Lovecke zážitky ze zahraničí

Vše o lovectví v jiných zemích (něco jako poradna)
Odpovědět
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Opět Loty?sko. Kamarád ulovil zlatého tetřeva - věk sedm let. Super pěkné zážitky, ale je tam skoro stejné sucho a teplo jak u nás na JM.
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

K tomu Loty?sku - pozval mě známý na tetřeva. Loni jsme s Pepou přijeli moc brzo - ještě netokali. Zato letos jsme to vychytali - když jsme se byli podívat na bobry, létaly nám nad hlavama sluky asi tak, jako tady sojky (Možná častěji). když jsme vyrazili na "gluchara", dostal jsem Foxku, 223 Rem s českými poloplá?ti. Jenom jsem vyměnil cinkající řemen za stahovací Made in Czech rep. Měl jsem mlhavé představy ovlivněné literaturou o tom, jak by to mělo vypadat. když Varis ohlásil tetřeva, nezbylo mi, než mu věřit. A vskutku, po 100 metrech šoulání jsem ho uslyšel i já. Ale byl to úplně něco jinýho, než jsem si představoval. Přiskakování se dělo způsbem "za ruku". Nebo spíše na draka, páč jsem za Varisem plápolal jako drak na podzim. Na zemi směs borůvčí, brusinčí do půli stehen. Porost - cca 40-50 letý borový porost se zakmeněním 8-9. když jsme se dostali na cca 100m k tetřevovi, ztichl. Museli jsme se vrátit a pokusit se o druhýho. Nemohl jsem ho spatřit, ale potom jsem ho našel v triedru. Na pokyn jsem na 60-70m zaklekl ke stromu, zamířil a vystřelil. Tetřev nejdřív vzlétl, ale po 50m se zlomil a spadl na zem a po ní se vydal do krytiny. Naštěstí ho Varis doběhl, než se moc omlátil. Musel jsem si jít stranou ulevit, ale přísahám, že to nebylo od nervů, ale od toho, kolik jsme toho vypili večer před tím.
Nevím, jestli jste už někdo stahovali bažanta, preparátor ho měl staženýho za 15 minut.
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Koukám, jakej jsem osel - ta munice byly celoplá?tě. Na co já myslím, to fakt nevím. Promiňte mi to!!! Díky!!!
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

michale, nadhera... uprimny lovu zdar! kolik z nas neco podobneho v zivote alespon jednou zazije?!?!? nebo alespon uvidi! uprimne zavidim...

