zastřelení psi při lovu

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Leon »

pokud zastřelí psa tak je to jasný důkaz toho že neviděl na co střílí a nebo kam střílí nic jiného to není a neznám důvod proč by neměl přijít o papíry :!:
CZ 550 american 308win.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od kasari »

A mimochodem, pokud se pořád budou hledat důvody, jak omluvit podobný excesy, nelze čekat od ne-myslivců, že názor nezmění
a my budem dál dokola číst články a debaty o tom, jak myslivcům veřejnost strašně křivdí... :evil:
Ulkomaalainen...
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Lubba »

Leon: byls někdy na společném lovu? a v tlaku na nadháňce? není pravdou že kdo střelí psa je jasný důkaz, že neviděl na co střílí, to je totální hovadina. stačí špatně předsadit, neodhdneš rychlost psa ženoucího prase (i když to já vůbec radši nestřílím) a je to ta nejhorší varianta, za kterou střelec může, ale dál můžeš při výstřelu zakopnout nebo na ledu uklouznout , nebo s tebou popojede rozmočený svah, může větší prase překrývat malýho psa je mraky možností, kteréé rozhodně nejsou úmyslné. Jdi na pár nadháněk do tlaku, někde do horšího terénu (hory apod...) a uvidíš. samozřejmě každej za svůj výstřel ručí, ale hned za zastřelení psa někomu nasazovat oprátku a kecy o papírech, to svědčí o inteligenci a neznalosti.
samozřejmě s náhradou škody jednznačně souhlasím to by mělo být ze strany střelcee automatické.
jinak člověk není terminátor.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od motolada »

MiraDuchek píše:No a co nějaká náhrada škody? Pokud je viník jasný není co řešit ale jsou případy kdy pes zustane v leči a nikdo se k postřelení nemá,ukončit nadhánku a začít vyšetřovat? Podle mého by měla být na takové případy sdružení ( polesí,hon.společenstva) povině pojištěna.
Pokud je viník jasný tak to beru jako jasnou věc že se bude cálovat a to nejen ten pes...
Problém je že je potíž s dokazováním,u sousedu ustrelili borcovi nohu-no vyšetřování sáhodlouhé nakonec střelce našli a takových je prostě víc,kolikrát valím oči když slyším že někoho postřelí a na naháňce se neví kdo střílel.
Tak jak říká Kasari s tou odezvou pro veřejnost je to jasné,ale popravdě myslím,že máme sakra co dohánět na jiných věcech,těch psů se v poměru jiné ostudy střelí nesrovnatelně méně...viz včerejší zpráva o ničem z mysliveckého plesu...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od kasari »

To Lubba - Sice to není na mě, ale protože Leonova reakce byla stejná jako moje, dovolím si odpovědět -
Na společném lovu jsem byl, mám za sebou několik stovek nadháněk. Převážná většina v tlaku. Příklady, který tu uvádíš, nejsou žádný důvody k omluvě. Dál to jasně píšeš -
Lubba píše:a je to ta nejhorší varianta, za kterou střelec může
Nikdo tu nemluví o úmyslu, to už by byl vrchol. A v tomhle máš pravdu
Lubba píše:hned za zastřelení psa někomu nasazovat oprátku a kecy o papírech, to svědčí o inteligenci ...
, páč to doufám. Blbci bych to nevysvětloval, to by bylo zbytečný. :wink:
Ulkomaalainen...
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Lubba »

kasari: já jsem nepsal o důvodu k omluvě, já jsem psal, že střelení psa není rovnou důkaz, že střelec neviděl kam střílel. o omluvě nepadlo ani slovo. slovo padlo o důkazu. myslím, že dál už tohle téma nemá cenu rozebírat, už tu bylo všechno řečeno. ať si každej střílí jak chce, co chce a kdy chce a nese si za to i následky a svědomí.
gampl
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 08.12.2011, 16:52

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od gampl »

:D
Naposledy upravil(a) gampl dne pát 27.4.2012, 17:55, celkem upraveno 1 x.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od kasari »

To Lubba - to si trochu nerozumíme - myslel jsem žádný důvody k omluvě jeho jednání. Tedy to, že bys jeho jednání omlouval ty. On to má odnést naplno...
Ulkomaalainen...
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Lubba »

Kasari: já už jen chtěl prostě ukončit tuto debatu, protože už je to o ničem, tak jsem napsal, co jsem napsal, asi tak.
Gampl: nebudu se tu dál dohadovat, psa mám a od malinka jsem vždycky měl a za 20 let myslivosti jsem v tlaku párkrát byl.

