Pozvání kamaráda na čekanou

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Zamčeno
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od dmw »

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat, nebavím se teď o provozním řádu a směrnicích MS. Jde čistě o zákon.
Pozvu si kamaráda třeba na lov černé, vlastní lovecký lístek, má legálně registrovanou zbraň, já mám povolenku k lovu v dané lokalitě, jdeme na jeden posed s jeho zbraní a na moji povolenku. A já se ptám, je to v rozporu se zákonem? Díky všem za případné odpovědi.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od fesoj »

To, co jsi popsal, rozhodně v rozporu se zákonem není - ovšem jakmile by Tvůj kamarád vystřelil, okamžitě tu ten rozpor vzniká - jde o lov bez povolenky a pokud by vás přitom někdo viděl, průšvihu se nevyhnete. I když by šlo o tvrzení proti tvrzení a nic by se nedokázalo, bude se to projednávat a dojde minimálně k narušení vztahů ve sdružení. Myslím, že o takové návštěvě jsi vždy zpraven předem a nic nebrání tomu, aby Tvému kamarádovi byla krátkodobá povolenka vystavena. Může na ní být třeba uvedeno v druzích lovené zvěře "dle povolenky člena XYZ a v jeho doprovodu". A rozhodně nejde jen o formalitu - náhoda je vůl a kdyby se stal úraz, pojišťovna v případě lovu bez povolenky automaticky odmítne plnit, nehledě k tomu, že v případě postřelení či usmrcení člověka by se Ti kamarádovu ránu brát na sebe asi moc nechtělo... Jde o porušení zákona, navíc spojené se zcela zbytečným rizikem.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od Zdenek41 »

To co napsal Fesoj víše je pravdou,ale ještě bych v tom viděl jeden problém zbran byla kamaráda.V hontbě má možnost nosit zbran pouze člen MS s vystavenou povolenkou.Pokud by tě nebo Vás potkala stráž či policie asi by jsi to těžko vysvětloval,pokud pominu výměnu průkazů zbraní(jako,že jsi si jí půjčil).Nevím jaké máte poměry v MS,ale když přijede nekomu kámoš staví se u mě já vypíši povolenku na druh zvěře dám podepsat a vědět předsedovi a je vše tak jak má být.Co na to už ostatní to je v PŘ.Ještě se nedá zapomenout na plombu.Pokud se jedná o zvěř spárkatou.
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od dmw »

Díky za perfektní objasnění, oběma. Chtěl jsem vědět jak to musí být ošetřeno, aby bylo vše tak jak má být. Přeji do probíhající lovecké sezóny LOVU ZDAR!
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od martinh »

No k tomu nošení zbraně. Já se domnívám, že mohu se zbraní u přes cizí honitbu, musím být ovšem vytažený závěr. Jednou jsem to hledal a zabýval se touto problematikou při luštění Velké čtenářské soutěže v časopisu Myslivost. Výsledek i správná odpověď byla že mohu se zbraní přes třeba sousední revír, ale musím mít vytažený závěr (zbraň ve stavu neumožnující okamžité použití).
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od Lesomil »

martinh :) , než zde zabředneme do polemiky, která se na tomto vláknu už řešila, pročti si prosím prvotní příspěvek od dmw :) , který se dotazuje na zcela jinou, konkrétní věc..... Domníváš se. že společná cesta s "hostem" na posed, navíc pak za účelem lovu by se vešla do Tvé výmluvy na přepravu zbraně do "své honitby" ? Neřešíme zde jak to "okecat" :) , ale zda je to v souladu s předpisy.... :wink: :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od Petr1970 »

může si nechat napsat kvér na B a nosit to jako "obranu" - tzn. legálně kdekoli (v honitbě) :D
druhá věc je potom ten lov atd...

aneb ti lončáci mě napadli když jsem sbíral houby a zastavilo je až 15 výstřelů
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pozvání kamaráda na čekanou

Příspěvek od Leon »

téma zamykám odpověď už tu jasná je.Leon
CZ 550 american 308win.
Zamčeno