kde sis ho nechal preparovat? u france? jsem zvedavej, jak bude pak vypadat!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Přeji lovu zdar.Málo,kdo si z nás umí představit tu nádhernou pannenskou přírodu.Které si mnohý z nás neváží.naše dne?ní společnost jí vyměnila za byznys.Až je Rusko sebechud?í,ale tu oázu klidu a nedostupnosti pro člověka jí zatim jen tak nikdo neveme.My tady jsme na tom tak, kde jsme přírodu jsme vyměnili za pra?ule.Ulovit u nás tetřeva je u nás již jen snem,který se nikdy nesplní.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Michale přeji Ti lovu zdar a velký dík že jsi se s námi podělil o tento krásný zá?itek.
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Omlouvám se všem, kteří by tento příspěvek viděli raději v tematu "zahraničí".
Je štěstí, že se Loty?sko už vymanilo z objetí Ruska a je také součástí EU. Měli bychom se u nich toho hodně co učit. Jsou kapitalisté krat?í dobu než my a myslím, že se dostali trochu dál.
Jinak k lovům - poplatkové lovy u nich fungují podobně jako u nás ("ploskochvostá my?" je cca na úrovni lončáka) a není bez šance něco domluvit. Cesta je sice náročná ( z Brna to mám 1200km), ale PHM jsou po cestě maximálně na úrovni českých cen, spíš ni??í. takže neváhejte a vyra?te, mohu vřele doporučit. starší si určitě vzpomenou na základy ru?tiny a mladší využijí angličtinu.
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Nedá mi to, abych se s Vámi ještě jednu nepodělil o moje štěstí. Do fotogalerií "Účinky kulových ráží..." a "Trofeje" jsem dal nějaké fotky z lovů v Loty?sku.
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Zdravím, měl jsem problémy s ukládáním fotek, proto sem raději dám jen odkaz http://ficekmichal.webovastranka.cz/image
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Měl jsem jedinečnou možnost pro?ít pro mě nezapomenutelný zá?itek při lovu v rakouských Alpách.Kamarád z Rakouska mě pozval na lov kamzíka.Tímto bych mu chtěl ze srdce poděkovat,protože to co jsem zažil při lovu a jakou atmosféru tomu dodali chlapi co byli se mnou ve skalách,po různých nezdarech,jsem ještě při žádném jiném lovu nepro?il.V září jsem se poprvé vydal do Alp,počasí až nadprůměrně slunečné,ale bohužel spousty turistů a vojáci co měli vysokohorský horolezecký výcvik nám zalomili veškerou zvěř.Pak se naplánoval lov na konec října,ovšem napadl metr sněhu a hrozily laviny.takže vše zrušeno.Mezitím jsem dostal povolenku na ?náhradního? kamzíka u nás v Jeseníkách,ovšem počasí nepřálo ani zde.Mlha,sníh a silné mrholení.Byl jsem rozhodnutý ulovit pouze jednoho kamzíka,protože kdo chce moc,nemá nic a navíc by to byla velká nena?ranost ulovit v jeden rok dva pro mne tak vzácné úlovky. 23 listopadu jsem navečer s kamarádem Zdeňkem odjel do Rakouska.Ráno v půl šesté budíček,Zdeňa protestuje že vstávat nebude,ale nakonec se vykutálel z postele. (a? si to přečte,asi mě zabije ).Autem jsme se dostali na konečnou do výšky zhruba 1500m n.m a odtud pě?ky k hřebenům.Vrchol v revíru je 2400 m n.m.Zamračeno,vrchol v mracích.Posléze se ocitáme naprosto v neproniknutelné mlze.Viditelnost max do 50m.Došli jsme poblí? slaniska kde je znát spousty čerstvých pobytových známek od kamzíků,říje je na ?plné pecky?.Po