flinty a trezor

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Boci1 »

Pamatuju to jako kluk,na vesnici to byl standart.V každým druhým baraku hned za dveřma na věšáku flinta,patrony v kapse hubertusu.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Vychoval jsem 5 dětí, z toho 4 kluky. Nějaké zabezpečení zbraní jsem nikdy neřešil, jen snad v případě, že za nimi přišli kamarádi na návštěvu. Zbraně byly vždy součástí mé domácnosti, děcka je viděla poprvé když je přivezli z porodnice domů. Na flinty, patrony, nože a sirky se nesahá - to u nás vždy platilo. Čím víc tyhle věci budu před dětmi schovávat, tím víc na ně budou zvědavé, protože zakázané ovoce nejlíp chutná... Tím nechci říci, že trezor je zbytečnost, zvlášť když je člověk několik dní mimo domov, ze zlodějů mám strach jako každý druhý. Ale co se týče dětí, nejhorší /a jediný / problém jsem měl s tím, když se jednou synek v batolecím věku chtěl podržet řemenu kulovnice, která se sušila po příchodu domů opřená o ústřední topení, třískla o podlahu a pro jistotu jsem hned další den musel jít ověřit její nastřelení. Samozřejmě, že když byli kluci větší, tak si chtěli zastřílet a taky jsem jim to umožnil, ale vždy jen pod mým přímým dohledem. Nikdy je ani nenapadlo sáhnout na zbraň bez dovolení.
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lesomil »

Přesně a doslova souhlasím s Fesojem :) !!!!
Já postupoval stejně a moji kluci měli odmalička přístup k mé zbrani. Byli řádně "poučeni" a věděli, že když si budou chtít hrát s tátovou zbraní, tak přijdou za tátou a poprosí..... Táta vezme zbraň, zkontroluje a samozřejmě bedlivě sleduje, jak si hrají. Když se vyblbli, předemnou zbraň zkontrolovali, tak jak jsem je to naučil a vrátili mi ji..... Protože věděli, že mohou požádat, NIKDY je nenapadlo ji bez dovolení vůbec vzít do ruky.... Neměli tu potřebu. Na střelnici si i vystřelili. Protože to nebylo tabu, brali to vše jako samozřejmost a dá se říci, že o zbraně jako takové ani nejevili zájem. Upřesňuji, že tehdy jsem měl jen dvě zbraně a tedy jsem nemusel mít trezor. Dnes trezor samozřejmě mám, syn co se mnou bydlí má zbrojní průkaz.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Lesomil »

Ještě doplním, že když se dostanou zloději do domu, či bytu, není pro ně problém ukrást zbraně i s trezorem a ten si jinde v klidu otevřít. Nebylo by to poprvé....
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: flinty a trezor

Příspěvek od tornádo »

jistě ale nelze se bavit o trezoru při ceně do 10 000,- to je v podstatě lepší šatní skříň jako máme ve fabrice na oblečení :D .
...tím sem chtěl říct,že pokud trezor má nějakou lepší odolnost+hmotnost kolem 300kg a je opravdu dobře ukotven (do zdí a podlahy+silná železobetonová obezdívka,vhodně zvolené místo-sklep,dlouhá úzká chodba...) tak nemají šanci jej vyrvat.Pak zůstává hrubá síla-krumpáč,pajzr,flexa nebo si počkají až příjdeš domů a jednoduše tě přinutí jej otevřít.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Ještě nikdy žádný člověk nezkonstruoval takové zabezpečovací zařízení, aby ho jiný člověk nedokázal překonat. Jenže nebudu-li mít zabezpečeny zbraně v souladu s literou zákona a někdo mi je odcizí, pak kromě zbraní přijdu i o zbrojní průkaz, nemluvě o tučné pokutě - a vo tom to je !
Kritériem pravdy je praxe.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Boci1 »

Souhlas,jde jen o to abych nepřišel i o zbroják.Proto jsem si trezor koupil.Jinak to u nás chodilo podobně jako u fesoje a nikdy nebyl problém.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Když jsem působil v bažantnici v Kladrubech, bylo nepsaným pravidlem, že pokud jsme byli v hájence, nejméně jedna flinta vždy visela na věšáku hned u dveří, sice nenabitá, ale náboje připravené hned pod ní na lavičce. A jakmile jsme šli ven, třeba krmit bažanty nebo jen tak na dvorek, nabitá zbraň musela být na dosah. Mockrát se nám to vyplatilo !
Kritériem pravdy je praxe.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Bord »

Přidám něco ze vzdálené historie.Po posledních lečích zůstávalo v sále hospody okolo dvaceti brokovnic + nějaké náboje druhý den ráno v devět většinou sraz na dohledávku.Nikdy žádný problém natož průser.No "holt byla tak blbá doba."
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: flinty a trezor

