Boty Demar Hunter

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
prochazy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09.1.2012, 19:30

Boty Demar Hunter

Příspěvek od prochazy »

Dobrý den přemýšlím o koupi bot Demar Hunter ...
chtěl jsem se zeptat jaké máte vy zkušenosti s těmito mysliveckými botami

http://www.lovec-shop.cz/boty-demar-hun ... -957/obuv/
děkuji za odpověď
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od kounek »

Mám je,

nosím je když je mokrý sníh na sezení na posed. Na to jsou dobré, zima mi v nich při sezení s kvalitními ponožkami není.

Ale na dlouhé chození nejsou moc dobré. Nesedí zase tak moc dobře na noze, pokud je víc utáhnete, aby seděly, tak se v nich zase moc potí nohy, protože jsou neprodyšné. Taky občas vržou pod tkaničkama, ale na to používám silikonovej olej...

Ta jejich gumovost je ale zase výhoda, když je zašpiníte odspodu nahoru, tak vyndáte vložku, celý je jednoduše omyjete hadicí nebo pod vodovodem a nad topením hned uschnou a jede se dál...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od tonny »

Boty jsem měl postupně troje, první rok dobrý, druhý rok se začnou ve švech trhat. Měl jsem je spíš na břečky a mírnou zimu, nehodí se na čekanou ani na dlouhé chození, po dvou hodinách jsou vlhké a promrzají. Letos jsem si řekl, že je už nekoupím, natrápil jsem se s nima dost.
Záleží, na co maj sloužit. Jestli na posed nebo kratší procházky tak bych spíš volil tyto http://www.lovec-shop.cz/boty-demar-yet ... uv--demar/ . Pak jsou ještě jedny levnější se silonovým vrškem ale zasej šustí (stejná vlněná vložka).
Naposledy upravil(a) tonny dne sob 28.1.2012, 20:37, celkem upraveno 1 x.
canis
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 18.10.2011, 22:22

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od canis »

s těmato boty mám bohužel negativní zkušenosti...první cca po pulroce použití začalo pro větší rose protíkat švama u kotníků...odpověd z reklamace-nejedná se o klasické gumáky,ale pouze o zimní zateplenou obuv.a protíkání je normální.reklamovaných myslím že -40stupňů je hodně nadnesených kdy i při použití termoponožek začínají promrzat po hodině čekání na štontu.takže nedoporučuji kupovat.a nebo použít jen kdy je sucho a trošku teplo.no ale to pak člověk nemusí mít gumáky :P takže vím že si bo :? ty od této firmy nekoupím
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od kounek »

tonny píše:
Záleží, na co maj sloužit. Jestli na posed nebo kratší procházky tak bych spíš volil tyto http://www.lovec-shop.cz/boty-demar-yet ... uv--demar/ . Pak jsou ještě jedny levnější se silonovým vrškem ale zasej šustí (stená vlněná vložka).
No tohle už je ale zase trošku jiná cenová hladina...

Ono těch udávaných -40 stupňů není o tom že vám v mínus čtyřiceti nebude zima, ale že ta obuv vydrží tuto teplotu... :D

Jinak já si je opravdu beru jenom když vím, že je suchý sníh a půjdu jenom na posed (zateplený) a zpátky. Na chození mám jiný boty s návlekama a když je mokro, tak jsou i obyčejný filcáky s pořádnejma ponožkama lepší než tyto Huntery...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od tonny »

Ty šusťákový stojej nějakejch 1320,- http://www.sportovnirybolov.cz/e-shop/O ... -3767.html , kamoš je má a za ty prachy super. Akorát je má teprve dva měsíce a pořádně začíná mrznout teprve nyní. Má je víceméně na čekanou.
prochazy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09.1.2012, 19:30

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od prochazy »

a jaké boty by jste mi doporučovali na naháňky,hony i čekané? do cennové relace 2000Kč
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od motolada »

Vše co tu bylo řečeno je pravda,mě se zatím nerozpadly,vržou nad nártem(právě sem se v nich vrátil a namazal olejem tak snad to vydrží dýl než mazání nasliněnýma prstama venku :lol: )Noha se vnich potí jen když je teplo,na lehkou šoulačku stačí,do zápřahu mám jiné,oceňuji u nich tichost chůze i po asfaltu!V mrazu do minus 8 vydržím sedět asi 2hod,pro šoulačku i celou noc.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od fesoj »