jinak nikoho neomlouvám, ale taky nikoho hned nedsuzuju, když jsem nikde nebyl a neviděl předmětnou událost a nevím podrobnosti a ne když se napíše zastřelil psa, tak hned abych psal vemte mu papíry, pomalu oběsit a další .....

gampl: čteš všeobecně noviny? chodíš na nadhánky, lovy a tak? tak vidíš, že už jakou dobu a kor dneska funguje kdo má prachy, může všechno. a jestli sis toho nevšiml, tak si mírně zaostal za dobou. ty snad nevidíš jak se skáče kolem cizinců na nadháňkách a lovech když zacinkaj eurama? někde dokonce když přijedou cizinci na poplatkový lov, tak členům sdružení se zakazuje jít do revíru.
a tím z mé strany končím tuto debatu.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

motolada: děje se to i na drobné, ale "broky" občas ten pes přežije..
kruhová leč, střílí se jen ven - ale hladovec to pustí i dovnitř...
pes plave pro kachnu, hladovec to napálí 2 metry nad hladinou (naštěstí nestál nikdo naproti)
o dostřelovaných liškách kdy nejsou schopni na 3 rány chudáka dodělat (a teriér na ní útočí jak je naučen) je další věc...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Petr1970 »

lubba: dřív to bylo na stranickou průkazku - když je opilý náčelní snb a úv-přesedou tak všichni utíkali.. o papaláších bylo historek taky dost..
trochu více reality prosím...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Leon »

Lubba a na tu tvojí odpověď ti napíšu jenom jedno díky lidem s podobnýmy názory jako ty už na naháňky nechodím a mám klid protože jinak bych asi brzo někomu urazil palici
Petr1970 píše:lubba: dřív to bylo na stranickou průkazku - když je opilý náčelní snb a úv-přesedou tak všichni utíkali.. o papaláších bylo historek taky dost..
trochu více reality prosím...
a pod to co napsal Petr se klidně podepíšu protože komanče si pamatuji dost dobře :wink:
CZ 550 american 308win.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od RuStaff »

díky kasari, Leon, Petr1970, gampl,... za odpovědi na reakce ala "Lubba"
To je snad mimo jakoukoliv diskusi, že střelec za svůj výstřel ručí a omlouvat to špatným neúmyslným předsazením, uklouznutím na ledu, nebo že psa přes prase neviděl....??????? Kde to jsme, kurňa?! :roll: To jako trestat jen když se střelec přizná, že to udělal úmyslně nebo když mu naměří 3 promile?! :? A podobný princip praktikovat, i když tam zůstane ležet postřelenej člověk...?! :evil:
Střelecká úroveň zahraničních poplatkových lovců a organizačně/smluvní zajištění těchto akcí vs. "domácí klepačky" z hlediska bezpečnosti pro lidi/psy v leči (a případně řešení nehody) - tak to bych si také netroufal vykřikovat, kde to je lepší/bezpečnější...
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od Lubba »

Leon: takovým jako ty, kteří píší o uražení palice, a dalším takovým tady, co vykřikují, že by si to hned šli s někým vyříkat a vyřešit, vyhrožují a apod., VÁM JAKO PRVNÍM BY MĚLI SEBRAT PAPÍRY A ZBROJÁK A HLAVNĚ ZBRANĚ, PROTOŽE JSTE ČASOVANÁ BOBMA VE SPOLEČNOSTI, NIKDO NEVÍM, KDY VÁM RUPNE V HLAVĚ, NEOVLÁDNETE SE A NĚKOHO ZABÍJETE. VÁS BYCH HNAL K PSYCHIATROVI JAKO PRVNÍ, PROTOŽE MÁTE ZBRAŇ A V KRIZOVÉ SITUACI JAK JE VIDĚT, SE NEDOKÁŽETE OVLÁDNOUT.
LEON: ASI JE LEPŠÍ, ŽE NA TY NADHÁŇKY NECHODÍŠ.
Hrubě porušuješ pravidla fóra Pufr
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: zastřelení psi při lovu

Příspěvek od kopov.c »

No myslím,že je lepší se k Lubbovi nevyjadřávat.Tady je všechna snaha marná :evil: Díky takovejm ti psi budou nsa výřadech pořád a pokud budou rozšiřovat tyhle názory,tak jich možná ještě přibyde :x Jen myslím,že pokud se ohání tím,že má taky psa,tak chudák pes-Luba ho asi moc rád nemá.Takoví jako on sou má noční můra......
Odpovědět