poledni to balíme a scházíme k autu.Nemá to cenu.Průvodce Hubert oznamuje,že jde od Itálie fronta a v neděli má být ještě hůř.Domluva je jasná,ráno se uvidí,v případě stejného počasí odjedeme ,budu připravený na zprávu o dobrém počasí a hned pojedu nazpět na lov.Je to sice 400km jedna cesta,ale stojí to za to.V noci jsem spal v obýváku u televize s rakouským programem na satelitu,procitl jsem,hledím jak trubka?.,tam hudební pořad,ženské v tyrolských krojích,zpěvák s doprovodem na harmoniku seděli v horách s bavorským barvářem ,a záběry kamzíků.myšlenky se mě honily v hlavě,co sem si přál nejvíc,dobré počasí.Ráno sem vystřelil z postele v půl šesté,venku jasno a mlha.Super.Nahoře bude jasno.Přijeli jsme nahoru,téměř jasno,ale už se valily na vr?cích mraky.Po chvilce Zdeňa uviděl kamzici a kamzíče ve svahu.Po obeznání pokyn ke střelbě,ulovit oba dva kusy.Změřil jsem 280m.Měl jsem pučenou jejich jednoranou kulovnici Ruger 243W s optikou 10x42 Schmidt Bender s nitkovým křížem.Já nemám europas na moji 9,3 a navíc asi na tu dálku s touto ráží?..Přesně jsem věděl co bude,cizí zbraň,blbec jsem si nezjemnil napínáček na sebe-?kolácká chyba,předem odsouzeno k neúspěchu.Taky že jo.Raku?áci naštvaní,že to šlo 1000x trefit.Já měl po náladě,zařekl jsem se v duchu,že dokončím vycházku a už nejedu.Kdybych ulovil kamzíče,bude to pro mne nezapomenutelné.Ale takto jsem to nechtěl.Jinak musím uznat disciplínu v myslivosti u raku?áků v této oblasti Alp.Klobouk dole,váží si maximálně zvěře a nenechají vystřelit na zvěř,pokud to není správná věková třída.Zde již byl plán splněn a zůstávala nějaká holá a jeden kamzík Ivtř.Pokračujeme dál skalami nahoru,za okamžik 4ks nad námi.Jsme zhruba ve výšce 2100-2200m n.m.Dostali jsme se k nim na 100-150m.bohužel dva kozli a kamzice s dobrým kamzíčetem.Pár fotek a jdeme dál.Nic pro nás.Opová?livě se začalo kazit počasí.Před námi dalších 6ks na 300m.Nic pro nás.Zvěř odchází k hřebenu.Zahalil nás mrak,vypadá to zle,jdeme nazpět dole.Naráz jsem nad námi uslyšel hvízdnutí kamzíka.Chlapi debatovali,na moje upomnění nereagovali.Ohlédnu se a mrak odfoukl vítr.Nad námi asi 100m stojí kus.Já si říkám zase nic pro nás,viděl jsem to černě.Z ničeho nic sly?ím: ? Michal, schnell schießen?.Batoh a rukavice dole,mířím,kozel odešel ještě dál do skal,něco přes 200m jsem to odhadoval.V tom oparu mě nechtěl měřit měřič.když jsem si byl jist,zmáčknul jsem to,na okamžik jsem nepostřehnul nic,ale za mnou se ozvalo tyrolácké juchání raku?áků.Kamzík padal ze skal,ale jak se dostal na sníh,sáňkoval dole.Zle je,zasáhl jsem na tu dálku páteř,strhl jsem to kretén.Kamzík seděl za kamenem a díval se ke mně,na nějakých 180m.Druhý zásah seděl přesně.Kamzík sjel další hodnotnou dálku po sněhu dole svahem než se zastavil o kameny.Opět raku?áci juchali.Je to jejich zvyk.To dodalo lovu takové rozměry,jaké jsem nikdy nezažil.Sedl sem si na zadek do sněhu,nebyl jsem schopný ani vybít zbraň.Byl jsem dost na měkko popravdě řečeno,za což se nestydím.Horečka neskutečná.Pak následovalo vše jak u nás,kamzík a já jsem dostal azalku-alpský rododendron,nic jiného tam nebylo,a pak delší cesta k autu.Byl to lov plný extrému a adrenalinu,stojí to zato to pro?ít alespoň jednou za život.

