Vábení lišek

Kdo co používá a jak mu to funguje :-)
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od kojot »

Na kabely v motoru....... :lol:

Nejvíc mi funguje myškovačka.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od milan-sparta »

Již před cca 2 týdny jsem zpozoroval větší aktivitu lišek ( spíše jich tam máme povícero :D ) začalo již kaňkování ? U nás zřejmě ano.
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Já jsem střelil lišku někdy v půlce května, kterou jsem zavezl na veterinu. Hned potom jsem odjel do zahraničí na 4 měsíce. Z veteriny se nozvali a nepřišla ani žádná složenka. Světe div se, někdy kolem 20. prosince mi volali, že tu mám stále peníze za zástřelné. To jsem nečekal. :) Apropó čím vábíte lišky raději, myškovačkou nebo vřeštidlem :?:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od figi »

Není to přece o tom, čím raději. Spíše, čím je potřeba. :D
Vřeštidlo má dosah 5-8x větší, než myškovačka. A na blízko je myškovačka lepší.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od kojot »

Za ideálních podmínek je dobrá myškovačka slyšet v pohodě na 300 m. Vycházím ze zkušenosti, z jaké vzdálenosti je v polich možno lišku "přitáhnout" na dobrou ránu.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od motolada »

Figi má samozřejmě pravdu,ale i tak používám"raději" vřeštidlo.
Slyšitelnost je pro mou honitbu akorát a zatím nebylo třeba myškovačkou korigovat směr.Pokud liška uslyšela vždy přiběhla neskutečně rychle a přesně za zvukem.Tak jako pes na píšťalku...
Ptáček funguje podobně s tou myškovačkou tolik úspěchů nemám :(
vhool

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od vhool »

muj nazor je ten ze je jedno co kdo pouziva.ja jsem odpurcem takovychto kategorickych tvrzeni ze to a to je nej protoze .... i v tomto pripade totiz plati ze co region to jine chovani zvere a to i lisek.nekde bude fungovat bajecne vrestidlo ...nekde myskovacka nebo ptacek a nekde nic ...zalezi na mnoha faktorech v miste a take na hustote lisci populace stejne jako na obdobi kdy se co pouziva.u nas je treba prostor cca 40 Ha kde nejlip funguje zvuk vyprazdnujiciho se popelarskeho vozu.behem peti minut se objevi klidne i tri lisky ... a to nikdo z vas nenapiska ani nenavresti :wink: ... no a o nejakych 500m dal uz nefunguje nic a o dalsich 500m myskovacka a tak to je na plose cca 3500Ha ... i na takovem "malem placku" je ten rozdil hodne markantni takze bych byl opatrnej s takovyma tvrzenima ze to ci ono je zarucene lepsi :wink: ... opet plati vic nez udelatka funguje znalost zvere a podminek v danem miste :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Leon »

jenom bych doplnil že to je i o věku lišky mladý mi dost často přijdou na ptáčka ale jak zkusím vřeštidlo tak to otočí a jsou pryč a třeba loni jsem na vřeštidlo navábil dva velký lišáky a ani jeden na ptáčka nereagoval
CZ 550 american 308win.
vhool

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od vhool »

to leon: :lol: :lol: :lol: na ptacka mas vabit lisky a staryho lisaka na zajicka 8)
ted vazne,to jsem taky zaregistroval ale nejak jsem tomu v tomhle spojeni nevenoval pozornost,spis jsem si to spojil s tim ze v dane lokalite je hodne mysi :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od fesoj »

Jojo, v mládí jsem si také občas nějakého toho zajíčka vzal na kazatelnu a "vábení na ptáčka" fungovalo celkem dobře... :D Dnes už místo zajíčků sebou pravidelně beru bažanta :x . Ale vážně - já většinou myškuji a to tehdy, když lišku vidím mimo dostřel. Někdy to zabere, někdy ne. Mrzí mne, že neovládám liščí skolení. A občas jsem ji přitáhl na dostřel i pomocí pískání srnčete - a to i na sněhu.
Kritériem pravdy je praxe.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Michal S »

S tim na co nejvíc de kuna jsem myslel co dát na újeď. Třeba mě napadlo zkusit tam dát sardinky protože nejvíc my šli kuny na rybinu. Střeva nemám moc k sehnání.
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Žanek »

Michal S píše:S tim na co nejvíc de kuna jsem myslel co dát na újeď. Třeba mě napadlo zkusit tam dát sardinky protože nejvíc my šli kuny na rybinu. Střeva nemám moc k sehnání.
na sněhu jednoznačně rozinky nebo křížaly - není třeba moc
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od duch Pampuch »

milan-sparta píše:Již před cca 2 týdny jsem zpozoroval větší aktivitu lišek ( spíše jich tam máme povícero :D ) začalo již kaňkování ? U nás zřejmě ano.
Většinou už spíše končí. :x U nás beze sněhu. 1.5. je u nás pozddě na kopání, nory prázdné, to znamená že se liščata rodějí okolo 15. března - 9 týdnů doba březosti a máš dobu kaňkování, akorát nyní budou slyšet mladí lyšáci na skolení :lol: , tu funguje a nemusí být 100% věrné, holt mají asi odkrvený mozek :wink:
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od Redik »

Ahoj,
chtěl bych se začít věnovat lovu lišek tak uvažuji jakou vábničku. Jelikož jsem v životě s žádnou nepracoval tak uvažuji o něčem všestranějším a nejlépe předlaďeném.
Nemá někdo skušenost s Nordik Predator Pre-tuned ? Jestli je dobrá nebo je to spíše kvalitní reklama :P
http://www.nordikpredator.cz/eshop/inde ... duct_id=73
Ať mám aspoň něco do začátku a lišky vábím a nezrazuji .
Děkuji za pomoc

PS: je to do polní honitby takže pokud by někdo doporučoval něco jiného oskoušeného tak si rád nechám poradit. Hlavně berte v potaz že je to pro úplného začátečníka ve vábení :oops:
vhool

Re: Vábení a lov lišek

Příspěvek od vhool »

to redik: tech zpusobu je hodne.za sebe ti doporucim v prvni rade se naucit jejich zvyky,spady a vypozorovat jaky druh potravy uprednostnuji,po te se naucit ruzne techniky a jen zkouset a zkouset ... neexistuje univerzalni navod ktery by platil vsude za nejspolehlivejsi :wink:
Odpovědět