9,3x74

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Ondřej Smetana
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 24.12.2011, 16:04

Re: 9,3x74

Příspěvek od Ondřej Smetana »

Jasný to jsou, ale pokud pominem výkon, tak jsou ty 9,3 skoro na jedno brdo, na jedno brdo myslím do sto metrů. U 9,3x72R s tzv. plnotučnou laborací. nebo Impalou.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: 9,3x74

Příspěvek od kasari »

Srovnáváš nesrovnatelný. To že je to stejnej kalibr neznamená, že jsou stejný :idea:
Ulkomaalainen...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 9,3x74

Příspěvek od dalas »

prosím nepokračujte v tomto vlákně s 9,3x72R ikdyž kalibr je stejný. Ondřeji, přesuň své příspěvky do patřičného vlákna a srnče do účinků díky dalas
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 9,3x74

Příspěvek od rimar77 »

Ondřej smetana tak v tomhle s tebou rozhodně nemohu souhlasit stačí se podívat do tabulek jen u vlašimi 9,3x74 je výkonostně někde úplně, kdybys hledal i u jinejch muniček najdeš ještě mnohem našláplejší laborace, taky proto se používala a používá i v Africe, prosímtě nepiš blbosti když stačí se podívat do tabulek
9,3x72 váha kule 12,5gr v100 478ms E100 1420J
9,3x74 váha kule 18,5gr v100 613 E100 3476J
Ondřej Smetana
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 24.12.2011, 16:04

Re: 9,3x74

Příspěvek od Ondřej Smetana »

Tabulkové hodnoty ráží které mám a které chci mít znám zpaměti. Jednalo se mi o srovnání náchylnosti k změně směru. Proto tam bylo pomineme výkon. A ani v tomhle stejné nejsou spíš podobnější. Takže jsem nesrovnával výkony, rychlosti, TKO, a nepletl hrušky s jabkama, pokud to tak vypadalo omlouvám se.
Sem už jen ale to, co sem patří a já toho o 9,3x74R víc nevím ale strašně rád se toho moc dovím. :wink:
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: 9,3x74

Příspěvek od roedear »

Zdravím, měl bych mít kulovou kozlici Tikku, 9,3x74R / 9,3x74R, jaký typ střeliva bude na černou a případně vysokou nejlepší?
Naposledy upravil(a) roedear dne pát 10.2.2012, 9:43, celkem upraveno 1 x.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 9,3x74

Příspěvek od Zbrojovák »

Podívej se na lovcovy čerstvé příspěvky v 9,3x62 :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: 9,3x74

Příspěvek od roedear »

Více méně vybírám mezi RWS UNI Classic 19g a EVO 18,8 g, skoro shodná gramáž i balistika, máte někdo praktické zkušenosti s oběma typy střel v této ráži? Jak se chovají tyto střely při nárazu na větší kost - páteř, klouby - vysoká / černá?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 9,3x74

Příspěvek od BwanaHunter »

Roedeer> pokud vylozene vybiras z techto dvou strel,tak nemuzu moc slouzit, nejak RWS nemam moc rad (pokud bych mel aplikovat zkusenosti z raze 7x65R tak bych volil EVO). V 9,3x74R strilim Sako Nosler Partition, Norma Vulcan, Norma Oryx a Hornady Interlock. Sako Noslery prestalo laborovat a tim jsem s nimi skoncil, jinak Nosler super,ale treba soustrel hlavni byl horsi nez u Normy,ale to je specifikum moji flinty. Jinak na nahanky na mensi zver spis mekkci strely, tedy u me Vulcan a Interlock.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 9,3x74

Příspěvek od Zbrojovák »

Roeder:
Pokud se jedná o kulovou kozlici, budeš muset nejprve najít laboraci ketrá bude mít z tvé flinty dobrý soustřel hlavní, na nástřelném listu je dobrým zvykem typ munica alaboraci uvádět.
Dporučuji na lehčí zvěř lehčí a měkčí střely, jinak to bude odcházet téměř bez barvy. Moje zkušenost se srnčím.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: 9,3x74

Příspěvek od MiraDuchek »