Já mám tyhle boty už pár roků, už jsou téměř "v rozkladu", v zeslabených místech popraskaly, ale do sněhu, pokud není mokrý, pořád ještě slouží. Myslím, že relace mezi cenou a užitnou hodnotou je dost příznivá, navíc já mám široký a vysoký nárt a hned tak nějakou botu neobuji. Je ale opravdu důležité po návratu domů vyndat všechny vložky a pečlivě vysušit, nepropouští pot a to je jejich největší nevýhoda.
Kritériem pravdy je praxe.
MOSSBERG500
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 17.4.2011, 22:20

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od MOSSBERG500 »

Lovu lesu.Také jsem se před lety nechal navnadit a tyto boty jsem koupil.Byla to rána vedle.Za mrazu na čekané děsně vrzaly a byla v nich zima hlavně od podrážky.Jak guma zmrzla byl konec.Dodávám,že používám kvalitní ponožky a nejsem zmrzlina :wink: Jako jedinou výhodu vidím v tom,že ve vložkách se příjemně tráví večer ve srubu u krbu :)
pantomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16.1.2013, 10:45

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od pantomas »

potvrzuji vše zde už řečené. Demar hunter vlastním 1,5 roku a za ty peníze jsou dobré (tj. za 3). Pozitiva: levné, nepromokavé, lehké a pohodlné (na sezení), do břečky a sezení kolem 0. Negativa: neprodyšné, v mrazu vržou, nepohodlné na chození, pod 0 pouze na krátké sezení. Nyní uvažuji o Kamik Cody.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od mikycz »

Má tu někdo praktické zkušenosti s těmi boty Demar Yetti Pro. Chtěl jsem jít do Polyver Originál, ale chtěl bych v nich občas někam i popojít (max 1km), kromě sezení na posedu v -10. Díky.
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od xchipsy »

Ať nezakládám nové téma, zeptám se zde 8) Máte někdo tu "novější" verzi Demar Hunter Pro? Staré Specialy dosloužily a uvažuji o pořízení nových, ale zaujaly mě právě ty Pro. Potřebuju botu hlavně na chození - naháňky, hony. Do "bordelu" typu bláto, sníh, ostružiny, roští atd... Tomu odpovídá i cenová hladina - na takový záhul nechci botu za šest osm tisíc (proto prosím nepište, ať si koupím Meindly :lol: navíc, jedny mám)
Dále dotaz na ty, co je mají - jak je to tam s číslováním velikosti? Ty staré jsem měla 41-42 a byly mi jen tak-tak, s teplejší ponožkou už spíš malé. Jenže podle tabulky velikostí bych si ty Pro měla koupit v čísle 41! To se mi zdá nějak málo, ale opravdu to tak vychází (změřená obkreslená noha na papíře 275mm a velikost 41 odpovídá 278mm....) Opravdu tomu mám věřit?
A poslední dotaz - hodně se mi líbí i Afars Polar, ale nemám s nimi zkušenosti a nechci koupit za tři tisíce boty, u kterých pak zjistím po vybalení z krabice, že jsou to nějaké sněhule :lol: Na obrázku to vypadá jako taková teplejší kanada :lol: ale nevím, no, na fotkách je všechno hezčí a pak ve finále skutek utek... Líbí se mi jejich popis, měly by být odolné a dalo by se v nich nejen chodit, ale i v zimě sedět (rozumně, tak ty dvě tři hoďky), ale mám obavu, aby to nebyly nějaké bufy (na vyloženě dlouhé zimní sezení mám LaCross Outpost, takže nechci něco podobného, ty jsou sice na mráz super, ale chodit se v nich moc nedá)
Díky všem za názor, radu či tip 8)
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od juraczech »

V loni jsem uvažoval, že bych si je jako náhradu za dosluhující Huntery pořídil, ale když jsem si vzpomněl, jak mi v Hunterech bylo po hodině na posedu zima, tak jsem se radši rozhodl jinak. Afars Polar jsem si prohlížel u Šubrta v ČB a jevily se mi docela slušné - ta vložka z plsti vypadá hodně teple a i zpracování boty je slušné. Myslím že cena kolem 3 tisíc odpovídá.
Nicméně pořídil jsem si Meindl Nordkapp, ale jako čistě posedovou/štontovou botu.
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Boty Demar Hunter

Příspěvek od Standa T »

Já jsem zimomřivý od nohou a dost se potím, takže mi byla na posedu zima i ve FOXech. Od Demaru jsem na doporučení kolegy vyzkoušel něco jako jsou tyto: http://www.okolozahrady.cz/holinky-camm ... a-30c.html, ale na bahně a mokrém sněhu kloužou jako ďas a přes měkkou podrážku je cítit každý kamen. Takže letos budu testovat/už jsou doma/ tyto: http://www.rybarskepotreby-shop.cz/holi ... -8886.html#
Sice v nich vypadám jak Yeti, ale, myslím, že v nich zima nebude :wink:
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Odpovědět