Lov na velké vzdálenosti

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od savazka »

Mno ohledně střelby na jakoukoli vzdálenost...Třeba tady na Vysočině je zem samý šutr. Dvě ze tří střel vždycky chytí nějaký kamínek a odrazí se. Tak to prostě je, není vůči tomu žádná obrana. Zakážeme kvůli tomu všem mysliveckým sdružením střelbu kulovými zbraněmi? Co vím, nikdy jsem neslyšel o zranění způsobeném odraženou střelou (tedy mimo společné akce). Např. Že střela prostřelí srnce, stočí se v těle, popř. odrazí se ještě o zem a v lesíku opodál zasáhne houbaře. Takový případ neznám...
Střílet do protisvahu je sice dobré jištění, jenže střela si zahne kamkoli. Klidně o 90 stupňů do strany, takže stejně může ohrozit někoho doslova "za rohem". Není proti tomu žádná pomoc. Nelze rozdělovat střelbu na bezpečnou/nebezpečenou nýbrž pouze na více/méně riskantní...Můžete pouze v rámci možností minimalizovat rizika a při výstřelu doufat, že zrovna vy nebudete ten nešťastník u kterého se projeví pravděpodobnost 1: 1 000 000 000, že zrovna vaše odražená střela nakonec doletí kam nemá...
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
mybofi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 09.7.2010, 19:53

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od mybofi »

deleted by Alda
7,62x39
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od běžkař »

V prvé řadě je to lovecké a ne myslivecké fórum. Samozřejmě paralela tam je, ale abychom byli přesní.
Já na tomto fóru nikoho neznám. Takže můj příspěvek je naprosto nestranný. Na Figiho i na Vhoola nahlížím jako na místní persony, kteří bezpochyby obrovsky napomáhají k odborné úrovni tohoto fóra. Co je mezi nimi, je mezi nimi a nám všem je po tom naprostý prd. Proto vyslovovat nějaké dedukce o závisti apod., není na místě.
upraveno by Alda
vhool

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od vhool »

upraveno by Alda
to all: pripadu kdy odrazena strela provedla nejakou neplechu je plno a nejsou vzacnosti ani smrtelne pripady.proto tvrdim a tvrdit budu ze nikdo nemuze zodpovedne rici ze strili se 100% jistotou co se bezpecnosti tyka a znovu opakuju ze je na kazdem z nas jak moc je zodpovedny a jak moc si tato rizika uvedomuje... ono se to totiz hodne spatne pak vysvetluje kdyz zranite nebo zabijete jineho cloveka ale to uz si musi v sobe ujasnoit kazdy kdo tuto cinnost provozuje. :!: :!: :!:
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od magoda »

kolegové moji,pocházím z placky z polabské nížiny,to znamená že mnoho mých kolegu dokonce i já jsme neustále v průseru,kdo loví na place tak to může potvrdit.......zvlášt v okolí prahy. :wink:
mybofi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 09.7.2010, 19:53

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od mybofi »

