Černá zvěř

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Černá zvěř

Příspěvek od motolada »

Ještě k tomu Cermixu,právě jsem dokončil telefonát se sousedním hospodářem,který tvrdí,že po telefonu na OMS mu bylo sděleno že 1 kg stojí 4000Kč,proto se nikde v okolí neléčí?Co je na tom tedy pravdy?
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá zvěř

Příspěvek od kopov.c »

Co já vím,tak se ještě v loni Cermix fasoval.Jak je to letos nevím.U nás se má podávat už tenhle pátek a já mám za ukol do pátku splašit dvě prasata do tombolí :( Takže za chvilku vyrážím.Jak píšete základem uspěchu je černou v lese mít.A jak správně poznamenal Tomfi,tak způsob lovu se odvíjí od podmínek.Pokud se v lese ukáže černá jen občas a není vyloženě stálá,tak si šoulačku a čekání na ochozech dokážu představit jen s těží.I u nás se vyskytují useky lesa zcela bez zvěře,naštěstí jsou useky kde je zvěře dost.Ale i když tu jsou,tak noční hledání černé není tak jednoduchý jak se zdá.Nejvíc plodily buky co rostou na slunci a ty rostou nejvíc v pasekách se skoro dvoumetrovím podrostem.Tam se černá ted dost drží-má tam žír a zároven se tam cítí bezpečně a do volnýho lesa moc nevylízá.Dá se říct,že černá ted vůbec necestuje a její rádius je v řádu pár set metrů.Teda dokud ji někdo nevyplaší,nebo se do ní nestřelí.V těchto podmínkách ji bezpečně ulovit znamená se k ní dostat doslova na kontakt a to není při křupajícím sněhu a v pasekách se točícím větru uplně jednoduchý.Zároven šoulačka kolikrát chce rychlý rozhodování a se střelbou moc neotálet.Už jsou selata,spousta prasat je plnejch,takže i když jsou,tak to není tak jednoduchý jak se zdá.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Mr. Fox »

I z tý zarostlý paseky pujdou za vodou... teda pokud tam někde neni
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Černá zvěř

Příspěvek od motolada »

kopov pokud se nepodaří tady by ti pomohli pomoct,máš to blízko http://www.ceskapic.cz/ :wink:
Jinak s těma selatama je to o hubu,navíc je to i nebezpečné,kolikrát mě nebylo do smíchu když po ráně na nejslabší lončačku v květnu mě bachyně obíhala,selata kvikotala brrrr.... Utěšuju se tím,že velké prase jsem nepotkal tak si říkám,že se budou člověka bát.Kdybych teď narazil na 100kg bachu se selatama nevím jestli bych ze země do rudlu mačkal :|

S vodou je to těžké já jsem zaznamenal lončáka u vody 1,prase si vodu najde a tam kde bych je čekal nikdy nepřišly,možností vody je všude moc
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Petr1970 »

motolada: netuším, u nás (vysočina) podle tohoto, neprošvihli jste to?

Období léčení pro letošní rok bylo změněno na období od 1. února do 12. února 2012

léčba (cermix) měl být dosypán do 12... nevím jestli si to ze schůze pamatuju dobře (pokladník seděl na druhém konci stolu) ale 2,5 kg za necelej litr..

viz. zde..
http://www.g-lov.cz/veterinarni-leciva.php
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Černá zvěř

Příspěvek od motolada »

Jak jsem psal,neni problem v tom kdy léčit,ale jestli vůbec...V okolí neléčí nikdo zatím.
Na základě této diskuze jsem to hospodářovi vysvětloval,tak tam bude ještě volat,jetli je to tak...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Petr1970 »

no nevím, bral jsem to že je to "nařízené" okresem... i proto se to koordinuje aby to zvěř dostala najednou a nestalo se že přecházející kusy byly bez "vitamínů".....

ale jsem amatér, zeptám se.. každopádně my to o víkendu roznášeli a co sem pochopil tak všechny sdružení v okolí.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Černá zvěř

Příspěvek od fesoj »

Našemu MS platí již po více let nákup léčiv honební společenstvo.
Kritériem pravdy je praxe.
plchplch
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27.8.2008, 14:07

Re: Černá zvěř

Příspěvek od plchplch »

Pro informaci 1kg Cermixu stojí 2015 Kč s DPH. Dodává Biopharm Choutoň, Jílové u Prahy. Potřebujete recept od PVL. Dále Waldmix vyrábí Mikrop Čebín. Léčiva Vám měl vydat OMS dle Vašeho požadavku a v dostatečném časovém předstihu. Je velmi jednoduché si ceny ověřit . Dalším dodavatelem je G- lov,Zlín. Je samozřejmé,že letos nastaly trochu změny vyplývající s nařízení SVS, informace přišly včas na OMSy. V příštím roce již bude vyhlášen jednoznačný termín SVS a následné již mají v kompetrenci OMS.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Tomfi »

