Zeiss x Swarovski

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Šáša
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:16

Zeiss x Swarovski

Příspěvek od Šáša »

Zdravím, měl jste někdo možnost v lovecké praxi vyzkoušet a porovnat puškohl. Zeiss Victory HT 3-12x56 a Swarovski Z6i II.gen. 2,5-15x56 ? Opravdu je u Zeisse udávaná propustnost světla 95% znatelná oproti konkurenci, kde se transmise pohybuje kolem 91-92% ? Díky ...
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od Hirc »

Ahoj, na tvojí otázku někdo odpověděl zde
http://www.wildundhund.de/forum/viewtop ... =8&t=84882

Ve stručnosti jak jsem tomu porozuměl já - praktický rozdíl je nula-nula-nic .
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od ares »

V některých situacích je rozdíl patrný, ale jinak to samozřejmě není samospásné.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od martinh »

Dobrý den, Potřeboval bych od zkušenějších kolegů pomoci s výběrem puškohledu. Vybírám ze dvou modelů a to Zeiss Varipoint 3-12x56 a Swarovski Z4i 2,5-10x56, oba se šínou. Zajímalo by mě pro a proti obou puškohledů. Děkuji moc.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od martinh »

Tak puškohled vybrán. Zeiss Victory HT. Ještě mi poraďte prosím zda se šínou nebo bez ní. Má výhodu šína nebo jsou lepší klasické kroužky? Děkuji za odpověď. Spěchá to.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od US OPTICS »

já osobně bych volil šínu. Když budeš mít kvalitní montáž, tak je jedno jestli šína nebo kroužky. Při kvalitní montáži je to spíš o vzhledu než o funkčnosti. Snad jen při ošetřování, kdy Ti kroužky mohou zavazet. :wink:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od rimar77 »

martinh píše:Tak puškohled vybrán. Zeiss Victory HT. Ještě mi poraďte prosím zda se šínou nebo bez ní. Má výhodu šína nebo jsou lepší klasické kroužky? Děkuji za odpověď. Spěchá to.
já když mohu beru šínu líbí se mi že nic nesvírá tubus
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

Šáša píše: uměl jste někdo možnost v lovecké praxi vyzkoušet a porovnat puškohl. Zeiss Victory HT 3-12x56 a Swarovski Z6i II.gen. 2,5-15x56 ?
Swarovski Z6i gen 2 = 6.ti násobný zooom, o 50% větší zorné pole než Zeiss. Při položení na bok nebo při postavení zbraně pažbou dolů automaticky vypíná osvětlení bodu. HD čočky u objektivu 56 mají výrazně lepší kresbu a zobrazení cíle bez barevné aberace než Zeiss. Projeví se to nejvíc při protisvětle třeba měsíce nebo při pohledu na horizont. Swarovski Rail šína , zubatá, je nejlepší co může být pro pevné a dokonalé uchycení optiky na zbraň, nízko nad hlaveň.
Zeiss Victory není přímá konkurence modelu Z6i Gen 2. Ta se může srovnávat s modelovou řadou Swarovski Z4. Obě mají jenom čtyřnásobný zoom. Rovněž jejich parametry jsou velice podobné. Transmise je velice zavádějící pojem, udává se u binokulárních dalekohledů. U puškohledu je to nic neříkající údaj, pokud není vztažený k dalším hodnotám.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Zeiss x Swarovski

Příspěvek od rimar77 »

veliká výhoda šíny je taky to že nemusíš řešit jako při usazení do kroužků a aby byl kříž správně kolmo k zemi :-) :wink:
Odpovědět