http://album.volny.cz/macalikm75/browse ... wse_page=0
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Michale, lovu zdar...krásný lovecký zá?itek a příběh...
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

S kamarádem Tomášem jsme dostali pozvání na lov svi??ů v rakouských Alpách.Zprvu se mě osobně nechtělo,a dost mě to časově nevycházelo,ale nakonec jsem si čas udělal a s Tomášem jsme minulou středu 6.srpna vyjeli do Alp.Jakmile jsem za Vídní směrem na Semmering z dálnice uviděl první ?títy skal,byl jsem rád že jsem jel.Odpoledne po příjezdu jsme jeli na střelnici vyzkoušet zbraně.Tomáš nafasoval kulovou jednušku Bajkal 222Rem,já naši kulovničku UB ? 22Hornet.Ve čtvrtek časně ráno jsme vyjeli do asi 80km vzdáleného Turrachu.U obchodu,vlastně to byl tak napůl obchod a bufet, nás čekal jeden z průvodců ? Tony se svým bavorákem Erosem.Dali jsme si kafe,vcelku nás překvapilo,když přijela na nákup do obchůdku dcera Schwarzenberga i s dvěma dětmi.Venku začalo mírně pr?et,a že je tak celý týden.Stále dé??,bouřky,nevlídno.Vyjeli jsme na sala? do hor,kde čekal druhý z průvodců Hans.Venku citelný chlad,kolem nás nad sala?í skály,atmosféra jak řemen,to udělalo své a s Tomášem jsme dost znervóznili.Ruce se nám třepali jak drozdovi ř?.. .Pochopitelně to místní poznali,museli jsme vypadat asi divně,protože v zápětí do nás začali lámat jejich ?naps.Do?la na řadu kontrolní střelba na 100m,trefit kruh asi 4 cm.Já s napínáčkem na Hornetu vcelku dobrý,Tomáš musel krapet doladit optiku.Vyjeli jsme nad hranici lesa na pastviny.všude kolem krávy se zvoncem.Dost mě jako lesníka překvapilo,že krávy u nich mají přístup všude do lesních porostů.Les v revíru kde jsme byli je spíše ochranného charakteru,zpracovávají jen kalamity.Jinak netě?í.Po chvilce pozorování průvodci nám začali ukazovat kde jsou všude poblí? nor svi?ti.Mě osobně dost trvalo,než jsem si na to zvyknul a taktéž je uměl obeznat.Nikdy v životě jsme svi?tě s Tomášem neviděli,tak jsme na to nebyli zvyklí.Vydali jsme se k hřebenům.Tony s bavorákem, Hans, Tomáš,já,Fritz který nás pozval a jeho otec.Po chvilce pochodu domluva,Tony,pes a Fritzův otec zůstávají dole,my ostatní jdeme o 200m výš a zaléháme za kameny.Bylo to teď na Tomovi.Po 15 minutách na 80m vylezl jeden svi??,ale velikostí nic moc.Byl mu nabídnut k ulovení,ovšem nebylo kam spěchat.Po další chvilce se objevil o něco výš další svi??.To už Tom nečekal a v pozici jak jistil, vystřelil na ?iroko na plecko.Svi?? zůstal le?et v ohni,jen mu klesla hlava.Výstřel na krku,perfektní zásah.Hans od radosti ,že se to povedlo tak poplácal Tomáše po zádech,až jsme ho málem o?ivovali.Ceremonie,prohlížení úlovku nesmírná radost,focení.Popošli jsme dalších 200m a znovu jsme zalehli za velký kamen.Já jsem musel zaujat takovou pozici v polosedě a polole?e,že za 20minut mě začala odumírat levá ruka.Jinak to ne?lo.jenže to už na 60m byl před námi svi?? na okraji nory.Před tím asi 100m pod námi vylezl podstatně větší kus,ale v polovině dráhy letu střely byla tráva a to jsem nemohl riskovat.Střelivo v kornetu měl - Hornady V-Max. To bylo až příliš rychlé.Dostal jsem pokyn jak to bude možné,vystřelit.Svi?? neustále v sedě jistil.To už jsem měl vážnou obavu,že pokud se něco nestane,ruka mě upadne.Nemohl jsem se ani pohnout.Hanse napadla spásná myšlenka,že za kamenem rukou zamává a svi?? by se měl postavit a jistit.Taky že jo.Jakmile se postavil na ?iroko,zlomil se a zůstal v ohni.Vstřel na plecku,neprostřelený.Opět následovaly ceremonie a focení.Pak cesta k autům a dole na sala?.Tam jsme u slivovice,sýru a slaniny zakončili nádherný den a lov v Alpách.Tímto bych chtěl i za Tomáše poděkovat Fritzovi,že jsme tohle mohli pro?ít. Lovu dík !

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

Michale, prima zá?itek, přeju Lovu zdar!!! V Alpách jem byl u kamaráda jednou asi před 10 lety na kamzíkách. Ani jsem je neviděl, ale i tak to byl super zá?itek. Je tam nádherná příroda, všude čisto a přírody si tam váží mnohem víc než u nás.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Milane dík.Opravdu nad jejich přírodou a prostředím se tají dech.I když člověk přijede do stejného místa poněkolikáté,je to opravdu nádhera.Opravdu jsme si připadali jak v jiném světě.A úplně v jiném světě jsme se ocitnuli,když jsme přejeli hranice do ČR.Ale to už od Vídně bylo znát co se blí?í :roll: .
Odpovědět