Jaký hubertus?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Řešil bych to ušitím na míru ;)
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od mrazík »

Tak tady jsou ty slíbené fotky. Je to s telefonu, proto ta kvalita. Jinak je to hubertusovina silná 3 mm.
http://mmrazik.rajce.idnes.cz/hubertus
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

:shock: Jakto že ho máš z otavanu?? Já sem tam volal a pán co má nastarost odbyt mi řek že už hubertusy nedělaj a dělat nebudou. To máš delší dobu nebo novej??
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od mrazík »

Minulý rok jsem si ho od nich objednával . Rovnou jsem objednal 2 + pro kolegu 2. Paní co to tenkrát brala, mi řekla, že mají velký problém sehnat kvalitní hubertusovinu, takže to bude chvilku trvat. No a trvalo to 4 měsíce.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

No já tam volal před 14 dny a řekli mi že je nedělaj vůbec že měli problém s látkou tak že už je nedělaj :(
tomikus
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: sob 31.3.2007, 14:26

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od tomikus »

Zdravim, tak tady tak čtu diskusi o hubertusech, poněvadž taky uvažuju o koupi. Co jsem brouzdal po internetu a koukal v obchodech tak toho moc neni, hlavně neni hubertus jako hubertus. Třeba Banner přestal hubertusy vyrábět, ještě maji na skladě nějaký zbytky malých nebo extrémně velkých velikostí - kvalitu nevím, něměl jsem ho v ruce. Afars dělá z uměliny při dešti nebo vlhku nasákne jak houba a promokne - jinak zpracování neni tak špatný a je lehký když je suchý, docela dlouhý. Jeden chlápek od "fochu" mi říkal že klasický lesácký hubertusy jak tady o nich taky byla řeč se dřív vyráběly v Humpolci a naše republika v tom byla hodně dobrá. Do pravé hubertusoviny se prý přidávala velbloudí srst - kabát potom nasákl vodu jen na povrchu a dovnitř už jí nepustil a nepromokl. Pak jak už to u nás bývá tunelace a fabrika šla do kopru i s výrobou dobrých hubertusů. V současný době není nikde ta původní pravá hubertusovina, všechno je nějakým způsobem více či méně s příměsí umělých vláken, což se prý nevyrovná původním vlastnostem. Ne že by byly umělý vlákna špatný, dnes je spoustu dobrých bund a kabátů ať už s membránou nebo bez, ale náhražka hubertusoviny se prý nějak nedaří, frčí duté vlákno, umělé rouno, fleece, membrány, teflon atd. Kvalitní hubertusy teď prý dělají Rakušáci a hlavně Švýcaři. Zatim jsem nezjišťoval cenu, ale dovedu si představit. Tolik jen co jsem zjistil o hubertusech já. Jinak koukal jsem tady na stránky té paní co šije hubetusy a až budu mít cestu kolem tak ji asi navštívim, je to třeba vidět jak to vypadá, ale ceny má si myslim dobrý.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Kdo má blíž do Rakouska nebo Bavorska, doporučuji navštívit tamnější trhy nebo burzy. Kvalitní dlouhý kabát z lodenu se dá koupit kolem 500K. Jen se nesmí do normálních obchodů. Např. v Linzi pořádají takové trhy v neděli. Loden je poměrně lehký a nenasákne hned vodou.
WEIDMANNS HEIL !
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Lodenový se používaj běžně i tady ;)
clandestino
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 13.5.2009, 13:40

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od clandestino »

Máte někdo nějaké zkušenosti s tímhle - http://www.petex-jihlava.cz/myslivecke- ... ertus.html ?
Mirdos
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:27

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mirdos »

Před pár dny jsem obdržel od paní Ganzvolové ušité, kalhoty a košili z dyftýnu a také hubertus. Vyzkoušeno v terénu a mohu říci, že naprostá spokojenost. Míry k ušití jsem zaslal emailem (dle jejího požadavku), hotové výrobky zaslala formou dobírky. Jednání s paní opravdu příjemné.Pravda je, že dodací lhůta skoro měsíc.Na takové zboží ale rád počkám.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Zbrojovák »

Hoď sem kontakt na tu paní a nejlépe i foto těch věcí. Myslím, že mnohé by to zajímalo a případně těch služeb využijí, mě nevyjímaje.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Mr. Fox »

Vojta píše:Ahoj, tady posílám odkaz na webové stránky paní Ganzvohlové. Najdeš tam ukázku oblečení, které šije i veškeré kontakty - prostě vše co potřebuješ. Jak říkám, jsem s její prací více než spokojený! Tak jsem snad alespoň trošku pomohl....

Odkaz: http://www.lovecke-odevy.com/
Už tu byl ;)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Zbrojovák »

Aha, přehlédl jsem.
Ten tříčtvrťák vypadá slibně, stejně jako ty dyftýnové kalhoty. Mám je taky v oblibě, nosím je od jara do podzimu. V zimě nosím zateplené Runnarkorp z materiálu advantex (téměř nepromokavé), ušité velmi dobře, jediná nevýhoda je že při chůzi mírně o sebe šustí, což ale přehluší jiné zvuky chůze.

Napadla mě ve spojení s touto šikovnou paní švadlenkou taková věc, řekněme námět k zamyšlení.
V práci jsem teď nafasoval nový obyčejný zelený vaťák (vrch100%bavlna), je lehounký a velice teplý. Při ceně 400kč řekl bych super.
Napadlo mě koupit ještě jeden, zaslat paní k obšití hubertusovinou - čili vaťák tak jak je použít jako zateplení a podšívku zároveň. Střih normál kratší hubertus pod zadek. Kapuce z vaťáku by se dala použít na zateplení límce, anebo kapuci použít na zateplení kapes a límec v luxusnější verzi obšít kožešinou - třeba tmavým beranem.
Možná to je blbost ale myslím, že by to byla velice teplá, lehká a líbivá věc, ve spojení s impregnací i skoro nepromokavá (ono když na to příjde mezi vaťák a hubertusovinu by se dala na ramenou a vrchu zad našít ještě jedna tenká vrstva nepromokavé látky).
Teď je otázka na kolik by to celé přišlo, ale myslím že, podle ceníku, na míň než nový tenký nicmoc hubertus třeba od afarsu.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od tibi1 »

Zbrojovak nad tym istym riesenim som rozmyslal pretoze mi dosluzila moja najoblubenejsia bunda ...je predrata na loktoch a sem tam dodtrhana od trnu v cerničnakoch a hustinach ale neviem jak to vlastne obsit...alebo nejak nalepit latku ?
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jaký hubertus?

Příspěvek od Toma »

To je nápad!Jestli to bude proveditelné ,tak ten zájem bude určitě veliký.Dobrý by byl možná kabát 85 .
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět