Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od pepava »

Jedná se o žhavou novinku za přijatelnou cenu. Zajímalo by mě,co říká praxe, protože teoretické reference se pěkně čtou ale nemusí to tak být. Pokud máte někdo s tímto puškohledem praktické zkušenosti, rád bych uvítal nějaké poznatky. Vzhledem k nízké ceně bych byl s jeho zakoupením osobně dost zdrženlivý, přestože je tam delší záruka.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od lovec »

Vynikajuca vec hodna kazdeho centu.....kamaratovi sa tento laserscope pokazil az po 10 ranach (Sako 75, .30-06Sprg.) Vrele doporucuje..... :twisted: :mrgreen:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od pepava »

Díky za poznatek. Tušil jsem, že to nebude jen tak. Už teď mi je líto těch zákazníků a prodejců, kteří se budou potýkat s reklamacemi. A reklamace je jenom samá dožera, nervy, peníze a spousta promarněného času. A tak si tady žijeme!
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Mají to dva kamarádi necelý rok na blaserech, oba v ráži 8x68S. Jeden cca 50, druhý 100 ran a zatím vše o.k.
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od Zvědavec »

Mátě nějaké nové zkušenosti s Burrískem? Ta cena/užitná hodnota je opravdu velmi zajímavá - pokud vše funguje jak má :-)
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Teď se (již výše zmiňovaní) kamarádi vátili z Maďarska. A jednomu už kříž "tancuje" (po cca 200 ranách)... :roll:
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Puškohled Burris 4-12x42 Ballistic LaserScope

Příspěvek od Zvědavec »

Můj počáteční zájem, po přečtení inzerátů, silně opadl, když jsem se dozvěděl (od prodejce), že bod nejde individuálně "doladit". Pravdou je, že rozsah zastoupených ráží a výrobců je velký, ale už se nenastavuje třeba délka hlavně a jako ús´tová rychlost se bere prý jen údaj výrobce. Takže jestli máte 600 mm hlaveň, nebo 550 mm hlaveň, korekce bodu je stejná, přitom úsťové rychlosti, se minimálně v teoretické rovině lišit musí. Navíc jsem očekával, že když dám pár desítek tisíc do puškohledu, že mi pár let vydrží. Odhlédnu-li od předchozího pšíspěvku na téma "plovoucí osnovy", aby mi vydržel a byl plně funkční, museli by výrobci munice vydržet se svou stávající produkcí se zachováním všech balistických hodnot, podle kterých byl puškohled při výrobě naprogramovaný. Jakmile změní výrobce prach, střelu, tak ta korekce už prostě fungovat nebude. A že bych posílal puškohled někomu na aktualizaci (jako aktualizace map do navigace), to si raději odpustím. Možná jsou mé myšlenkové pochody bludné, ale třeba někoho někam navedou :-). Já zůstávám u klasiky.
Odpovědět