Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Vše o kulovnicích a malorážkách
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od bonecrusherx55 »

mam super luber a aj ballistol-ktory ma ten silikon?
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od včelák »

V těchto olejích silykon nebude.Ten olej se jmenuje myslím nějak Silikol ,silkal nebo tak nějak podobně.Je běžně i na větších benzínkách nebo motorystickejch potřebách.Naposled jsem našel na regále dva druhy vedle sebe.Tak jsem vzal oba ,doma se to hodí na vše možné mazání.Stačí se ptát na olej se silikonem ve spreji. :wink:
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od včelák »

Jen dodám že tento olej se apsolutně nehodí na čištění vývrtu.Zvenku proti korozi to je dobrý.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od bonecrusherx55 »

tak napis, aky je vhodny olej na vyvrt
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od včelák »

Zbrojní oleje & čištění zbraní. Pročti si toto téma ,o kus níže :wink:
John
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: stř 18.8.2010, 21:57

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od John »

Díky chlapi za odpovědi, ale jak vidím, tak jsme se nepochopili. Začal mi slézat brynýr a flinta mi začíná rezivět. A já nevím jestli to mám nechat nabrynýrovat, nebo jestli je i něco lepšího než brynýr? Případně kde by mi takovou povrchovku udělali?
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od Lubba »

John: s rezivěním u 550 jsem měl též problém, naštěstí mi to uznali v reklamaci a mam ji na novým černění. jinak tuším, že jsem to podělal balistolem, vyčetl jsem, že ve vlhkém prostředí nějak natahuje vodu a dělá takový bílý granulky. vyzkoušel jsem to a je to pravda. přivezl jsem novou flintu, vyčistil, prolil balistolem a nechal ji ležet 2 měsíce. používal jsem starou kulovnici. pak jsem ji vytáhl a oči pro pláč. tejden jsem ji pucoval a pak byla strašně náchylná, když jsem ji měl na noc na posedu a bylo vlhko, ráno byla jako liška. dolovil jsem sezonu a je na reklamaci. neosvědčil se mi ani brunox, někde tu běhá krásný článek o olejích.
ted na novou 550 používám CLP a až přivezu tu vyreklamovanou tak ho budu používat také, asi je lepší si za toto připlatit. bez jakéhokoliv problému. jinak co znám myslivce s 550 a dávají na to klasický konkor nemají jediný problém s rezí.
zkus flintu reklamovat a pokud není v záruce tak nové černění, asi bych to nechal udělat v brodě, kde to snad mají dělat v lázních a ne nějakou štětkou. jinak samozřejmě nejsem puškař a nevyznám se v tom.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od Choochoo007 »

No nevim jak je ten Silikal a jine oleje se silikonem vhodny na zbrane z hlediska koroze, ale snad povrch osetreny timto olejem nejde snad potom dobre cernit. Takze aby clovek neudelal jeste vice skody nez uzitku u zrzavych zbrani, ktere se cerneni stejne nevyhnou :D
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: Rezivění zbraní, co s tím? Údržba?

Příspěvek od Bonanza »

Kupte si soupravu na čištění (olovo, měď) a mazání i ochranu od fy TetraGun a máte po problémech.
Odpovědět