Topení do kapsy

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od dalas »

to kopov.c: Na ty kazatelny tam vždycky koukám. Má to něco do sebe, zejména když si mysliveček pozve na čekanou dámu. Já nevím kluci, vy byste pořád jen stříleli. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od fesoj »

Co se té dámy týče - když za války Němci, resp. Dr. Mengele, prováděli v Osvětimi na vězních pokusy s podchlazením a následným rozehříváním organizmu, jedním ze způsobů, který se jim osvědčil, bylo živočišné teplo, poskytované nahými osobami opačného pohlaví - a ruku na srdce, kamarádi, kdo z nás to nevyzkoušel, ať už na kazatelně, nebo zejména po návratu domů , toho je mi líto, neb o hodně přišel. :D
Kritériem pravdy je praxe.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od kopov.c »

Tak to su rád,že tam po těch kazatelnách nečumím tak blbě jen já :lol: Jinak tomu živočišnýmu teplu moc nerozumím-z lesa se vždycky vrátím promrzlej a celej ledovej a kdybych se v tomhle stavu rozhodl studit mou drahou pulku,tak mě asi zabije :) A na posedu semnou byla jen jednou a asi naposled :(
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od Georg.H »

chlapi myslíte tady tu kazatelnu... :D

http://maps.google.cz/maps?hl=cs&ll=49. ... rent=5,0,1
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od kopov.c »

No nejsu si uplně jistej vedle je Dolní Ujezt,tak to bude možná ono.Ale myslím,že takových kazatelen je tam víc. Že by se našel viník a trošku nám osvětlil k čemu kazatelnu s kamnama používá :lol: ? Možná se pletu,ale ty lesy okolo sou vojáků? A kazatelna je 200m od lesa :) ?
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od Georg.H »

Tak to je ono... :lol:
Peter 10
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: ned 03.1.2010, 19:45

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od Peter 10 »

motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

Hmm tak to je mazec,ještě jsem to neviděl,to je pokrok :P
Nízká výhřevnost je mínus.
Krátká výdrž se dá nahradit tím vypnutím a zapnutím,navíc si myslím,že pokud by se nainstalovala silnější batrie bude to lepší aspoň v té výdrži.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

TEST 1:
Takže konečně dorazil očekávný Zippo.
Vše úhledně zabalené,nálevka na benzín potěšila.Už na první pohled je velký rozdíl v punčošce u levného provedení,tam je jakoby kovová tady připomíná vatu.
Po plném naplnění zapaluji,chytá okamžitě asi do 10s,párkrát fouknu abych viděl jak horáček žhne červenou barvou.Reakce je okamžitá cítím jak se kovový obal ohřívá.Zaklapnu a čekám co bude.Uplně dole moc tepla nedává,čím více nahoru tím více tepla,nad horní polovinou se už prsty nedá držet :!:
Dávám do obalu,ten teplotu dost odstíní,zkusím po 20min.vytáhnout jestli plamen nehasne,ale k mé radosti drží stále "ukrutnou"teplotu.
Takže to vypadá na dobrou volbu.
Večer razím do té sibérie,podpořenou silným větrem takže prověření v terénu bude také.
Naposledy upravil(a) motolada dne stř 08.2.2012, 0:50, celkem upraveno 1 x.
plchplch
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27.8.2008, 14:07

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od plchplch »

Před časem jsem to řešil také,kolega mi říkal, kup si ohřívací pytlíky v lyžařských potřeách. Funguje to ,když se vrátím domů a uzavřu do neprodyšného obalu tak jdou použít i opakovaně. Jen ,když to sečtu, tak za sezonu to nějakou Kč stojí,ale co bych pro sebe neudělal, peníze vrazíme do větších blb...n.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

TEST 2:
Takže máme 00:30,kamínka jsem zapálil v 17:30 v obýváku,ven jsem vyrazil asi v 20:30.Po usednutí na žebřík jsem seděl asi 1h a zkusil otestovat kamínka vytáhnul jsem je v rukavicích a obalu a cítím mírné teplo,ale slabota.Sundávám obal je to lepší.Duje opravdu silný a ledový vítr,který mě otvíral dveře v autě a shazoval naraženou beranici :evil: Ten kamínka silně ochlazuje téměř na 0.Schovávám je tedy pod bundu a čekám,cítím jak se v ruce sama oteplují,sundávám rukavici,teplota se šplhá do své výše tak jako doma v obýváku už je nemůžu bez obalu udržet :!: Dávám na vítr znova se opakuje postup...
Vyvozuju tedy že pro dobrou funkci je třeba je nemít na přímém větru a nejlépe bez obalu.Nedá se tam po 2,5 hod vydržet,tak měním stanoviště a jdu šoulat.Kamínka asi po 5h funkce ztrácí teplotu,třepu,rozdělávám je nic nepomáhá.Říkám si,že deklarovaných 12H je asi jen v obalu a díky mé chuti po teplu a díky sundanému obalu se benzín spálil dříve,říkám si nevadí i tak 5h bohatě stačí.Po asi 10min však kamna i v obalu nabírají znovu na teplotě,ruce mám už v kapsách krásně prohřáte tak nechávám v obale a šoulám s úsměvem dále.Zkusím vytáhnout a opravdu jedou zase na 100% :!: Ruce bez rukavic kapsy teplé nic víc nepotřebuju.
Nyní jedou už 7.5h v tahu a jsou VŘELÉ :!: v dlani nelze bez obalu a popálenin udržet :!:
Smrad se nekoná abych cítil pálený benzín musím si je strčit do nosu(požívám origo benzin),cigareta je proti tomu Temelín
:!:
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od Michal S »

Poradil by mi někdo nějaký ohřívač co jde strřit do boty?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od motolada »

Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Topení do kapsy

Příspěvek od Petr1970 »

no nevím, do bot nejsou sáčky moc dobré - při pohybu riziko protržení..
do bot jedině elektriku :-) např
http://www.hunting-shop.cz/produkty/ele ... 113065000/
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět