Kulový čtyřboj malorážkou

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Petr V
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 15.10.2010, 20:45

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Petr V »

Na CP K4M v Č. B. jsem byl . Ta tečovnice podle Vás, je jen lehká malorážka osazená do nové pažby.
Střel. řád: Plně pažby s nastavitelnou lícnicí a botkou, případně s otvorem v rukojeti jsou povoleny.
U toho druhého případu tam se nedá nic omluvit.
Upozorníl jsem na to předsedu střelecké komise a jak vidíte okamžitá náprava a to samotné by mělo být i na CP.
Zažil jsem kontrolu zbraní např. v Liberci na ME v Kroměříži a ve Světnově.
Ta max. váha - kompletní zbraně.
PV
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od cejlon »

Ten bod 19.2 SŘ je taky tak debilně napsaný. Mělo být napsáno .....zbraňová sestava do 4kg.....
Bod 19.4 SŘ- osobně bych stavitelné lícnice o botky zakázal, protože má jít o loveckou střelbu a ne o taktickou střelbu. Za rok totiž bude dotatek, že jsou povoleny nastavitelné botky s háky.....jde jen o pověstné ukrajování salámu..........
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Petr Vysok »

O tom bodu 19.2. jsem už psal do diskuzního fóra na ČMMJ. U kulovnice to upravili (zapomněli na monátž), ten výraz "zbraňová sestava" taky používám, ale zase by se našli takoví, co by se vymlouvali. Jinak Ti píšu SZ.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Petr V
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 15.10.2010, 20:45

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Petr V »

Osobně jsem byl také proti povolit stavitelné pažby.Jenomže můj podnět nebyl vyslyšen.I když se mi takový typ pažby líbí a 100% střelci přináší výhodu. Lovecká střelba se dostává někde mimo svoje poslání. Pokud střelec chce konkurovat musí si to pořídit. Tím se ale střelba značně prodražuje. Doufám, že za chvíli nebudou soutěžit zbraně v hodnotě 100 000,-To už u toho nebudu.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od sided »

hm, fajn, stavitelná pažba je špatně ale pažba na míru OK? Jaký je tam přesně rozdíl? Pamatujte ře čím složitější pravidla tím víc příležitostí k ojebání. :wink:
Petr V
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 15.10.2010, 20:45

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Petr V »

Kolega mi napsál váhu svoji malorážky, kde jste ho nařkli, že má zbraň v rozporu se SŘ. Váha je 3,8kg! Místo hloupých polemik směřujte svoje konstruktivní připomínky na adresu ČMMJ.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od cejlon »

Jasně, tato debata nic nevyřeší. Jsou borci, co nastřílí i s lehkou flintou a čtverkou s téčkem.Vymahatelnost pravidel je problém. Lhostejnost je problém.
Když na to na závodě upozorníš, tak si hned za špatného, nepřejícného, a že jsme tam proto abychom si všichni užili pěkný den, a proč si dělat problémy a podobné pindy......
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Carnivore »

Pazba na miru to resi a pokud si nechces flintu s nekym pujcovat, tak stavitelna netreba. Jinak mi stale uchazi smysl zakazu samonabijecich malorazek pokud splni ostatni podminky. Dle meho je to jen archaismus nemajici zadne opodstatneni, nebot samonabijecky nejsou vetsinou presnejsi nez opakovacky a ta samonabijeci funkce neni s ohledem na pomerne dlouhe casy zadnou vyhodou. Nechysta se zmena?
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Jiří K. »

Bohužel mám dojem, že celý střelecký řád je napsán podle toho jak se to hodí našim reprezentantům. Tím nechci říct, že bych proti ním něco osobně měl.
Jinak nevidím důvod proč si plácat "plíce" na ČMMJ, když většina výše uvedených výtek byla probírana na i na aktivu předsedu střeleckých komisí ve Vlašimi. A výsledek nula.
Myslím si, že opravdu by tato naše soutěž měla simulovat běžný lov běžný v našem středoevropském regionu. Ne nějakou MAO.
Ovšem zakazovat použití samobíjecích malorážek je blbost. Podle momentálně platného znění jsou možná i povoleny. Omezovat se mají v propozicích závodu s ohledem na bezpečnost. To,že se tento řád mění online jsme již viděli.
Podobné je to s omezením střeliva pouze na .22 LR. Dle zákona o zbraních a střelivu mezi malorážky patří i .17 HMR a další ráže. Jestli chce někdo střílet Velocitorem tak ať stříli, žádnou výhodu mu to proti sypačkám Lapua nepřinese.
U K4 mouhu klidně použít 8x57 JS a nikdo mi to nezakáže, je to jen moje věc.
Pokud se nepletu celé předělávání střeleckého řádu bylo iniciováno snahou o sladění s evropskými normami. Výsledek není ani v souladu s pohledu střelce s naší normou nejdůležitější a to zákonem o zbraních a střelivu.
Věřím, že si můj příspěvek tu svou cestičku k SK ČMMJ. A někdo si uvědomí, že je jeho zájmem přitáhnou na přebory co nejvíce střelců a ne je svazovat dalšími archaickými omezeními.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Šumavák »

Z důvodu levného tréninku kulové střelby jsem se rozhodl pořídit si dlouhou malorážku s optikou. Rád bych ale zvolil takovou konfiguraci, která by mi umožňovala i případnou účast na závodech K4M. Můžete mi někdo prosím poradit, kde bych našel aktuální pravidla pro tuto střeleckou disciplínu? Zkoušel jsem to najít i na webových stránkách ČMMJ, ale jsou pro mě poněkud nepřehledné... Jinak po přečtení všech příspěvků v tomto tématu mám pocit, že K4M pravděpodobně od původní simulace lovecké střelby směřuje k umělé střelecké disciplíně plné pomůcek, které se v lovecké praxi normálně nepoužívají. Podobným vývojem již bohužel prošlo například IPSC, kdy od prvotní simulace obranné střelby s použitím standardních zbraní a pouzder, dnes představuje umělou disciplínu se sportovními vysokokapacitními pistolemi s kolimátory, místo pouzder spíše držáky na zbraň a stovkami vychrlených nábojů...
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Buttler »

Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Šumavák »

Moc děkuji, přesně toto jsem neúspěšně hledal.
drevak3
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31.12.2014, 17:12

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od drevak3 »

Také koukám, že jakékoliv závody, které dřív byli pro to aby se lidi sešli a pokecali a zazávodili se proměnili v honbu za tím kdo dá víc peněz do vybavení. Na druhou stranu jsem byl v sobotu na závodech k4m a vítěz nastřílel 397 bodů ze 400 možných. Střílel zkm 451 jen optika s větším zvětšením. Takže puškou to asi nebude.
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od sako85 »

carnivore-pažba na míru to uplne nereší,lebo ak sa tomu začneš venovat,tak zistíš,že v každej polohe by si potreboval tú lícnicu nastavit inak výškovo a to ti pažba na mieru neposkytne,iba v jednej polohe a v ostatných to už bude kompromis.A že to už nemá nič spoločné s loveckou strelbou je fakt,aj ked aj na loveckých zbraniach čoraz častejšie vídat už posuvné lícnice,stavitelné botky,pažby typu Thumbole a pod.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Kulový čtyřboj malorážkou

Příspěvek od Buttler »

Optika s větším zvětšením je hlavní. Na malorážku se dá pořídit celkem levně. Pokud je přesná flinta, nezáleží na typu jako na hmotnosti. Pažbu si přizpůsobí každý sám. Rozhodující jsou pořád ruce. Ruce a optika, aby člověk viděl kruhy na terči. Zbraň postačí se solidním rozptylem.
Odpovědět