Příspěvek od tornádo »

fesoj píše:Ještě nikdy žádný člověk nezkonstruoval takové zabezpečovací zařízení, aby ho jiný člověk nedokázal překonat. Jenže nebudu-li mít zabezpečeny zbraně v souladu s literou zákona a někdo mi je odcizí, pak kromě zbraní přijdu i o zbrojní průkaz, nemluvě o tučné pokutě - a vo tom to je !
tak to jo.Lze tedy rozdělit majitele trezorů na dvě skupiny,lidem v první skupině záleží na věcech umístěných v trezoru jako jsou šperky,peníze,smlouvy,zbraně... a proto si pořizují co nejodolnější aby byl majetek co nejvíce chráněn a druhé skupině je to jedno,protože mají skříň na zbraně,která vyhovuje zákonu a tím to končí.

Nezná někdo odpověď na můj prvotní dotaz?
tornádo píše:pročetl sem několik článků na internetu ohledně trezorů/skříní na zbraně a jejich certifikace.Mé zjištění je takové,že ikdyž je trezor vybaven deseti držáky a má papír,tak nemusí splňovat normu pro tento počet.
Příklad pořídím si trezor s certifikátem třeba na 20 dlouhých zbraní a zaplním jej.Někdo mě pak vykrade a zjistí se,že tam měl být jiný počet dle zákona(menší).

Viz zde http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... -20-trezor je možné tento trezor do plna obsadit zbraněmi B,C? nějak v těch normách,certifikátech plavu :roll:
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: flinty a trezor

Příspěvek od jarda65 »

Tornádo: Já myslím, že je to jasný. Do 10 zbraní stačí třída Z2. Do 20 zbraní třída I. Pokud máš certifikát třídy I můžeš mít do 20 zbraní. Jen se musí dát pozor na obchodní praktiky prodejců. "Trezor pro 20 zbraní" není to samé jako "trezor splňující podmínky Zákona o zbraních a střelivu do 20 zbraní". A protože každý používá jiné normy (ČSN a EN) je lepší se při nejasnostech před koupí zeptat na PČR.

gonias: Nechce se mi věřit, že s vybitou baterkou jsi v háji. U mého obyč. trezoru je v záloze ještě klíč (s ukrytým vstupem).
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od gonias »

gonias: Nechce se mi věřit, že s vybitou baterkou jsi v háji. U mého obyč. trezoru je v záloze ještě klíč (s ukrytým vstupem).


V háji seš jen po dobu než vyměníš baterii, ke které je přístup z vnějšku (je uvnitř hlavice el. zámku M-lock)
Obrázek
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Karlos23 »

Tak to se divím,že ten výrobce nemá vymyšlený připojení k síti 230V. Baterka by tam byla jen jako záloha pro případ výpadku proudu,a navíc by se zvýšil komfort třeba přidáním světla do trezoru.Obvykle trezor má své pevné místo a zásuvka 230V za ním by určitě nebyl pro většinu zákazníků problém. :idea:
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: flinty a trezor

Příspěvek od tornádo »

to je zbytečně složité,stačí dát nějakou kvalitní longlife baterku,která sice něco stojí ale může vydržet klidně rok a víc.
Osobně bych raději chtěl kombinaci: klíč+mechanický kombinační.Nějaké kalkulačce moc nevěřím,četl sem něco málo článků o zabezpečení dveří pomocí zámku na kod a nechtěl bych to.
Klasické "kolečko" funkční desítky let a klíč považuji za nejspolehlivější,nevím co je to za trend do všeho cpát elektroniku :roll:
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Karlos23 »

Taky obvykle preferuji jednoduché a 100% funkční řešení,což je klíč,ale někdy se elektronika hodí.
Před asi 14ti lety jsem jako elektrotechnik pracoval ve firmě,která dodávala pro LČR bezpečnostní zámky do loveckých chat. Byly na snímání otisku prstů.Nic složitýho,krabička asi za 20 000,-.Říkal jsem si, že je to do chat pěkná kravina,ale bylo to snadno nastavitelný ,takže všichni správci a stálí uživatelé byli zadáni, a nikdo nepotřeboval klíče.
Na trezor by to asi taky šlo,navíc dnes už jsou určitě i další modifikace,ale trezor na flinty by to trochu prodražilo. :?
Já jsem v myslivosti celkem zelenáč,tak si zatím vystačím se skříní na zbraně, ale až se mi jednou rozroste arsenál,tak budu o podobném systému na trezor uvažovat. Klíčů mám, že mi trhaj kapsu už teď, a s mojí zapomětlivostí by kódovej zámek nebyl dobrej. :lol:
Odpovědět