Poraďte puškohled začínajícímu kolegovi...

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Vojtěch
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23.9.2007, 17:27
Kontaktovat uživatele:

Poraďte puškohled začínajícímu kolegovi...

Příspěvek od Vojtěch »

zkušenější kolegové, prosím poraďte jaký puškohled by měl vybrat začínající myslivec. Rozhodně neuvažuji o něčem pochybných kvalit, všechny ty možné noname, CZ, Hakko, Promys jsem předem zavrhnul a jako cenově i kvalitativně nejni??í možnou volbu zvažuji Meoptu. Nebo ATN kdyby mělo dojít na proměnlivé zvět?ení? A jaké jsou zkušenosti s Weawerem? Jde mi o volbu praktického puškohledu pro Brno98 v ráži 7x64, smížená honitba na Vysočině, střelbu na ohromující dálky nepředpokládám kvůli malým zkušenostem i místním podmínkám.

Volit pevné nebo proměnlivé zvět?ení? Co byste konkrétně doporučili?
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Nevím, jak ostatní, ale já mám na všech svých zbraních Artemis s pevným zvět?ením a jsem naprosto spokojen. Co se týká značky, těžko radit, Záleží na vkusu a hlavně na stavu peně?enky. LOVU ZDAR!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

puškohled

Příspěvek od ČENDA »

Podle mě u puškohledu Záleží i trochu na vkusu. Někdo nedá dopustit na variábl a někdo preferuje pevné zvět?ení. Já měl Hunter 4-16x56 a sundal jsem ho a vyměnil za pevných 8x56 Docter. Zjistil jsem totiž po pár letech,že to mám stejně nastavené někde mezi 7-8x a neměním to. No a při mé střelbě do těch max.120-140m větší břiblí?ení nepotřebuji.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Příspěvek od Sauer »

Záleží kožko si ochotný za puškohžad da?. Kvalitných značiek je na trhu veža. Určite medzi ne patrí aj Meopta. Ja osobne používam Leupold a bez problémov. Dobrá svetelno?,vernos? farieb,ostros? kontúr až k okrajom..
Preferujem variabil, podža mňa je univerzálnejší. Pri čakaní na posede či na otvorenom priestranstve hodím 8x zväč?enie, pri pohybe lesom tam mám 4x max.6x....
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Poraďte puškohled začínajícímu kolegovi...

Příspěvek od Mr. Fox »

Mohl by mi prosím někdo poradit optiku na 308 Win s cenou do 8 tisíc. červený bod není nutností. Chtěl bych aby to za tu cenu mělo co možná největší světelnost. Teď rozhodně nemám na zeis, swarovski, nebo meoptu. Uvažuji o 7x50 nebo 8x56. Koukal sem na Hakko Winer ale potom co sem si tady přečet tak se mi do něj moc nechce. A co projíždim po internetu e-shopy tak tam k tomu nepíšou nic čemu bych věřil nebo co bych chápal.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Poraďte puškohled začínajícímu kolegovi...

Příspěvek od Choochoo007 »

Pro Foxe:
Prihodil bych jeste 2 a sel bych do Meostaru 7x56, nebo nejakou bazarovou :wink:
Nebo snad radsi usetrit nejkou korunu nez nejaka Hakka a podobne lacine vyrobky a koupit radsi starsi Meoptu 2000 7x50 a setrit na neco lepsiho.
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne stř 08.2.2012, 10:54, celkem upraveno 2 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: Poraďte puškohled začínajícímu kolegovi...

Příspěvek od cheyen »

Vojto:
Osobně si raději připlatím a mám optiku a montáž na kterou se mohu spolehnout v jakékoliv situaci. Přesedlal jsem z Meopty na Docter Unipoint 0-4. Dnes mám všechny puškohledy od jednoho výrobce se stejnými záměrnými osnovami (naháňkový i puškohledy na čekanou). Jsou to vše variably a mohu je jen vychválit do nebes.

Myslím, že pro tebe pro začátek je optimální ta Meopta. V tvé situaci bych zřejmě volil Meostara R1r 3-12x56 RD. Uvidíš, že variábl využiješ.

Co se týká montáže i já mám weaver a upřímně řečeno jinou montáž již nechci. Je to hlavně z důvodu bezproblémového vyměňování puškohledů (naháňkový za puškohled na čekanou a podobně). Je ale pravda, že jsem si pořídil jednu kulovnici, kterou využívám na veškerý druh lovu - naháňka i čekaná. Je to výhoda, protože se s ní naučíš střílet za jakékoliv situace a máš jednu zbraň na více způsobu lovu. Samotnou montáž weaver mám komplet od MAKa - lištu i upevnovací spoje na puškohled, a puškohledy mám se šínou. Moc hezky to vypadá a je to i super funkční oproti běžným kroužkům. Samotný MAK je ale dražší. Nicméně z vlastní zkušenosti na montáži nešetři! MAK je naprostá špička.

Pokud jsi z Vysočiny, radím ti zajeď do Humpolce za p. Snížkem - http://www.arms-cz.cz a můžeš se 100% spolehnout, že ti poradí nejlépe dle tvých možností. Navíc mají všechny montáže skladem, takže ti i ukáže jak takový weaver od MAKa funguje. Samozřejmě mají i optiku. Dokonce jsem teď koukal, že mají v komisi puškohled Docter Classic 3-12x56 s osvětleným bodem, který je v naprosto bezvadném stavu, stojí míň než nová Meopta a navíc ještě se 30 letou zárukou!!! (oproti Meoptě, která má pouze 10let). Tohoto komisního puškohledu u p. Snížka bych se rozhodně nebál, jelikož ví co prodávají. Navíc si ho tam můžeš osobně prohlédnout a vyzkoušet. Mají ho i na webových stránkách http://www.arms-cz.cz/katalog-podle-vyr ... yrobce=999 .

Jsi z Vysočiny? Odkud? Já jsem také z Vysočiny :-)

Přeji pevné nervy při výběru.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Poraďte puškohled začínajícímu kolegovi...

Příspěvek od Choochoo007 »

Pro Vojtu:
Asi bych take doporucil Meostara R1r 3-12x56 RD, mozna take Nikon nebude spatna volba a Docter. V teto skupine si myslim je kvalita totozna a rozhodl bych se dle ceny.
Meopta ma dnes rovnez 30 let zaruky a uz vidim jak po 10 letech clovek uhani u zahranicnich vyrobku znackovy servis.
ATN bych do skupiny evropskych kvalitnich optik vubec netahal, cenou mozna
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět