Zastava

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Zastava

Příspěvek od Mosin »

Zdravím všechny vespolek. Vidím, že zde jsou opravdoví odborníci, tak bych se chtěl obrátit na vás s menším dotazem. Je to velice prosté. Co říkáte na kulovnice ZASTAVA. Podotýkám, že nechci porovnávat vzhled, ale funkčnost, spolehlivost, přesnost. Zbraň by měla slou?it k loveckým účelům. Chci se vás tedy zeptat na veškeré zkušenosti. Tato zbraň se dá totiž sehnat za velice slušnou cenu a v dost ?iroké ?kále ráží (medium až magnum). Konkrétně bych měl zájem o zbraň v rážích 8x57JS a 9,3x62. Dík za veškeré názory.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ahoj Mosine,

Myslim, ze to neni spatna alternativa k CZUB ci BRNU.
Tady je takova pekne stranka.

Obrázek
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

To někdo překládal z tý srbochorvat?tiny než :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo skoro to tak vypada. Odbornost clanku nic moc :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

na www.e-zbrane.sk je na ni test
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

mal som na pozvanie v madarsku zapozicanu presne tu co je na obrazku od andyho v r.3006. Co dodat - jednoduchost, robustnost a tomu zodpovedajuca kvalita a aj cena. Skutocne za tie prachy presne to co hladas...dokonca mi Sentivany s FAO napisal ze ak chcem uspokojivu (no tazko povedat co to je) odstrelovacku do ktorej pojde aspon lothar je zaver jednou z najlepsich a najlacnejsich alternativ.
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

"Odbornost"recenzí na e-zbraních mi připomíná bohužel některé články v Z+N,prostě blábol s malou informační hodnotou...
Josef Ondráček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 31.10.2006, 21:13

Příspěvek od Josef Ondráček »

Závěr je ze staré vojenské flinty, bývá změněná pojistka, zajiž?uje záchyt zápalníku. Dřevo žádný zázrak, ořech to není. Pozor na spou?tě napínáčku, jsou z odlitku, už jsem viděl i ulomené (zakoupeno u Kettnera) Hlavně jsou údajně z měkčího materiálu než české (mám to zprostředkovaně, jeden rafan tvrdil že jeho kámoš to prý zničil za 2 roky, na druhou stranu jsem to slyšel od víc lidí) Můj puškař tvrdí že kvalitou hlavní se to nedá srovnat s původní vojenskou flintou, tam je prý materiál srovnatelný jedině s ruským, asi by nekecal, měří to při přestavbách na kulovnice na tvrdoměru, a navíc jsme vzdáleně příbuzní.

Jak tu bylo řečeno, na ten závěr by to ?lo, pokud střílí? opravdu hodně a potřebuje? přesnost na dálku. jestli dá? do 20ti ran za rok, a střílí? do 100 metrů, tak by ti to mohlo chvíli vydržet. Já osobně bych si asi koupil Brno 98, je hezčí.

P.S. Zastavu dělají i v ráži 25-06, v tom si to proboha nekupuj.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

J Ondráček: Nebojte se takovou malou ráži si kupovat určitě nebudu

Edelweiss: To je opravdu velice, velice zajimavá stránka a myslím si, že taky objektivní. Děkuji vám všem velice moc.

No vypadá to tak, že to asi zkusím v té ráži 8x57JS popřípadě 30-06 Spr. Přinejhorším jsou na tom 2 roky záruky. Chci to jen na lov, čili to s tím množstvím vystřílení mnoha nábojů to nebude tak ?havé 8) . Pokud to vezmem, dám sem nějaké zkušenosti, popřípadě i nástřelku atd.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
dubo33
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 05.2.2012, 10:15

Re: Zastava

Příspěvek od dubo33 »

Mam túto gulovnicu okrem iných v 8x57js.Vláčim ju na také potulky nečasom alebo ked idem s kamarátom jeho gazom do hory kde ma vždy kopu retazí,sekeriek a iných blbostí popod nohy.Sem tam utrpí šrám a preto ju nosím pri takýchto výletoch.Mám ju s nemeckým napináčikom.Pžba nie je taka pekná ako pri cz 550,spúšt je ovela tvrdšia ako u cz ale napináčik to kompenzuje.4o do bežnej žitnej hodnoty na bežne polovnícke vzdialenosti si to s cz môže kludne rozdat.Obe som ich mal ako nové a používam ich dost často.550 mám v 30 06 a zastavu ako som písal v 8x57js.Osobne polujem radšej so zastavou,je o niečo lahšia,kvalitnejšie počiernená a pažba morená takže znesie myslím viac nepohody.Kludne si ju kúp postrielaš tak ako aj s hoci čím iným.Ked trochu počítaš toto forum dočítaš sa že prevažne strielajú od 40 do 150 metrov a na to ti ta zástava bude stačit bohato.
Odpovědět