7x50ZCFHUNTER*7x50ZCFRANGER*NIKON Action EX WP 7x50

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Kerberus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04.12.2007, 12:05
Bydliště: Sušice

7x50ZCFHUNTER*7x50ZCFRANGER*NIKON Action EX WP 7x50

Příspěvek od Kerberus »

Jaky by jste si zvolily z těhle třech dalekohledů. Rozhoduju se ohledně koupě do 4000. používám starej ruskej 7*50, ale už dosluhuje.[/b]
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Osobně bych bral Nikon ale 10x50.
tož tak
Kerberus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04.12.2007, 12:05
Bydliště: Sušice

7*50

Příspěvek od Kerberus »

Já volím 7*50 protože to má podle mně lepší světlost a lépe se přes něj bude pozorovat v noci. Jinak Dík za doporučení.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

dovolil bych si připojit jenom svou zkušenost, je to také zále?itost věku. Do padesátky mi vyhovoval 8x30 nebo 7x50. Teď po padesátce už nevyužiji světelnost 7x50 a raději nosím 10x50, proto bych já doporučil raději větší zvět?ení. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

já to řeším 2 dalekohledy. jeden 12x přes den na srnčí a 7x50 ZCF Ranger v noci na posed. V té sedmičce prostě nejsem schopen dobře přečíst srnčí na vzdálenost větší než 70 m, a i to mi dělá docela problém. U většího zvět?ení je nevýhoda, že při pozorování se potřebuje? někde opřít, protože to ve většině případů dost dlouho neudrží, ale je to jak kdo, třeba se mi už klepou tak ruce /?e by parkinson :D /
Kerberus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04.12.2007, 12:05
Bydliště: Sušice

re

Příspěvek od Kerberus »

[quote="cejnyk"]
Já přes den (nebo když je lov srnčího) beru se variabl od Eschenbacha. Ale tu 7 bych chtěl hlavně na noc a na brzké raní nebo pozdní podvečerní, když jsou už horší světelné podmínky.
Mojmír Pretsch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 26.2.2008, 17:11
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mojmír Pretsch »

Měl jsem fomei 7x50 ran.a nebyl jsem vubec spokojený.Nedal se doostřit,v okrajích býl neostrý a tahal mi oči.Prostě mi nesedl.Mám objednaný nikon 7x50 action VII tak uvidím jaký bude.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Příspěvek od milan-sparta »

Mám výše zmíněného Nikona a ke v?í spokojenosti. Nedíval jsem se tedy přes jiné dalekohledy typu Zeiss atd, ale bohatě mi to stačí. Pěkná světelnost za šera a při denním koukání krásně ostrý obraz.
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
218421
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30.11.2009, 17:35
Bydliště: Valašská Bystřice

*7x50ZCFRANGER*NIKON Action EX WP 7x50

Příspěvek od 218421 »

Dobrý den kolegové.

Mám zmíněho nikona a jsem nad míru spokojený. Hodně jsem uvažoval a fomei lídru, ale volba padla na nikona. Mám ho chvíli ale krásně sedí a obráz je opravdu super. Lovu zdar.
hunter02
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06.11.2010, 14:15

Re: 7x50ZCFHUNTER*7x50ZCFRANGER*NIKON Action EX WP 7x50

Příspěvek od hunter02 »

Všechny uvedený dalekohledy naprosto ve všem překoná stará Meopta 7x50. Včera jsem byl zastavený u kámoše, koupil ji někde na netu, nechal ji v Přerově vyčistit a ten obraz teda stojí za to, masakr. Myslím si že legendární ruský BPC 7x5O minimálně o třídu ta Meopta ještě překonává.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: 7x50ZCFHUNTER*7x50ZCFRANGER*NIKON Action EX WP 7x50

Příspěvek od popovic »

Stará Meopta 7x50 je fakt moc dobrá, opticky je srovnatelná s tím co se dnes prodává kolem 10 000 kč. Ono ale taky v osmdesátých letech, kdy se dala občas někde koupit, tak bylo její pořízení otázkou jedné měsíční výplaty. Já ji mám už 23 let, kupoval jsem ji na sklonku komunismu novou, a nebýt známosti v tehdejší Meoptě tak bych se k ní ani nedostal. Za všechny ty dlouhý roky používání jsem s ní neměl nikdy jediný problém - přežila spoustu mých pádů v lese, spoustu lijáků a přeháněk, spousty sněhových přeháněk v zimě a vůbec všelijakých rozmarů počasí... A dodnes dokonce není ani uvnitř na hranolech špína a bordel, což považuji téměř za zázrak. Dnes používám Meostar a starou Meoptu už ne, kolikrát si říkám že půjde z domu ale zatím jsem se neodhodlal podat inzerát, mám ten dalekohled rád a když si člověk uvědomí, jak za ty roky bez jedinýho zádrhele dalekohled sloužil, je mu to i líto ho dát pryč.
Odpovědět