Vadná střela SaB

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
1johanson
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.5.2009, 21:31

Vadná střela SaB

Příspěvek od 1johanson »

Zdravím všechny, nedávno sem střílel z kulovnice ZKK 7-64 střelivo SaB 11,2 SPCE na srnče. První mě překvapilo, že srnče odskočilo bez značení a druhým překvapením byla velice slabá hlučnost při výstřelu-podobný zvuk jako malorážka akorát silnější. Když sem přišel na nástřel tak mě čekalo další překvapení a to, že jsem nenašel stopy po kuli ve sněhu. Posledním překvapením bylo to, že jsem při čistění zbraně doma našel nějaké poškození -připadalo mě to jako rýhy ve vývrtu. Určitě půjdu k puškařovi jen jak mi to čas dovolí, ale předem bych se chtěl zeptat, zda-li s tím někdo nemá nějaké zkušenosti, popř. jestli se dá závada nějak opravit nebo jestli mám zrovna šetřit na novou (zánovní) hlaveň-nevím kolik stojí. Díky za pomoc-Jiří
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od Toma »

Otázka je co to srnče,mělo zásah?Na jak daleko bylo stříleno?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od Zbrojovák »

K závadě nevím, ale určitě než výměna hlavně, výjde levněji jiné ZKK v běžné ráži v dobrém stavu + tu starou můžeš někomu prodat na přestavbu.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od pufr »

Podle popisu děje se vnucuje myšlenka, zda "rýhy" nejsou trhlinami - raděj to někomu znalému ukaž, než budeš znovu střílet :(
A určitě si rádi přečteme i resultát, ke kterému dospějete.
Pufr
1johanson
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.5.2009, 21:31

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od 1johanson »

Na to srnče jsem střílel asik na 50 m. Nástřel i stopní dráha útěku v délce 400m bez srsti i jediné kapky barvy. Osobně si myslím, že se střela rozletěla ještě v hlavni.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od Choochoo007 »

[quote="1j při čistění zbraně doma našel nějaké poškození -připadalo mě to jako rýhy ve vývrtu,...[/quote]
Jsi koukal asi od usti, od komory bys toho asi moc nevidel. Po kovani hlavne jsou stopy v hlavni si myslim vzdy, teda miniaturni, ne ryhy ktere biji do oka :D
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od Toma »

1johanson píše:Na to srnče jsem střílel asik na 50 m. Nástřel i stopní dráha útěku v délce 400m bez srsti i jediné kapky barvy. Osobně si myslím, že se střela rozletěla ještě v hlavni.
Tedy srnče dohledáno?
Lovec zabíjí jednou ranou.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od Žanek »

Choochoo007 píše:Po kovani hlavne jsou stopy v hlavni si myslim vzdy, teda miniaturni, ne ryhy ktere biji do oka :D
ZKK má myslím protahované hlavně a ne kované - ale nejsem si tím jistý
Naposledy upravil(a) Žanek dne stř 04.1.2012, 18:06, celkem upraveno 1 x.
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
1johanson
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.5.2009, 21:31

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od 1johanson »

To srnče jsem nedohledal, po 400 metrech jsem to vzdal.ještě nikdy se mi nestalo, že by mi srnčí odešlo po ráně 7x64 dál jak 10 m, krom jedné rány na měkko-srna odešla 50 m........Když jsem se dříve podíval do hlavně tak byla vždycky čistá. To co jsem tam viděl po oném popsaném výstřelu tam nikdy nebylo.
vhool

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od vhool »

pouze k tem ryham ... ono taky pokud strela sla vyrazne pomaleji tak to muze byt stopa oteru tombaku :wink:
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od Žanek »

Prostě navlhlý prach vodou nebo mastnotou, buď rád, že střela vyletěla vůbec ven
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
1johanson
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 20.5.2009, 21:31

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od 1johanson »

Ale navlhlý prach by snad šel vyčistit ne??? A ono to vyčistit nejde, i když jsem nechal olej působit 24 hod. tak je to furt stejné.
vhool

Re: Vadná střela SaB

Příspěvek od vhool »

olejem tombak neodstranis ani za mesic kolego :wink:
Odpovědět