenost a tím to končí. Podívej, každý jsme jiný, pro mě to byla opakovaně negativní zkušenost, z čehož plyne, že už do prodejny nepůjdu.
Ty jsi mě nazval několikrát lhářem. Z tvých úst se mě to vůbec nedotklo, protože dobře vím, kde ta pravda je. Ani nikde nebudu chodit a říkat tam nechoďte, však on si našinec udělá obrázek sám. Naprosto upřímně a otevřeně Mildo říkám: "nikdo se neřiďte tím, co tady píšu, protože třeba právě vás způsob komunikace a znalostí zaujme a budete se rádi vracet". Protože jistá je jedna věc, každý jsme jiný!!!!!!!!!!!!!!
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Žanek »

Myslivec Milda píše:. Mně taky zde zarazilo chválení puškohledů MEOPTA modely ZD, včetně bědování jak se nedají sehnat. Jak k tomu pisatelé došli fakt nevím, když já je mám běžně ve vitrině za pár šupů ?
Prosím pošli mi nabídku - určitě se domluvíme ...
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
pytlák 308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01.12.2010, 15:39

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od pytlák 308W »

Dotaz:
Nemáte někdo zkušenosti s firmou Bestpatron ?
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Jiskra »

Majitele znám i osobně,je to sportovní střelec a slušnej člověk (co jsem měl tu čest).Občas u něj něco koupím.Ale je strašně ukecanej :D a občas přehnaně vychvaluje zboží,které prodává.Někdy to trvá trošku dýl,než zboží dodá.Ale jinak dobrý a pokud jsi se rozhodl u něj něco koupit,tak to klidně kup.Určitě nikoho neojebává.Spíš je skálopevně přesvědčen,že jeho zboží je to nejlepší na světě,což samozřejmě není. :D Viz RPA-nejlepší a nejpřesnější bla bla bla. :D
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od vesrad »

Bral jsem od nich puškohled. Dorazil rychle a v pořádku, jen k němu zapomněli dát fakturu. Na emailový dotaz slíbíli že ji pošlou, ale nic nedorazilo. Takže se na to buď vykašlali nebo to zmizelo České Poště, čemuž bych se po zkušenosti s poštou vůbec nedivil.
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Uživatelský avatar
chitus 123
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 25.1.2010, 23:33
Bydliště: Jižní morava

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od chitus 123 »

Znáte někdo Karla Krejčího z Přerova? Kšeftuje s optikou ze stejného města.Můžete odpovědět i do SZ.
Nikdo není tak bohatý,aby si mohl koupit svoji minulost.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od včelák »

Je tomu už asi rok a pul co jsem u Řeháku v Třebové koupil dvě krabky 30-06 SPRING. SPCE .Jaké bylo dnes moje překvapení když jsem mezi náboji S§B našel dva náboje které mají na dně vyraženo HORNADY.Že by se ve Vlašimi ve výrobě povalovaly Hornády a nebo jak si to mám vysvětlit.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Toma »

Asi to tam dávají od nějakého přebíječe,já sem kupoval 8x57 JS v dnes zrušeném obchodě,a nábojnice byly po otevření krabičky poškrábané,rozhodně ne nové.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od xHonza »

Vlašim dělala pro hornadyho nábojnice, tipuju že se jim to tam ve fabrice nějak "zatoulalo".
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od roman300 »

Jo je to tak S&B dělalo, nebo dělá nábojnice pro Hornady, stejně jako pro Winchester pistolové střelivo - většinu co Winchester prodává.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Odpovědět