deleted by Alda
7,62x39
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Zatím se všechno, co jsem četl, se posupně stává směs pokrytectví a demagogie s jediným cílem- dát si flek, re a tak dál. Když už si musíte honit trika a jít po sobě, jak slepice po flusu, tak to dělejte na SZ, protože k odbornosti to má daleko. Všichni víme, že existují ověřená pravidla, která téměř na 100% eliminují nechtěný výstřel, dovádí k dokonalosti manipulaci se zbraní, její uložení a přepravu atd.. Přesto si můžu vymyslet historku a třeba se to i někdy stalo v obecně souvislosti se zbraněmi, že pojede lovec (střelec v autě), bude mit všechno super zajištěno, náboje zvlášť a přestu mu u auta praskne guma. To auto pak narazí do sloupu a začně hořet. K autu přijedou hasiči, samozřejmě neví, je je tam flinta a pět nábojů. Ty teplem explodují a zastřelí hasiče-tatínka od pěti malých dětátek, který se ještě stará o nemohoucí babičku s dědečkem, jeho maželka má rakovinu a navíc volné prachy posílá do Libie na Kádáfího sirotky. Dále možný postup v jeho případu je naznačen v básni:" Na Starých hamrech pět vzlykalo sirot..."l, P.Bezruč, Slezké písně. Na Nově pak vyjde reportáž, že by myslivci měli na rudlu vozit 5ti metrákovou skříň a 30cm ozbestu dokola. Co teprve při lovu výstřelená kulka, která se může odrazit od čehokoliv, kamkoliv a spáchat vlatně cokoli. Viz Leonova zkušenost. Absolutní poučení by pro něho totiž bylo - skončit!!To je ta jediná pravda. A co s tím? Jasně. Zakažme střelbu a to vlastně z čehokoliv, protože to samé dokáže vzduchovka, brok z brokovnice. Nakonec si v prodejně budu prohlížet šíp, ukouznu a propíchnu si srdce. Druhé řešení je střílet za siuace, kdy dodržuji v max. možné míře obecne známá (a zákonem určená) pravidla a já sám jsem na 100% přesvědčen, že jsem všechno udělal správně a jsem na 100% přesvědčen, že se nic nemůže stát. Pořád je tam ale něco, třeba promile, nebo tisícina, miliontina promile, že si já nebo něco, nebo někdo jiný vytáhne černého Petra. Protože to vím, tak se s tím musím smířit, ale dělat všechno proto, aby se to nestalo!!!!!, ale vyloučit se to bohužel na 100% nedá. Nebo musím jít od toho. A každý jiný má jinou znalost, jinou odpovědnost, jinou zbrań, jinou zvěř, jiný terén atdd. a předpokládám, že se podle toho chová a že si každý za svoji ránu ručíme a odpovídáme. Každý má na svůj výstřel jiný pohled. Stačí, když bubu místo ležáku stát a kameraman bude ležet o 5m vedle a může být nebo vypadat na videu všechno jinak. Nepíšu tady proto, že bych obhajoval figiho videa a jeho způsob lovu, nebo že bych stranil vhoolovi upraveno by Alda . Pak už zbývá třídní boj a ten nejvíc živí slepá víra, vášeň, nenávist nebo závist? To je to, co chcete? Z moderátorů účelovu svatou inkvizici? Chytat se za každé slovu, řešit každou interpunkci? Víte, kde se to zastaví?
Naposledy upravil(a) Josef Kuřitka dne pát 28.10.2011, 21:29, celkem upraveno 1 x.
vhool

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od vhool »

upraveno by Alda
prvni zasadou pri strelbe v otevrenem terenu je predsi to ze NIKDY nestrilim smerem k budovam,nejsme u stalingradu proboha :wink: ... a to ze az demagogicky upozornuju na bezpecnost? ... vim proc a je jen na kazdym jestli si o me bude myslet ze jsem magor nebo ne ... s tim zit umim :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od fesoj »

upraveno by Alda
A co řekl Josef Kuřitka, to je svatá pravda :!: :!: :!: :!: :!
To Vhool - nikdo Tě nemá za magora, bezpečnosti nebo aspoň snahy o maximální bezpečnost nemůže být nikdy dost ...
Naposledy upravil(a) fesoj dne pát 28.10.2011, 21:43, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
vhool

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od vhool »

deleted by Alda
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ale v tom (v bezpečnosti) nemám problém. Problém je Honzo v tom, že jste (jsme) v situaci, že je to od začátku tvého returnu mezi vám osobní.
upraveno by Alda
Co z toho tady zbude? To forum nepotřebuje jenom odbornost a odborné moderátory. Ono -Fórum s velkým "F", které jsme kdysi chtěli mít, nakonec zapátrejte po smyslu a původu slova, taky potřebuje něco jako eleganci, vkus, ducha, kulturní úroveň a osobnost, někoho-moderátora- jako byl Petronius -arbitra "elegantrium", za vlády Nera. Někoho, kdo by zatáhl za ruční brzdu a né jenom bany.Bohužel blbě dopadl a obávám se, že tady by to taky nevydržel. Zdar!!
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od figi »

! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od pufr »

Lovu Zdar! :)
Pufr
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od fesoj »

Lovu zdar, moc pěkné - ale já bych to nezkoušel. Každý si musí sebekriticky uvědomit, na co má a na co už ne.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od figi »

ZDAR !

fesoj, není to o tom, to " zkusit ".
Zkouší se do papíru, pak nabereš jistotu, a můžeš tak lovit. Není to za rok, a navíc jsou nutné poměrně velké zkušenosti s chováním zvěře ( přeci jen to chvíli trvá, než to tam doletí ), chování zvěře po zásahu - rozeznat zásah i bez značení, a počítat se musí i s dosledem, a jen v té dálce najít nástřel chce už také něco znát.

S úctou teď střílím na 600 - 700 m, soustřely sice naprosto skvělé, poloviční komora srnčete včetně studené rány není problém pokaždé ( tříranné skupiny ), ale ten soustřel umístit na střed problém je. Takže na zvěř zatím ne, ale už brzy :D

:wink:
figi
Naposledy upravil(a) figi dne čtv 24.11.2011, 11:54, celkem upraveno 1 x.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět