9,3x74

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 9,3x74

Příspěvek od rimar77 »

MiraDuchek píše:Dnes jsem poprvé použil nový přírustek do trezoru Ruger No.1 9,3x74r
Prase na ostro vzdálenost 68 kroku vstřel pod pravým světlem ,střela prošla lebkou a zustala uprostřed krkovice.
Musím potvrdit šetrnost této ráže,žádné podlitiny ani extrémní poškození,stříleno SB střela SP.
Zpětný ráz uplně v pohodě ale to je asi dáno "nadupaností :D " SB střeliva .Myslím že v této ráži není třeba hledat laborace
u zahraničních výrobcu'.
Míro ono ta Vlašim má kupodivu větší zpětnej ráz než jiná ač výkonější munice se stejně těžkou střelou na tom jsme se nezávisle na sobě shodlo více lidí který 9,3kou střílíme a co vím od lidí co s tou Vlašimíní lovili tak není moc dobrá na lehčí kusy černé či srnčí u těžšších kusů bez problémů asi je tvrdší. Oproti tomu s Blaser CDP mi nic z nástřelu zatím neodešlo po komorové ráně nic víc jak 10-20m. Střílím sice 9,3x62 a né 9,3x74r ale ony jsou to naprosto stejné ráže takže to platí pro obě to samé.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: 9,3x74

Příspěvek od MiraDuchek »

No to jsem tedy zvědav mam vyhlédlého srnečka knoflíkáče tak ho ulovím 9,3 , právě jestli je SB tvrdá tak by měl kus mít jen malé poškození a né jako po mojí sedmičce. Ale je to divný co mam zkušenosti tak SB SP byli měkké obyčejné polopláště co se rádi rozpadali olovo od pláště.To je tedy ovšem zkušenost se 7mm.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 9,3x74

Příspěvek od rimar77 »

tak uvidíš jsem zvědavej na tvoje zážitky jak ti to padne:-) mně to dělá jen krásnou dirku skrz a z druhé strany tak 3-4cm kolečko zkrvaný okolí výstřelu a hlavně nestřílej tím proti velký kosti, kloubu a nebo páteři jak tu předvedl Milda se zásahem 375HH na krk a střílej na žebra hnedka za plecka
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: 9,3x74

Příspěvek od michalos »

K tomu rozpadu..není to způsobeno právě odlišností různých úsťových rychlostí..??
Odpovědět