Nezlobte se na mě nikdo prosím, ale už z tohoto vlákna je vidět, že celý kolotoč ohledně léčení je v současnosti absurdní ohledně lovu černé a asanace zvěřiny jen úřední blábol, protože i po 27.2 bude ve zvěři cermixová stopa a byla i před 1.2(teoreticky).
Dle správ měl být cermix dáván 1-12.2. což je obrovsky velké rozmezí, ideální stanovit víkend. výsledek někde léčí ke konci ledna, někde 4.2. někde až na konci termínu a někde až tento pátek. Toto vše lze vyčíst z vlákna kam přispívá 6,7lidí z republiky. Více netřeba komentovat.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Lotr »

Tuhle tabulku jsem našel, když jsem si hledal nějaké informace o černé zvěři, docela zajímavá čísla:

http://vdb.czso.cz/vdbvo/tabparam.jsp?v ... itola_id=9
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá zvěř

Příspěvek od kopov.c »

To Lotr Docela zajímavý čísla-v roce 2009 je poznat rok dubu :) Podle tabulek stavy stoupají a zde si lidi a není jich malo stěžují na ubytek.Tak kde ta černá je? Pokud můžu zhodnotit posledních 10let tady v okolí,tak černé dost ubylo.Snad to může být jedině tím,že narostl její počet v honitbách kde dříve nebyla.A nebo byl její počet už před pár lety podstatně vyšší než ukazují tabulky akorát se tehdá sčítání nebralo moc vážně,spíše se opisovalo než něco sčítalo a odstřel se taky psal jen aby nějakej byl?
Jinak bych chtěl poděkovat motoladovi za jeho odkaz na prodej čunat :) Budu ho muset přeposlat na polesí,protože já boj s tombolovejma čunatama vzdávám.Včera se mnou vydrbali a dnes nastala bílá tma,takže na ně kašlu.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Lotr »

Já bych taky řekl, že je to tím, že se černá šíří do míst, kde doposud nebyla a hlavně nebývalým lánům monokultur, hlavně kukuřice, kde se jí nad obyčej daří.

Tuhle jsme na schůzi vedli s kolegy debatu nad tím, kam přijde všechna ta zvěřina z ulovených kusů. To je přeci tun zvěřiny? Ve výkupu to nechtějí, nebo kupují za 25 Kč/kg, ale vím o případech, kdy výkupčí už odmítali vykoupit, že toho mají plné mrazírenské návěsy a sklady a už to nemají kam dát. Pak přijdete do Makra a zjistíte, že tam prodávají kilo kýty hnedle za tři stovky za kilogram. Ale nikde jinde zvěřinu neseženete, zcela vyjímečně u vyhlášeného řezníka za dost podobnou cenu. To tu zvěřinu vyvážíme? Kam? Vždyť v okolních zemích dle statistik loví ještě víc černé zvěře než u nás. Tam přeci musí být té zvěřiny z černé s prominutím "přežraní"? Rozprodá se to mezi lidi? Zbaští to sami myslivci?

4 kopov.c: za současných podmínek bych raději ani tombolu nedělal, dnes jsem dostal na stůl oficiální podmínky k uspořádání tomboly a myslím že v prosinci na hlavním honě budem slosovávat vstupenky :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Černá zvěř

Příspěvek od Petr1970 »

hospody na vysočině jsou zvěřiny plný půl roku (možná i víc) v roce...
a otázka je, jestli to jde přes nákupčí..... černý je toho většina (když budu brát že to není mražená krůta z brazilie)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Černá zvěř

Příspěvek od kasari »

To Lotr - zvěřiny se nedá přežrat. Aspoň se mi to nepovedlo... :lol:
A co se týče tomboly, od příštího ledna má být novela, tak vydrž...

A abych nebyl OT - podívejte se na ty čísla ještě jednou pozorně a zkuste i starší. Z toho se daj vydedukovat i jiný věci - za komančů byla daleko víc osetých ploch, v současnosti se jich hodně změnilo na TTP, přesto černá vykazuje pořád vzrůstající tendenci. Nepřikládal bych to až tolik těm EP. Samozřejmě mají vliv, ale podstatný... To si nemyslím. Spíš bych tipoval snahu okamžitě po jejím výskytu si jí krmením udržet. Možná by byla zajímavější statistika krmelišť před rokem 1990 a teď. :wink:
Ulkomaalainen...
Odpovědět