Dnes jsem poprvé použil nový přírustek do trezoru Ruger No.1 9,3x74r
Prase na ostro vzdálenost 68 kroku vstřel pod pravým světlem ,střela prošla lebkou a zustala uprostřed krkovice.
Musím potvrdit šetrnost této ráže,žádné podlitiny ani extrémní poškození,stříleno SB střela SP.
Zpětný ráz uplně v pohodě ale to je asi dáno "nadupaností :D " SB střeliva .Myslím že v této ráži není třeba hledat laborace
u zahraničních výrobcu'.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 9,3x74

Příspěvek od Olaf »

Jo jo. Prase na ostro jsem za 34 let co lovím střelil jenom jednou a od té doby zásadně komora. Tenkrát to byla rána unáhlená, protože jsem čekal že prase které mi vlezlo do úvozové cesty a neviděl jsem ho, bude pokračovat dál po poli ze svahu, tak jsem tam i namířil a čekal jsem kdy se na poli objeví. Když to trvalo nějaký moment a pořád něšlo, tak jsem s kulovnicí u oka přetáhl zpět nad úvoz a najednou jsem měl prasete plný puškohled, protože se vrátilo nad tu úvozovou cestu a šlo při ní přímo ke mě. Když jsem vystřelil, tak bylo cca. 7m ode mne. Po výstřelu se prase otočilo na hřet a odkazovalo běhama. Když to chvíli trvalo a ne a ne zhasnout, tak jsem slezl do té úvozové cesty a popošel k němu s tím že ho dostřelím. Vzhledem k tomu, že to byl hluboký úvoz a na prase jsem normálně neviděl, chtěl jsem se postavit na špičky, ale v tom mi pod nohou praskla nějaká větvička. Prase čile vyskočilo a běželo nad tím úvozem k lesu. Jak jsem měl nabito, tak jsem vystřelil. Milé prase nemeškalo a seběhlo za mnou do té úvozové cesty a začala honička. mě nenapadlo nic jiného jak utíkat se svahu po tom poli a prase mě začalo dohánět. Když bylo skoro u mne, tak jsem se otočil a cca. na 2m jsem od pasu vystřelil. Prase mne minulo, ale otočilo se a znovu po mě. Tak jsme chvilku laškovali až do chvíle kdy jsem po zmáčknutí kohoutku uslyšel jen cvaknout úderník. To již jsem kašlal na prase a utíkal k autu, kde jsem měl v kastlíku ještě dva náboje. I kdybych je měl tenkrát v kapse, čas na přebití nebyl. Doběhl jsem k autu a teprve jsem se rozhlížel kde je prase a ono nikde. Tak jsem nabil a vrátil jsem se k poli.Dalekohledem jsem zjistil , že kousek od místa potyčky je na sněhu černý flek. Když jsem tam došel, zjistil jsem že je to zhaslé prase. Pánové upozorňuji, že to bylo v prosinci, zima jako v rusku, já navlečený tím pádem omezený pohyb a za těch pár vteřin co mě nahánělo jsem byl zpocený jako kdybych proběhl pod sprchou. Prase koupilo pouze první ránu na hlavu, ale trochu vlevo, nikoliv na střed ,vyšla za levým pleckem a potom mělo pouze ze spoda hrudníku šrám od střely, zřejmě druhá rána jak běželo k lesu. Všechny ostatní rány střílené od boku do dvou metrů šly zřejmě do země. Dalších cca. pět let jsem strachy prošvihnul mnoho prasat, protože jsem se vždy díval kam bych utekl kdyby se měla podobná situace opakovat. Podotýkám, že za celá ta léta to byla moje první a poslední nemyslivecká rána na zvěř. Prostě s ránou na hlavu bych se nechlubil :oops: Když už,tak pouze dostřel.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: 9,3x74

Příspěvek od MiraDuchek »

Olaf zde je vlákno 9,3x74R pro svoje fňukání prosím založ jiné.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: 9,3x74

Příspěvek od Leon »

pánové zpět k tématu.Leon
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: 9,3x74r

Příspěvek od roedear »

Zatím jsem otestoval SB pouze do špalku.. na prasátko zatím čekám.
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Odpovědět